ویرایش:
سه شنبه، 27 آذر 1397
آخرین اخبار
خبر
12:55 - 1396/10/19

فیلم کوتاه «۹۹۹۹۹۹۹۹۹» نامزد جایزه بزرگ جشنواره اسنوتان نیویورک شد

فیلم کوتاه تجربی«۹۹۹۹۹۹۹۹۹» ساخته کریم عظیمی از میان ۹۰۰ اثر نامزد جایزه بزرگ چهارمین جشنواره اسنوتان نیویورک شد.

به گزارش روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، فیلم کوتاه «۹۹۹۹۹۹۹۹۹» در تازه‌تر‌ین حضور موفق بین‌المللی خود نامزد جایزه بهترین فیلم تجربی جشنواره جهانی اسنوتان در امریکا شده است.

در این جشنواره ۹۰۰ فیلم از کشورهای مختلف دنیا شرکت داشتند که از میان ۳۵ اثر به بخش مسابقه راه پیدا کرد و فیلم «۹۹۹۹۹۹۹۹۹» به عنوان نامزد جایزه بهترین فیلم تجربی در این جشنواره برگزیده شد.

این فیلم کوتاه تجربی به کارگردانی کریم عظیمی و تهیه‌کنندگی انجمن سینمای جوانان اردبیل، پیش از این در جشنواره‌های متعددی از جمله فینکس فرانسه، دوسالانه سوئیس، ایکس‌گراند آلمان، فیلم کوتاه تهران و فیلم طلایی لندن حضور پررنگی داشته و در برخی از این جشنواره‌ها موفق به دریافت جایزه بهترین فیلم جشنواره شده است.

جشنواره اسنوتان نیویورک همه ساله در بخش‌های سینمایی، کوتاه و دانشجویی برگزار می‌شود و امسال فیلم‌های منتخب در ۲۷ ژانویه (هفتم بهمن‌ماه) در شهر نیویورک به نمایش در خواهند آمد.   
خبر

گزارش

خبر

گفتگو

ترجمه

  • هشدارهاي پيونگ يانگ موجب اصلاح فیلم "مصاحبه" شد

    فيلم "مصاحبه" ست روگن كه در آن به ترور كيم جونگ اون رهبر كره شمالي پرداخته شده است، مورد انتقاد شديد حاكميت اين كشور قرار گرفت به گونه اي كه آمريكا و سازندگان اين فيلم را تهديد کرده و به آن ها هشدارهايي جدي در خصوص اكران "مصاحبه" دادند كه در نهايت اين هشدارها باعث شد تا اصلاحاتي در فيلم اعمال گردد.
  • ماريون كوتي يار از فرانسوی ها انتقاد فرهنگی کرد!

    ماريون كوتي يار، بازيگر سرشناس فرانسوي هاليوود و برنده اسكار، در يك مصاحبه كوتاه با مجله انگليسي "styliste" رفتار هم وطنان خود را در قبال ديگر مردم جهان زير سؤال برد و آرزو كرد بتواند به ساكنان كشور فرانسه درس كوچكي در باب آداب داني بياموزد.
  • فشار بر هنرمندان معترض به جنایات رژیم صهیونیستی در غزه

    خاوير باردم و همسرش پنلوپه كروز زوج بازيگر سرشناس اسپانيايي هاليوود در پي اعتراضات و انتقادات تندشان در دفاع از مردم بي گناه غزه و درخواست از جامعه جهاني براي محكوم كردن رژيم صهيونيستي، متحمل فشارهاي زيادي از سوي لابي هاي صهيونيستي شدند؛ به حدي كه مجبور به توضيح و تغيير سخنان خود شدند.