ویرایش:
سه شنبه، 1 آبان 1397
آخرین اخبار
خبر
11:26 - 1396/11/21

15 سانس فوق‌العاده برای 8 فیلم در روز نهم

نهمین روز از سی‌وششمین جشنواره فیلم فجر در سینماهای مردمی در حالی به پایان رسید که هشت فیلم از میان 25 فیلم حاضر در آن در هفت سالن سینما، به سانس فوق‌العاده رسید.

به گزارش ستاد خبری جشنواره فیلم فجر، براین‌اساس در پردیس چارسو فیلم‌های «شعله ور» و «مغزهای کوچک زنگ زده»، در سینما آزادی فیلم‌های «چهارراه استانبول»، «بمب،یک عاشقانه» و «مغزهای کوچک زنگ زده»، در پردیس کوروش فیلم‌های «بمب،یک عاشقانه»، «عرق سرد»، «به وقت شام»، «لاتاری» و «مصادره»، در پردیس مگامال فیلم‌های «چهارراه استانبول»، در پردیس تماشا «مغزهای کوچک زنگ زده»، در سینما ماندانا «لاتاری» و «بمب،یک عاشقانه» و در سینما جوان «به وقت شام» به سانس فوق‌العاده رسید.

همچنین از نکات قابل توجه در مورد سانس‌های فوق‌العاده می‌توان به این موضوع اشاره کرد که تا پایان 19 بهمن ماه، سینماهای مردمی در مجموع 90 سانس فوق‌العاده را به خود دیدند که 10 فیلم از مجموع 25 فیلم حاضر در مسابقه توانستند به سانس فوق‌العاده برسند که این ده فیلم حداقل دو سانس و حداکثر 16 سانس فوق‌العاده را در ایام برگزاری جشنواره تجربه کرده‌اند.

همچنین امسال و با توجه به گستردگی برگزاری همزمان جشنواره سی‌وششم در 31 استان کشور، در مجموع بیش از 1350 نمایش نیز در استان‌ها شاهد بودیم.   
خبر

گزارش

خبر

گفتگو

ترجمه

  • هشدارهاي پيونگ يانگ موجب اصلاح فیلم "مصاحبه" شد

    فيلم "مصاحبه" ست روگن كه در آن به ترور كيم جونگ اون رهبر كره شمالي پرداخته شده است، مورد انتقاد شديد حاكميت اين كشور قرار گرفت به گونه اي كه آمريكا و سازندگان اين فيلم را تهديد کرده و به آن ها هشدارهايي جدي در خصوص اكران "مصاحبه" دادند كه در نهايت اين هشدارها باعث شد تا اصلاحاتي در فيلم اعمال گردد.
  • ماريون كوتي يار از فرانسوی ها انتقاد فرهنگی کرد!

    ماريون كوتي يار، بازيگر سرشناس فرانسوي هاليوود و برنده اسكار، در يك مصاحبه كوتاه با مجله انگليسي "styliste" رفتار هم وطنان خود را در قبال ديگر مردم جهان زير سؤال برد و آرزو كرد بتواند به ساكنان كشور فرانسه درس كوچكي در باب آداب داني بياموزد.
  • فشار بر هنرمندان معترض به جنایات رژیم صهیونیستی در غزه

    خاوير باردم و همسرش پنلوپه كروز زوج بازيگر سرشناس اسپانيايي هاليوود در پي اعتراضات و انتقادات تندشان در دفاع از مردم بي گناه غزه و درخواست از جامعه جهاني براي محكوم كردن رژيم صهيونيستي، متحمل فشارهاي زيادي از سوي لابي هاي صهيونيستي شدند؛ به حدي كه مجبور به توضيح و تغيير سخنان خود شدند.