ویرایش:
چهار شنبه، 26 تیر 1398
آخرین اخبار
خبر
11:43 - 1397/5/17

مستند «سارا» به جشنوارهDMZ DOCS کره‌جنوبی راه یافت

فیلم مستند بلند «سارا» به کارگردانی «هادی شریعتی» که در مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی تهیه شده است، به بخش مسابقه جشنواره DMZ Docs کره‌جنوبی راه یافت.

به گزارش روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، دهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مستند DMZ از ۲۲ تا ۲۶ شهریورماه ۱۳۹۷ در شهرهای پاژو و گویانگ کشور کره‌جنوبی برگزار می‌شود و فیلم مستند «سارا» ساخته‌ی «هادی شریعتی» در بخش مسابقه فیلم‌های آسیایی جشنواره روی پرده می‌رود.

در این دوره‌ی جشنواره، ١٢٧ فیلم مستند از ٨٠ کشور دنیا به نمایش درمی‌آیند.

جشنواره DMZ Docs از مهمترین رویدادهای فیلم مستند در کره‌جنوبی است که طی سال‌های اخیر با حمایت فیلمسازان آسیایی و بین‌المللی به اتفاق مهمی در سطح آسیا بدل شده است. هر سال در بخش پیچینگ و جذب سرمایه این جشنواره، حدود دويست و پنجاه هزار دلار برای تحقیق و تولید آثار مستند، به فیلمسازان سراسر جهان پرداخت می‌شود.
مستند «سارا» در این دوره‌ی جشنواره DMZ Docs با ۷ فیلم مستند از کشورهای فیلیپین، کره‌جنوبی، ژاپن، چین، هند، ویتنام و هنگ‌کنگ برای جایزه ده هزار دلاری بخش فیلم‌های آسیایی به رقابت می‌پردازد.

در خلاصه موضوع مستند «سارا» آمده است: فیلمساز در روز تولد فرزندش، از صحبت‌های پزشک متوجه نابینایی‌ دخترش می‌شود، اما او و همسرش کم‌کم متوجه می‌شوند که چشم راست او بینایی مختصری دارد. آنها به واقعیت نگاه می‌کنند و شروع به ضبط زندگی او می‌کنند. یک روز سارا تلاش می‌کند کبوتر را از قفس آزاد کند. روز دیگر او به آرامی پیاده می‌رود. در اینجا زندگی او در زمان‌های مختلف نقاشی شده است...

این فیلم توسط فرشاد فداییان تدوین شده است و دیگر عوامل ساخت آن عبارتند از: تصویر: هادی شریعتی، حمیده شریعتی و محمد مجلل، صدابردار: محمدجواد یمقی، صداگذار: حسین قورچیان، آهنگساز: علیرضا چولایی، عکاس: محسن ساربانی، مدیر تولید: ابوذر کبیری، طراحی پوستر: فراز فداییان

مستند «سارا» از تولیدات مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی است.   
خبر

گزارش

خبر

گفتگو

ترجمه

  • هشدارهاي پيونگ يانگ موجب اصلاح فیلم "مصاحبه" شد

    فيلم "مصاحبه" ست روگن كه در آن به ترور كيم جونگ اون رهبر كره شمالي پرداخته شده است، مورد انتقاد شديد حاكميت اين كشور قرار گرفت به گونه اي كه آمريكا و سازندگان اين فيلم را تهديد کرده و به آن ها هشدارهايي جدي در خصوص اكران "مصاحبه" دادند كه در نهايت اين هشدارها باعث شد تا اصلاحاتي در فيلم اعمال گردد.
  • ماريون كوتي يار از فرانسوی ها انتقاد فرهنگی کرد!

    ماريون كوتي يار، بازيگر سرشناس فرانسوي هاليوود و برنده اسكار، در يك مصاحبه كوتاه با مجله انگليسي "styliste" رفتار هم وطنان خود را در قبال ديگر مردم جهان زير سؤال برد و آرزو كرد بتواند به ساكنان كشور فرانسه درس كوچكي در باب آداب داني بياموزد.
  • فشار بر هنرمندان معترض به جنایات رژیم صهیونیستی در غزه

    خاوير باردم و همسرش پنلوپه كروز زوج بازيگر سرشناس اسپانيايي هاليوود در پي اعتراضات و انتقادات تندشان در دفاع از مردم بي گناه غزه و درخواست از جامعه جهاني براي محكوم كردن رژيم صهيونيستي، متحمل فشارهاي زيادي از سوي لابي هاي صهيونيستي شدند؛ به حدي كه مجبور به توضيح و تغيير سخنان خود شدند.