ویرایش:
یکشنبه، 27 آبان 1397
آخرین اخبار
خبر
23:00 - 1396/9/2

كتابگردىِ رييس سازمان سينمايي در شهركتاب مهرشهر

محمدمهدی حیدریان معاون وزير فرهنگ و ارشاد اسلامى و رييس سازمان سينمايي کشور نیز به پویش ملی کتابگردی پیوست.

به گزارش روابط عمومی بنیاد سینمایی فارابی، رییس سازمان سینمایی عصر پنجشنبه دوم آذر در بازدید از مجموعه شهر کتاب مهرشهر کرج ضمن خريد كتاب و بازديد از بخش‌هاى مختلف شهركتاب، بر اهميت رونق كتابفروشى‌ها به عنوان آخرين زنجيره صنعت نشر تاكيد كرد.

حيدريان در اين بازديد گفت: خوشبختانه پويش كتابگردى در رونق كتابفروشى‌ها و انس و توجه مردم به كتاب موفق بوده است.

رييس سازمان سينمايى پیشنهاداتی را در مورد ارتقاء سطح کیفی مجموعه شهر كتاب مهرشهر ارائه داد و گفت: با توجه پيشينه، حجم و وسعت فعالیت‌های حوزه نشر و توزيع کتاب، تاسیس پایگاه فرهنگی و هنری مجازی در جهت جمع‌آوری آمار و اطلاعات هنرمندان و پژوهشگران ساکن در منطقه مهرشهر ضرورى است.

وى در ادامه گفت: فعاليت‌هاى جنبى شهرکتاب مهرشهر باعث رونق هرچه بيشتر اين مركز فرهنگى و توجه مردم به كتاب و كتابخوانى خواهد شد.

حيدريان با اشاره به لزوم توسعه كتابفروشى‌ها توسط بخش خصوصى در مناطق مختلف استان البرز گفت: توجه به ذائقه مخاطبان و واقعیت‌هاى بازارِ کتاب و آینده آن بسيار مهم است.
   
خبر

گزارش

خبر

گفتگو

ترجمه

  • هشدارهاي پيونگ يانگ موجب اصلاح فیلم "مصاحبه" شد

    فيلم "مصاحبه" ست روگن كه در آن به ترور كيم جونگ اون رهبر كره شمالي پرداخته شده است، مورد انتقاد شديد حاكميت اين كشور قرار گرفت به گونه اي كه آمريكا و سازندگان اين فيلم را تهديد کرده و به آن ها هشدارهايي جدي در خصوص اكران "مصاحبه" دادند كه در نهايت اين هشدارها باعث شد تا اصلاحاتي در فيلم اعمال گردد.
  • ماريون كوتي يار از فرانسوی ها انتقاد فرهنگی کرد!

    ماريون كوتي يار، بازيگر سرشناس فرانسوي هاليوود و برنده اسكار، در يك مصاحبه كوتاه با مجله انگليسي "styliste" رفتار هم وطنان خود را در قبال ديگر مردم جهان زير سؤال برد و آرزو كرد بتواند به ساكنان كشور فرانسه درس كوچكي در باب آداب داني بياموزد.
  • فشار بر هنرمندان معترض به جنایات رژیم صهیونیستی در غزه

    خاوير باردم و همسرش پنلوپه كروز زوج بازيگر سرشناس اسپانيايي هاليوود در پي اعتراضات و انتقادات تندشان در دفاع از مردم بي گناه غزه و درخواست از جامعه جهاني براي محكوم كردن رژيم صهيونيستي، متحمل فشارهاي زيادي از سوي لابي هاي صهيونيستي شدند؛ به حدي كه مجبور به توضيح و تغيير سخنان خود شدند.