ویرایش:
چهار شنبه، 29 خرداد 1398
آخرین اخبار
خبر
14:45 - 1397/6/21

هم‌زمان با روز ملی سینما؛ میراث مکتوب سینمای ملی در کتابخانه ملی به نمایش گذاشته می‌شود

نمایشگاهی از میراث مکتوب سینمای ملی، همزمان با روز ملی سینما در موزه کتاب و میراث مستند سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران افـتتاح می‌شود.

نمایشگاهی از اسناد، نشریات، عکس‌ها، پوسترها و تجهیزات و ابزار سینمایی به بهانه یکصد و هجده سالگی سینما در ایران، همزمان با روز ملی سینما، از روز چهارشنبه ۲۱ شهریور ساعت ۹ صبح در موزه کتاب و میراث مستند ایران در سازمان اسناد و کتابخانه ملی افتتاح می‌شود.

در این نمایشگاه، برای نخستین بار تعدادی از اسناد دولتی و تصاویر به نمایش در نیامده به همراه آرشیوی از اخبار مهم سینمایی در یک قرن حضور این هنر-صنعت در ایران در معرض دید عموم قرار گرفته است.

به همین مناسبت و همزمان با افتتاح این نمایشگاه نسخه بازسازی شده‌ فیلم سینمایی «گاو» ساخته داریوش مهرجویی تولید سال ۱۳۴۸ با یادی از آقای بازیگری سینمای ایران برای عموم به نمایش در می‌آید.

این نمایشگاه که ادای دِینی به استاد فقید سینمای ایران؛ «عزت‌الله انتظامی» خواهد بود، تا شنبه ۳۱ شهریور از ساعت ۸ تا ۱۶ در موزه کتاب و میراث مستند ایران واقع در بزرگراه حقانی (غرب به شرق)، بلوار کتابخانه ملی، سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، موزه کتاب و میراث مستند ایران برقرار است.   
خبر

گزارش

خبر

گفتگو

ترجمه

  • هشدارهاي پيونگ يانگ موجب اصلاح فیلم "مصاحبه" شد

    فيلم "مصاحبه" ست روگن كه در آن به ترور كيم جونگ اون رهبر كره شمالي پرداخته شده است، مورد انتقاد شديد حاكميت اين كشور قرار گرفت به گونه اي كه آمريكا و سازندگان اين فيلم را تهديد کرده و به آن ها هشدارهايي جدي در خصوص اكران "مصاحبه" دادند كه در نهايت اين هشدارها باعث شد تا اصلاحاتي در فيلم اعمال گردد.
  • ماريون كوتي يار از فرانسوی ها انتقاد فرهنگی کرد!

    ماريون كوتي يار، بازيگر سرشناس فرانسوي هاليوود و برنده اسكار، در يك مصاحبه كوتاه با مجله انگليسي "styliste" رفتار هم وطنان خود را در قبال ديگر مردم جهان زير سؤال برد و آرزو كرد بتواند به ساكنان كشور فرانسه درس كوچكي در باب آداب داني بياموزد.
  • فشار بر هنرمندان معترض به جنایات رژیم صهیونیستی در غزه

    خاوير باردم و همسرش پنلوپه كروز زوج بازيگر سرشناس اسپانيايي هاليوود در پي اعتراضات و انتقادات تندشان در دفاع از مردم بي گناه غزه و درخواست از جامعه جهاني براي محكوم كردن رژيم صهيونيستي، متحمل فشارهاي زيادي از سوي لابي هاي صهيونيستي شدند؛ به حدي كه مجبور به توضيح و تغيير سخنان خود شدند.