ویرایش:
سه شنبه، 27 آذر 1397
آخرین اخبار
خبر
16:20 - 1396/10/22

نمایش ۳ فیلم کوتاه ایرانی در ژاپن

۲ فیلم و ۱ انیمیشن کوتاه به نمایندگی از ایران در جشنواره بین‌المللی فیلم “Green image” ژاپن به نمایش درخواهد آمد.

به گزارش روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، جشنواره بین‌المللی فیلم محیط‌ زیستی ژاپن با عنوان “Green image” در پنجمین دوره خود میزبان ۲ فیلم کوتاه «پنکه» به کارگردانی فاطمه سوهانی، «محیط‌ بان و پلنگ» ساخته فتح‌الله امیری و انیمیشن «در تیررس» به کارگردانی مرضیه خیرخواه خواهد بود.

در این جشنواره از مجموع ۲۱۴ فیلمی که از ۵۳ کشور برای شرکت در این جشنواره ثبت‌نام کردند، در نهایت ۲۹ فیلم برای این دوره از این جشنواره پذیرفته شدند که از این بین ایران با ۳ فیلم، ژاپن، فرانسه و تایوان هرکدام با ۵ فیلم و کشورهای ایتالیا، سوئد، آمریکا، هند، سوییس، استرالیا، آلمان، موزامبیک، یونان، بلژیک و اسپانیا نیزهر کدام با ۱ فیلم در این جشنواره حاضر خواهند بود.

پنجمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم “Green image” ژاپن ۲۳ تا ۲۵ مارس(۳ تا۵ فرودین) در شهر توکیو با حمایت مؤسسه تصاویر سینمایی ژاپن برگزار خواهد شد.   
خبر

گزارش

خبر

گفتگو

ترجمه

  • هشدارهاي پيونگ يانگ موجب اصلاح فیلم "مصاحبه" شد

    فيلم "مصاحبه" ست روگن كه در آن به ترور كيم جونگ اون رهبر كره شمالي پرداخته شده است، مورد انتقاد شديد حاكميت اين كشور قرار گرفت به گونه اي كه آمريكا و سازندگان اين فيلم را تهديد کرده و به آن ها هشدارهايي جدي در خصوص اكران "مصاحبه" دادند كه در نهايت اين هشدارها باعث شد تا اصلاحاتي در فيلم اعمال گردد.
  • ماريون كوتي يار از فرانسوی ها انتقاد فرهنگی کرد!

    ماريون كوتي يار، بازيگر سرشناس فرانسوي هاليوود و برنده اسكار، در يك مصاحبه كوتاه با مجله انگليسي "styliste" رفتار هم وطنان خود را در قبال ديگر مردم جهان زير سؤال برد و آرزو كرد بتواند به ساكنان كشور فرانسه درس كوچكي در باب آداب داني بياموزد.
  • فشار بر هنرمندان معترض به جنایات رژیم صهیونیستی در غزه

    خاوير باردم و همسرش پنلوپه كروز زوج بازيگر سرشناس اسپانيايي هاليوود در پي اعتراضات و انتقادات تندشان در دفاع از مردم بي گناه غزه و درخواست از جامعه جهاني براي محكوم كردن رژيم صهيونيستي، متحمل فشارهاي زيادي از سوي لابي هاي صهيونيستي شدند؛ به حدي كه مجبور به توضيح و تغيير سخنان خود شدند.