ویرایش:
یکشنبه، 4 فرودرین 1398
آخرین اخبار
خبر
16:30 - 1397/3/30

برگزاری کارگاه تخصصی ارزیابی پایگاه اینترنتی دانشنامه سینمای ایران

کارگاه تخصصی ارزیابی پایگاه اینترنتی دانشنامه سینمای ایران (clc ) با حضور متخصصان برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان امور سینمایی و سمعی و بصری، پایگاه اینترنتی دانشنامه سینمای ایران در سال 95 طراحی و نرم افزارهای آن توسط متخصصان ایرانی نوشته شده و از شهریور 96 گردآوری داده ها برای بارگذاری آغاز و مرحله اول آن بعد از هفت ماه در جشنواره جهانی فیلم فجر به بهره برداری رسید.

در مرحله اول این پایگاه اینترنتی داده های مربوط به 3630 فیلم بلند سینمایی ایرانی، داده های مربوط به 6400 فیلم کوتاه، مستند و انیمیشن ایرانی و وقایع نگاری رویدادهای مهم سینمای ایران از سال 1279 تا حال به زبان انگلیسی در دسترس مخاطبان قرار گرفته است.

این کارگاه یکشنبه سوم تیرماه در موسسه رسانه های تصویری برگزار خواهد شد.

   
خبر

گزارش

خبر

گفتگو

ترجمه

  • هشدارهاي پيونگ يانگ موجب اصلاح فیلم "مصاحبه" شد

    فيلم "مصاحبه" ست روگن كه در آن به ترور كيم جونگ اون رهبر كره شمالي پرداخته شده است، مورد انتقاد شديد حاكميت اين كشور قرار گرفت به گونه اي كه آمريكا و سازندگان اين فيلم را تهديد کرده و به آن ها هشدارهايي جدي در خصوص اكران "مصاحبه" دادند كه در نهايت اين هشدارها باعث شد تا اصلاحاتي در فيلم اعمال گردد.
  • ماريون كوتي يار از فرانسوی ها انتقاد فرهنگی کرد!

    ماريون كوتي يار، بازيگر سرشناس فرانسوي هاليوود و برنده اسكار، در يك مصاحبه كوتاه با مجله انگليسي "styliste" رفتار هم وطنان خود را در قبال ديگر مردم جهان زير سؤال برد و آرزو كرد بتواند به ساكنان كشور فرانسه درس كوچكي در باب آداب داني بياموزد.
  • فشار بر هنرمندان معترض به جنایات رژیم صهیونیستی در غزه

    خاوير باردم و همسرش پنلوپه كروز زوج بازيگر سرشناس اسپانيايي هاليوود در پي اعتراضات و انتقادات تندشان در دفاع از مردم بي گناه غزه و درخواست از جامعه جهاني براي محكوم كردن رژيم صهيونيستي، متحمل فشارهاي زيادي از سوي لابي هاي صهيونيستي شدند؛ به حدي كه مجبور به توضيح و تغيير سخنان خود شدند.