ویرایش:
شنبه، 30 تیر 1397
آخرین اخبار
خبر
12:16 - 1396/6/22

پیام مدیرعامل انجمن سینمای جوانان ایران به مناسبت آغاز جشنواره منطقه‌ای «شبدیز»

سید صادق موسوی مدیرعامل انجمن سینمای جوانان ایران به مناسبت آغاز به‌کار پنجاه‌و‌هفتمین جشنواره منطقه‌ای سینمای جوان کرمانشاه «شبدیز» پیامی را منتشر کرد.

به گزارش روابط‌عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، در این پیام آمده است:

«از خصوصیات بارز ایران پهناور ما چهار فصل رنگارنگی است که اجازه نمی‌دهد روح و جان مردم‌اش به تکرار خو بگیرد. این رنگارنگی نه تنها در فصل‌ها که در فرهنگ و قوم‌ها، در رنگ‌ها و زبان‌ها و لهجه‌ها، پوشش و حتی در خصوصیات اخلاقی هر منطقه پیداست. چنین کشوری با چنین ظرفیتی بستر مناسبی برای فیلم‌سازی در خود دارد که باید بیشتر به آن توجه شود. جشنواره منطقه‌ای سینمای جوانان ایران همان‌گونه که از نامش پیداست تمرکزش روی مناطق مختلف است. انتظار می‌رود در هر منطقه سینمای کوتاه بتواند تصویر روشنی از آداب و رسوم آن منطقه ارایه دهد. ناگفته پیداست فیلم‌ساز آذری حرف مردم منطقه‌اش را بهتر از فیلم‌ساز کُرد می‌تواند درک کند و فیلم‌ساز کُرد جغرافیای پیرامون‌اش را بهتر از فیلم‌ساز لُر و بلوچ می‌شناسد. صد البته این به آن معنا نیست که فیلم‌ساز خودش را به منطقه و جغرافیای خود محدود کند که ناگفته پیداست سینما، وسیله شکستن مرزها و نزدیک کردن انسان‌ها و فرهنگ‌ها و جغرافیای مختلف به یکدیگر است. برای تمام فیلم‌سازان فیلم کوتاه در این کشور پهناور چه آن‌هایی که عضو خانواده سینمای جوانان ایران هستند و چه آن‌هایی که بدون هر حمایتی چراغ فیلم کوتاه را روشن نگه داشته‌اند آرزوی سربلندی و پیروزی دارم.»

سیدصادق موسوی، شهریور٩۶   
خبر

یادداشت

گزارش

خبر

گفتگو

ترجمه

  • هشدارهاي پيونگ يانگ موجب اصلاح فیلم "مصاحبه" شد

    فيلم "مصاحبه" ست روگن كه در آن به ترور كيم جونگ اون رهبر كره شمالي پرداخته شده است، مورد انتقاد شديد حاكميت اين كشور قرار گرفت به گونه اي كه آمريكا و سازندگان اين فيلم را تهديد کرده و به آن ها هشدارهايي جدي در خصوص اكران "مصاحبه" دادند كه در نهايت اين هشدارها باعث شد تا اصلاحاتي در فيلم اعمال گردد.
  • ماريون كوتي يار از فرانسوی ها انتقاد فرهنگی کرد!

    ماريون كوتي يار، بازيگر سرشناس فرانسوي هاليوود و برنده اسكار، در يك مصاحبه كوتاه با مجله انگليسي "styliste" رفتار هم وطنان خود را در قبال ديگر مردم جهان زير سؤال برد و آرزو كرد بتواند به ساكنان كشور فرانسه درس كوچكي در باب آداب داني بياموزد.
  • فشار بر هنرمندان معترض به جنایات رژیم صهیونیستی در غزه

    خاوير باردم و همسرش پنلوپه كروز زوج بازيگر سرشناس اسپانيايي هاليوود در پي اعتراضات و انتقادات تندشان در دفاع از مردم بي گناه غزه و درخواست از جامعه جهاني براي محكوم كردن رژيم صهيونيستي، متحمل فشارهاي زيادي از سوي لابي هاي صهيونيستي شدند؛ به حدي كه مجبور به توضيح و تغيير سخنان خود شدند.