ویرایش:
یکشنبه، 1 اردیبهشت 1398
آخرین اخبار
خبر
10:15 - 1395/2/27

نمایش «خواب آب» در بازار بین‌المللی جشنواره کن

فیلم سینمایی « خواب آب » به کارگردانی و تهیه کنندگی فرهاد مهرانفر امروز ۲۶ اردیبهشت در بازار بین‌المللی شصت و نهمین جشنواره فیلم کن به نمایش درمی‌آید.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بنیاد سینمایی فارابی، آخرین اثر سینمایی فرهاد مهران‌فر با مضمون بودن یا نبودن آب و نقش آن در هستی یا نیستی حیات و زندگی است.
فیلم «خواب آب» که پخش بین المللی آن بر عهده بنیاد سینمایی فارابی است، امروز در پنجمین جشنواره بین الملل فیلم سبز نیز به نمایش درمی آید.
حسین محجوب، پیام فضلی، افشین جعفری‏خواه، مریم نحوی، مهرنوش مقیمی دراین فیلم نقش آفرینی می کنند

در خلاصه داستان فیلم آمده است:
با خراب شدن ماشین زمین شناس جوان در کویر، او که در حال شناسایی سفره‏های آب زیرزمینی است، به آبادی متروکی می‌رسد و به راهنمایی پیرمردی که تنها ساکن آنجاست و از تخصص مرد جوان آگاه شده، از دهانه یک چاه به عمق زمین می‌رود. اما آبی در قنات خشک شده نمی یابد. پیرمرد راه خروج را بر او می بندد و شرط رهایی را، یافتن چشمه‌ی گمشده در اعماق زمین می‌گذارد. مرد جوان آشفته از این موقعیت در می‌یابد که دختری نیز در دالان‌های تاریک و ناشناخته قنات حضور دارد و هر دو برای رهایی، ناگزیر از یافتن سرچشمه هستند.

عوامل اصلی این فیلم عبارتند از:
نویسنده، تهیه کننده و کارگردان: فرهاد مهران فر، مدیر فیلم‌برداری: نادر معصومی، طراح صحنه و لباس: سهیلا فرزاد، برنامه ریز و دستیار اول کارگردان: بهزاد جعفری مذهب‌، صدا‌بردار: علیرضا دریادل طراح صدا و صداگذار: آرش قاسمی، مشاور فرهنگى و توليد: احمد معین قفقازی، تدوين: شهرزاد پويا
   
خبر

گزارش

خبر

گفتگو

ترجمه

  • هشدارهاي پيونگ يانگ موجب اصلاح فیلم "مصاحبه" شد

    فيلم "مصاحبه" ست روگن كه در آن به ترور كيم جونگ اون رهبر كره شمالي پرداخته شده است، مورد انتقاد شديد حاكميت اين كشور قرار گرفت به گونه اي كه آمريكا و سازندگان اين فيلم را تهديد کرده و به آن ها هشدارهايي جدي در خصوص اكران "مصاحبه" دادند كه در نهايت اين هشدارها باعث شد تا اصلاحاتي در فيلم اعمال گردد.
  • ماريون كوتي يار از فرانسوی ها انتقاد فرهنگی کرد!

    ماريون كوتي يار، بازيگر سرشناس فرانسوي هاليوود و برنده اسكار، در يك مصاحبه كوتاه با مجله انگليسي "styliste" رفتار هم وطنان خود را در قبال ديگر مردم جهان زير سؤال برد و آرزو كرد بتواند به ساكنان كشور فرانسه درس كوچكي در باب آداب داني بياموزد.
  • فشار بر هنرمندان معترض به جنایات رژیم صهیونیستی در غزه

    خاوير باردم و همسرش پنلوپه كروز زوج بازيگر سرشناس اسپانيايي هاليوود در پي اعتراضات و انتقادات تندشان در دفاع از مردم بي گناه غزه و درخواست از جامعه جهاني براي محكوم كردن رژيم صهيونيستي، متحمل فشارهاي زيادي از سوي لابي هاي صهيونيستي شدند؛ به حدي كه مجبور به توضيح و تغيير سخنان خود شدند.