ویرایش:
شنبه، 30 تیر 1397
آخرین اخبار
خبر
14:57 - 1396/6/22

آغاز به كار جشنواره منطقه‌ای «شبدیز»


جشنواره منطقه‌ای «شبدیز» با اداي احترام به فريبرز يزدان‌شناس مدرس سابق انجمن سینمای جوان کرمانشاه كار خود را آغاز كرد.

به گزارش روابط عمومي انجمن سينماي جوانان ايران، پنجاه و هفتمين جشنواره منطقه‌ای سينماي جوان_كرمانشاه «شبدیز» صبح امروز چهارشنبه ٢٢ شهريور با حضور آرش عباسي مشاور مديرعامل و مدير روابط عمومي انجمن سينماي جوان، آرش رصافي مدير توليد انجمن، سهيلا عسكري مدير امور جشنواره هاي انجمن، صدرالله بابلي معاون اداري و مالي ارشاد كرمانشاه، ناصر حيدريان رييس أمور سينمايي ارشاد استان، صلاح‌الدين قره‌تپه رييس سازمان بسيج هنرمندان استان، محمدي معاون فرهنگسراي ارشاد استان، پژمان خسروي‌‌پور رييس اداره هنري ارشاد، نصرالله صفري رييس أمور اداري ارشاد و عبدالمالكي معاون فرهنگي شهرداري با اداي احترام به شهيد فريبرز يزدان‌شناس مدرس سابق انجمن سینمای جوان کرمانشاه در گلزار شهداي كرمانشاه كار خود را آغاز كرد.

هاشم پورمحمدي از اعضا انجمن سينماي جوان كرمانشاه به سبك نقاله‌خواني به مدعوين خوشامد گفت. وي كرمانشاه را سرزمين عشق و مستي دانست و براي فيلم‌سازان راهي سبز و طولاني آرزو كرد.

پس از اين اين مراسم، نمايشگاه عكس جشنواره منطقه‌اي «شبدیز» در تاتر شهر كرمانشاه توسط مسئولان استاني افتتاح شد. این گالری با تعداد ۷۰ اثر از ۵۰ هنرمند سینمای جوان استان‌های شرکت‌کننده در سه موضوع چشم‌انداز، مستند اجتماعی و خلاقه از امروز ۲۲ شهریور تا ۲۵ شهریور برپا خواهد بود و علاقه‌مندان می‌توانند از اين آثار بازديد كنند.
مديركل امور اجتماعي استاندار در جمع عكاسان جشنواره شبديز گفت: در استان ما هرچند كمبودهاي زيادي وجود دارد اما در اين گالري شاهد آثار جذابي بوديم.
وي با تاكيد بر اينكه زبان فرهنگ و هنر تاثيرگذاراست، خطاب به عكاسان گفت: هرعكس به اندازه يك كتاب مفهوم دارد و شما با عكاسي از مسائل روز جامعه مي‌توانيد به داشتن جامعه‌اي سالم‌تر كمك كنيد.
وي اضافه كرد: كرمانشاه سينه ستبر ايران اسلامي است و هرجاي آن كه قدم مي‌گذاريم پر از آثار فرهنگي و هنري است. ما نيازمنديم شما هنرمندان با خلاقيت‌هايتان زيبايي‌هاي كرمانشاه را با نگاه اجتماعي به تصوير بكشيد.
گودرزي با اعلام آمادگي حمايت از هنرمندان كرمانشاهي، افزود: از حضور هنرمندان در اين جشنواره و مسئولان انجمن سينماي جوانان ايران براي برگزاري اين جشنواره تشكر مي‌كنم.
‌ در حاشيه افتتاح گالري عكس جشنواره، آرش عباسي مشاور مدير عامل انجمن سينماي جوانان ایران و عليرضا گودرزي مديركل امور اجتماعي استانداري پیرامون همكاري برای توليد فيلم‌هاي كوتاه با موضوع آسيب‌هاي اجتماعي به گفت‌وگو پرداختند. در این دیدار گودرزي براي حمايت از فيلم‌سازان استان اعلام آمادگي كرد.

   
خبر

یادداشت

گزارش

خبر

گفتگو

ترجمه

  • هشدارهاي پيونگ يانگ موجب اصلاح فیلم "مصاحبه" شد

    فيلم "مصاحبه" ست روگن كه در آن به ترور كيم جونگ اون رهبر كره شمالي پرداخته شده است، مورد انتقاد شديد حاكميت اين كشور قرار گرفت به گونه اي كه آمريكا و سازندگان اين فيلم را تهديد کرده و به آن ها هشدارهايي جدي در خصوص اكران "مصاحبه" دادند كه در نهايت اين هشدارها باعث شد تا اصلاحاتي در فيلم اعمال گردد.
  • ماريون كوتي يار از فرانسوی ها انتقاد فرهنگی کرد!

    ماريون كوتي يار، بازيگر سرشناس فرانسوي هاليوود و برنده اسكار، در يك مصاحبه كوتاه با مجله انگليسي "styliste" رفتار هم وطنان خود را در قبال ديگر مردم جهان زير سؤال برد و آرزو كرد بتواند به ساكنان كشور فرانسه درس كوچكي در باب آداب داني بياموزد.
  • فشار بر هنرمندان معترض به جنایات رژیم صهیونیستی در غزه

    خاوير باردم و همسرش پنلوپه كروز زوج بازيگر سرشناس اسپانيايي هاليوود در پي اعتراضات و انتقادات تندشان در دفاع از مردم بي گناه غزه و درخواست از جامعه جهاني براي محكوم كردن رژيم صهيونيستي، متحمل فشارهاي زيادي از سوي لابي هاي صهيونيستي شدند؛ به حدي كه مجبور به توضيح و تغيير سخنان خود شدند.