ویرایش:
چهار شنبه، 28 آذر 1397
آخرین اخبار
خبر
14:46 - 1396/8/20

روایت مستندساز ولزی از آتش‌نشانان تحت اشغال فلسطینی

فیلم مستند «آتش‌نشانان تحت اشغال» با حضور «کیاران گیبنز» کارگردان ولزی این فیلم، در بخش «روزگار ما» یازدهمین دوره جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت به نمایش درمی‌آید.

به گزارش روابط عمومی جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت، در خلاصه موضوع این فیلم مستند 70 دقیقه‌ای که تولید سال 2016 بریتانیا است، آمده: «این فیلم زندگی آتش‌نشانان فلسطینی را که در کرانه باختری کار می‌کنند، به تصویر می‌کشد. این افراد با سه چالش جدی مواجه هستند: کمبود اساسی‌ترین تجهیزات آتش‌نشانی، آتش‌‍‌‌سوزی در مناطق اشغالی و نیروهای اسرائیلی. آنها با کمک‌های بشردوستانه‌ی اتحادیه آتش‌نشانی FBU و... همراه می‌شوند.»

کیاران گیبنز متولد سوانسی در ولز، عکاس، فیلمبردار، فیلمساز و گزارشگر ورزش بوکس است. وی برنده بهترین فیلمساز و بهترین گزارشگر از شبکه معروف Channel 4 انگلیس شده است. گیبنز به عنوان میهمان یازدهمین دوره جشنواره سینماحقیقت، به تهران سفر خواهد کرد.

«روزگار ما» عنوان بخش غیر رقابتی بین‌المللی جشنواره سینماحقیقت است که ویژه‌ی نمایش فیلم‌های مستند سیاسی و اجتماعی روز جهان است.

*مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی سازمان امور سینمایی، یازدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» را طی روزهای 19 تا 26 آذرماه 1396، با شعار «حقیقت بهترین راهنماست» که از فرمایشات حضرت علی(ع) است، در شهر تهران برگزار خواهد کرد.
   
خبر

گزارش

خبر

گفتگو

ترجمه

  • هشدارهاي پيونگ يانگ موجب اصلاح فیلم "مصاحبه" شد

    فيلم "مصاحبه" ست روگن كه در آن به ترور كيم جونگ اون رهبر كره شمالي پرداخته شده است، مورد انتقاد شديد حاكميت اين كشور قرار گرفت به گونه اي كه آمريكا و سازندگان اين فيلم را تهديد کرده و به آن ها هشدارهايي جدي در خصوص اكران "مصاحبه" دادند كه در نهايت اين هشدارها باعث شد تا اصلاحاتي در فيلم اعمال گردد.
  • ماريون كوتي يار از فرانسوی ها انتقاد فرهنگی کرد!

    ماريون كوتي يار، بازيگر سرشناس فرانسوي هاليوود و برنده اسكار، در يك مصاحبه كوتاه با مجله انگليسي "styliste" رفتار هم وطنان خود را در قبال ديگر مردم جهان زير سؤال برد و آرزو كرد بتواند به ساكنان كشور فرانسه درس كوچكي در باب آداب داني بياموزد.
  • فشار بر هنرمندان معترض به جنایات رژیم صهیونیستی در غزه

    خاوير باردم و همسرش پنلوپه كروز زوج بازيگر سرشناس اسپانيايي هاليوود در پي اعتراضات و انتقادات تندشان در دفاع از مردم بي گناه غزه و درخواست از جامعه جهاني براي محكوم كردن رژيم صهيونيستي، متحمل فشارهاي زيادي از سوي لابي هاي صهيونيستي شدند؛ به حدي كه مجبور به توضيح و تغيير سخنان خود شدند.