ویرایش:
پنجشنبه، 2 خرداد 1398
آخرین اخبار
خبر
12:20 - 1397/3/21

کارلوس هردرو تاریخ شناس اسپانیایی به ایران می آید/ نقد فیلم در مدرسه ملی

کارلوس هردرو منتقد و تاریخدان اسپانیایی به دعوت مدرسه ملی سینمای ایران برای تدریس یک سرفصل در دوره آموزش عالی «مطالعات فیلم: نظریه، نقد و تحلیل» به ایران می آید.

به گزارش روابط عمومی مدرسه ملی سینمای ایران، کارلوس هردرو منتقد و تاریخ شناس اسپانیایی برای تدریس سرفصل آموزشی «نقش تاریخ سینما در مطالعات فیلم» و «تاریخ سینما و نقد فیلم» در دوره آموزش عالی «مطالعات فیلم: نظریه، نقد و تحلیل» شرکت می کند.

بنابراین گزارش، مدرسه ملی سینمای ایران قصد دارد به منظور ارتقای فضای نظریه، تحلیل و نقد در سینما، یک دوره آموزش عالی «مطالعات فیلم: نظریه، نقد و تحلیل» را با حضور مدرسان برجسته و منتقدان و سینماگران ملی و بین المللی برگزار کند و در همین راستا از کارلوس هردرو منتقد اسپانیایی و تاریخ شناس سینما دعوت کرده تا جهت تدریس در این دوره آموزش عالی حضور داشته باشد.

هردرو علاوه بر اینکه تاریخدان است و مطالعات عمیق در حوزه نقد فیلم دارد، مدیر مجله اسپانیایی «یادداشت فیلم کایمن» نیز هست و سرتیم بخش نقد نویسی روزنامه «دیاریو 16» بوده و همچنین به عنوان تاریخ شناس در دانشگاه فیلم اسپانیا، سرفصل های آموزشی چون تاریخ سینمای اسپانیا و سینمای کلاسیک را تدریس کرده است. از دیگر فعالیت های این منتقد می توان به مشاوره و همکاری در برنامه روزانه «تاریخ سینمای ما» در تلویزیون اسپانیا اشاره کرد. وی همچنین با مجلات سینما2002، ویریدیانا، دیریگیدو پور، سینمانیا و نوسفراتو همکاری داشته و مشاور انجمن جامعه شناسی فرهنگی اسپانیا و مدیر کنگره بین المللی «سینما و دون کویوت» بوده است.

این نویسنده سینمایی و تاریخدان، برای نگارش کتاب های «زبان نور»، «مصاحبه هایی با D.P اسپانیایی»، «ردپای زمان» و «سینمای اسپانیا» جایزه سنت پوردی سینمانگاری را در سال 1995 دریافت کرد. هردرو همچنین کتاب هایی درباره سبک فیلمسازی سینماگران بزرگ جهان نظیر سم پکینپا، جان هیوستون، جوزف ال مانکویچز، جان کاساوت، بونگ جون-هو، فرانسیس فورد کاپولا، اریک رامر، ریچارد لینکیتر و وونگ کار- وای و نیز چندین سینماگر اسپانیایی مثل خوزه لوییس بارو، ایوان زالایتا، پدرو بلتران، مانوئل گوتیرز، آراگون و باسیلیو مارتین پاتینو نوشته است.

کارلوس هردرو فیلمنامه چهار مستند با عناوین«ردپاهای یک روح»، «آلفرد هیچکاک،افسانه ای بی انتها»، «اورسون ولز در کشور دون کویوت» و «هوستون و جویس، گفتگو با مُرده» را نوشته که توسط کارلوس رودریگز کارگردانی شده است.

لازم به توضیح است علاقه‌مندان برای حضور این دوره آموزش عالی مدرسه ملی ایران می توانند تا تاریخ ۲۷ خردادماه از طریق روابط عمومی مدرسه ملی سینمای ایران اقدام به ثبت نام کنند.
   
خبر

گزارش

خبر

گفتگو

ترجمه

  • هشدارهاي پيونگ يانگ موجب اصلاح فیلم "مصاحبه" شد

    فيلم "مصاحبه" ست روگن كه در آن به ترور كيم جونگ اون رهبر كره شمالي پرداخته شده است، مورد انتقاد شديد حاكميت اين كشور قرار گرفت به گونه اي كه آمريكا و سازندگان اين فيلم را تهديد کرده و به آن ها هشدارهايي جدي در خصوص اكران "مصاحبه" دادند كه در نهايت اين هشدارها باعث شد تا اصلاحاتي در فيلم اعمال گردد.
  • ماريون كوتي يار از فرانسوی ها انتقاد فرهنگی کرد!

    ماريون كوتي يار، بازيگر سرشناس فرانسوي هاليوود و برنده اسكار، در يك مصاحبه كوتاه با مجله انگليسي "styliste" رفتار هم وطنان خود را در قبال ديگر مردم جهان زير سؤال برد و آرزو كرد بتواند به ساكنان كشور فرانسه درس كوچكي در باب آداب داني بياموزد.
  • فشار بر هنرمندان معترض به جنایات رژیم صهیونیستی در غزه

    خاوير باردم و همسرش پنلوپه كروز زوج بازيگر سرشناس اسپانيايي هاليوود در پي اعتراضات و انتقادات تندشان در دفاع از مردم بي گناه غزه و درخواست از جامعه جهاني براي محكوم كردن رژيم صهيونيستي، متحمل فشارهاي زيادي از سوي لابي هاي صهيونيستي شدند؛ به حدي كه مجبور به توضيح و تغيير سخنان خود شدند.