ویرایش:
سه شنبه، 27 آذر 1397
آخرین اخبار
خبر
13:00 - 1396/10/18

حضور چشمگیر فیلم‌سازان تهران و اصفهان در کاشان

فیلم‌سازان استان‌های تهران و اصفهان بیشترین آثار را به جشنواره منطقه‌ای سینمای جوان کاشان ارسال کرده‌اند.

به گزارش روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، ازمیان۵۱۳ فیلم کوتاه ارسالی از 10 استان کشور به دبیرخانه پنجاه ونهمین جشنواره منطقه‌ای سینمای جوان کاشان، استان تهران با 214 اثر و اصفهان با 121 اثر در صدر این فهرست قرار دارند واستان‌‌های مازندران، لرستان، مرکزی، قم، سمنان، چهارمحال وبختیاری، گلستان و خراسان شمالی به‌ترتیب در رده‌های بعدی قرار دارند.

بر اساس این آمار، 80 درصد آثار ثبت شده در این جشنواره متعلق به آقایان و 20 درصد سهم بانوان اعلام شده است.

همچنین جوان‌ترین فیلم‌ساز شرکت‌کننده در جشنواره منطقه‌ای سینمای جوان کاشان 16 سال و مسن‌ترین کارگردان62 سال سن دارند.

در این دوره از جشنواره منطقه‌ای و در بخش فیلم کوتاه، ۲۹۵ فیلم در بخش داستانی، ۱۲۱ اثر در بخش مستند، ۳۵ فیلم در بخش پویانمایی و ۶۲ اثر در بخش تجربی ثبت شده‌اند.

پنجاه‌و‌نهمین جشنواره منطقه‌ای سینمای جوان در سه بخش مسابقه¬ فیلم کوتاه، فیلم‌نامه و عکس، از تاریخ ۴ تا ۷ اسفندماه سال‌‌جاری توسط انجمن سینمای جوانان ایران، شهرداری کاشان و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهر کاشان برگزارمی‌شود.

   
خبر

گزارش

خبر

گفتگو

ترجمه

  • هشدارهاي پيونگ يانگ موجب اصلاح فیلم "مصاحبه" شد

    فيلم "مصاحبه" ست روگن كه در آن به ترور كيم جونگ اون رهبر كره شمالي پرداخته شده است، مورد انتقاد شديد حاكميت اين كشور قرار گرفت به گونه اي كه آمريكا و سازندگان اين فيلم را تهديد کرده و به آن ها هشدارهايي جدي در خصوص اكران "مصاحبه" دادند كه در نهايت اين هشدارها باعث شد تا اصلاحاتي در فيلم اعمال گردد.
  • ماريون كوتي يار از فرانسوی ها انتقاد فرهنگی کرد!

    ماريون كوتي يار، بازيگر سرشناس فرانسوي هاليوود و برنده اسكار، در يك مصاحبه كوتاه با مجله انگليسي "styliste" رفتار هم وطنان خود را در قبال ديگر مردم جهان زير سؤال برد و آرزو كرد بتواند به ساكنان كشور فرانسه درس كوچكي در باب آداب داني بياموزد.
  • فشار بر هنرمندان معترض به جنایات رژیم صهیونیستی در غزه

    خاوير باردم و همسرش پنلوپه كروز زوج بازيگر سرشناس اسپانيايي هاليوود در پي اعتراضات و انتقادات تندشان در دفاع از مردم بي گناه غزه و درخواست از جامعه جهاني براي محكوم كردن رژيم صهيونيستي، متحمل فشارهاي زيادي از سوي لابي هاي صهيونيستي شدند؛ به حدي كه مجبور به توضيح و تغيير سخنان خود شدند.