ویرایش:
چهار شنبه، 28 آذر 1397
آخرین اخبار
خبر
14:02 - 1396/8/21

استقبال از «حورا» در سومین روز جشنواره «فیل طلایی»


«حورا» ساخته غلامرضا ساغرچیان در سومین روز از جشنواره بین‌المللی «فیل طلایی» هند مورد استقبال قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی بنیاد سینمایی فارابی، فیلم «حورا» در سومین روز از جشنواره بین‌المللی «فیل طلایی» در بخش «چشم انداز آسیا» به نمایش در آمد و با استقبال چشمگیر تماشاچیان مواجه شد.

این فیلم سال گذشته در جشنواره آلایتز هندوستان جایزه «نتپک» را به عنوان بهترین فیلم دریافت کرد.

غلامرضا ساغرچیان که در جشنواره حضور دارد، گفت: برگزاری ورک شاپ مختص کودکان در مدارس و کالج‌های بزرگ شهر حیدر آباد در راستای نمایش فیلم «حورا» از نکات قابل توجه در این جشنواره بود.

وی در ادامه افزود: نشست خبری فیلم «حورا» با استقبال قابل توجه رسانه‌ها و خبرنگاران برگزار شد که خود نشانه توجه مردم دنیا به سینمای ایران است که آن را مدیون پیشکسوتان این عرصه می‌دانم.

همچنین «محمد حق‌بین» سرکنسول جمهوری اسلامی در حیدر آباد هندوستان به اتفاق اعضای کنسول گری و خانواده‌هایشان در سالن نمایش حضور داشتن که در پایان فیلم از نگاه کارگردان به مسئله آب به عنوان دغدغه‌ای جهانی قدردانی شد.

جشنواره «فیل طلایی» که امسال بیستمین دوره آن در حال برگزاری است، چهل سال قدمت دارد و از مقبولیت ویژه‌ای در بین مردم و دولت هند برخوردار است. این جشنواره در سال روز تولد جواهر لعل نهرو نخست وزیر فقید هندوستان برگزار می‌شود.

پخش بین‌المللی فیلم «حورا» به عهده بنیاد سینمایی فارابی است و در آن مهران احمدی، مریم بوبانی، سید جواد زیتونی، مرتضی نخفی، سولماز ندایی، محمد طاهرخانی و... ایفای نقش دارند.

عوامل فیلم عبارتند از: کارگردان و سرمایه‌گذار: غلامرضا ساغرچیان، تهیه کننده: مجید عباسی، فیلمبردار: عارف نامور، تدوین: معصومه امرادی، طراحی صحنه: سعید اسدی، صدابردار: سعید بجنوردی، صدا گذار: آرش قاسمی، آهنگساز: مسعود سخاوت‌دوست و...

بيستمين جشنواره بين‌المللي «فيل طلايي» هند از ۱۷ تا ۲۳ آبان سال جاری در شهر حیدرآباد در کشور هند برگزار می‌شود.

 
خبر

گزارش

خبر

گفتگو

ترجمه

  • هشدارهاي پيونگ يانگ موجب اصلاح فیلم "مصاحبه" شد

    فيلم "مصاحبه" ست روگن كه در آن به ترور كيم جونگ اون رهبر كره شمالي پرداخته شده است، مورد انتقاد شديد حاكميت اين كشور قرار گرفت به گونه اي كه آمريكا و سازندگان اين فيلم را تهديد کرده و به آن ها هشدارهايي جدي در خصوص اكران "مصاحبه" دادند كه در نهايت اين هشدارها باعث شد تا اصلاحاتي در فيلم اعمال گردد.
  • ماريون كوتي يار از فرانسوی ها انتقاد فرهنگی کرد!

    ماريون كوتي يار، بازيگر سرشناس فرانسوي هاليوود و برنده اسكار، در يك مصاحبه كوتاه با مجله انگليسي "styliste" رفتار هم وطنان خود را در قبال ديگر مردم جهان زير سؤال برد و آرزو كرد بتواند به ساكنان كشور فرانسه درس كوچكي در باب آداب داني بياموزد.
  • فشار بر هنرمندان معترض به جنایات رژیم صهیونیستی در غزه

    خاوير باردم و همسرش پنلوپه كروز زوج بازيگر سرشناس اسپانيايي هاليوود در پي اعتراضات و انتقادات تندشان در دفاع از مردم بي گناه غزه و درخواست از جامعه جهاني براي محكوم كردن رژيم صهيونيستي، متحمل فشارهاي زيادي از سوي لابي هاي صهيونيستي شدند؛ به حدي كه مجبور به توضيح و تغيير سخنان خود شدند.