ویرایش:
شنبه، 27 بهمن 1397
آخرین اخبار
خبر
11:50 - 1396/10/27

آیدین آغداشلو از «تاریخ سَردر در سینمای ایران» در موزه سینما می گوید

نشست پژوهشی بررسی تاریخ سَردر در سینمای ایران با عنوان «مروری بر تاریخ اعلان، پوستر و سَردر های سینمایی در ایران» در موزه سینما برگزار می شود و آیدین آغداشلو نقاش و طراح پیشکسوت سینمای ایران از فعالیت و تجربیات خود در این کارگاه سخن خواهد گفت.

به گزارش روابط عمومی موزه سینما، نشست پژوهشی بررسی تاریخ سَردر در سینمای ایران با عنوان «مروری بر تاریخ اعلان، پوستر و سَردر های سینمایی در ایران» با حضور آیدین آغداشلو نقاش و طراح پیشکسوت سینمای ایران، علی بختیاری مجموعه دار و فعال فرهنگی، روز دوشنبه 2 بهمن ماه ساعت 17 در موزه سینما برگزار شود و محمدرضا مقدسیان منتقد سینما به عنوان مجری و کارشناس این نشست پژوهشی را اداره می کند.

در این نشست پژوهشی درباره اولین اعلان های سینمایی و جایگاه آنها به عنوان ویترین فیلم جهت معرفی اثر به مخاطب، شرح تاریخ ورود نقاشی پرتره در طراحی پوستر و سَردر های سینما، گرافیک و هویت دیداری فیلم ها و جایگاه های ظهور گرافیک فیلم با حضور طراحان و نقاشان مطرح در عرصه طراحی اعلان، پوستر و سَردر های سینما، صحبت خواهد شد.
   
خبر

گزارش

خبر

گفتگو

ترجمه

  • هشدارهاي پيونگ يانگ موجب اصلاح فیلم "مصاحبه" شد

    فيلم "مصاحبه" ست روگن كه در آن به ترور كيم جونگ اون رهبر كره شمالي پرداخته شده است، مورد انتقاد شديد حاكميت اين كشور قرار گرفت به گونه اي كه آمريكا و سازندگان اين فيلم را تهديد کرده و به آن ها هشدارهايي جدي در خصوص اكران "مصاحبه" دادند كه در نهايت اين هشدارها باعث شد تا اصلاحاتي در فيلم اعمال گردد.
  • ماريون كوتي يار از فرانسوی ها انتقاد فرهنگی کرد!

    ماريون كوتي يار، بازيگر سرشناس فرانسوي هاليوود و برنده اسكار، در يك مصاحبه كوتاه با مجله انگليسي "styliste" رفتار هم وطنان خود را در قبال ديگر مردم جهان زير سؤال برد و آرزو كرد بتواند به ساكنان كشور فرانسه درس كوچكي در باب آداب داني بياموزد.
  • فشار بر هنرمندان معترض به جنایات رژیم صهیونیستی در غزه

    خاوير باردم و همسرش پنلوپه كروز زوج بازيگر سرشناس اسپانيايي هاليوود در پي اعتراضات و انتقادات تندشان در دفاع از مردم بي گناه غزه و درخواست از جامعه جهاني براي محكوم كردن رژيم صهيونيستي، متحمل فشارهاي زيادي از سوي لابي هاي صهيونيستي شدند؛ به حدي كه مجبور به توضيح و تغيير سخنان خود شدند.