ویرایش:
سه شنبه، 27 آذر 1397
آخرین اخبار
خبر
12:41 - 1396/10/24

امور اجرایی جشنواره فیلم فجر در استان ها به ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی واگذار می شود

کلیه امور اجرایی جشنواره فیلم فجر همزمان با چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی در سالجاری به مدیران کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ها واگذار می شود.

به گزارش روابط عمومی معاونت حقوقی، امور مجلس و استان های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی طی نشستی که روز چهارشنبه با حضور علی غیاثی مدیرکل هماهنگی امور استان ها و دبیران مناطق هشتگانه استان های این وزارتخانه برگزار شد، مقرر شد مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی در هر استان به عنوان دبیر جشنواره استانی فیلم فجر انتخاب شود.

در این نشست که با حضور رمضانعلی حیدری خلیلی معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان سینمایی و ابراهیم داروغه زاده معاون ارزشیابی و نظارت این سازمان و دبیر سی و ششمین جشنواره فیلم فجر و سیدحسین سیدی مدیر ارزیابی عملکرد و استانهای سازمان سینمایی برگزار شد، همچنین مقرر شد در هر استان ٢٣حلقه فیلم در ٢ سالن سینمایی و در مرکز هر استان اکران شود.

برپایه این گزارش، در جشنواره فیلم فجر که از ١٢تا ٢٢بهمن ماه برگزار می شود فقط فیلم های بخش مسابقه اکران خواهد شد و نحوه خرید بلیط جشنواره در استانها از طریق ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هر استان اطلاع رسانی خواهد شد.

در هر استان آیین گشایش این جشنواره در روز ١٢ بهمن ماه همزمان با آغاز چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران به صورت جشنی با شکوه و با حضور تعدادی از هنرمندان حوزه سینما برگزار می شود.   
خبر

گزارش

خبر

گفتگو

ترجمه

  • هشدارهاي پيونگ يانگ موجب اصلاح فیلم "مصاحبه" شد

    فيلم "مصاحبه" ست روگن كه در آن به ترور كيم جونگ اون رهبر كره شمالي پرداخته شده است، مورد انتقاد شديد حاكميت اين كشور قرار گرفت به گونه اي كه آمريكا و سازندگان اين فيلم را تهديد کرده و به آن ها هشدارهايي جدي در خصوص اكران "مصاحبه" دادند كه در نهايت اين هشدارها باعث شد تا اصلاحاتي در فيلم اعمال گردد.
  • ماريون كوتي يار از فرانسوی ها انتقاد فرهنگی کرد!

    ماريون كوتي يار، بازيگر سرشناس فرانسوي هاليوود و برنده اسكار، در يك مصاحبه كوتاه با مجله انگليسي "styliste" رفتار هم وطنان خود را در قبال ديگر مردم جهان زير سؤال برد و آرزو كرد بتواند به ساكنان كشور فرانسه درس كوچكي در باب آداب داني بياموزد.
  • فشار بر هنرمندان معترض به جنایات رژیم صهیونیستی در غزه

    خاوير باردم و همسرش پنلوپه كروز زوج بازيگر سرشناس اسپانيايي هاليوود در پي اعتراضات و انتقادات تندشان در دفاع از مردم بي گناه غزه و درخواست از جامعه جهاني براي محكوم كردن رژيم صهيونيستي، متحمل فشارهاي زيادي از سوي لابي هاي صهيونيستي شدند؛ به حدي كه مجبور به توضيح و تغيير سخنان خود شدند.