ویرایش:
یکشنبه، 26 خرداد 1398
آخرین اخبار
خبر
15:38 - 1397/7/2

بازدید مدیر موزه بانک ملی از موزه سینما

ابوالفضل رواقی مدیر موزه بانک ملی ایران از موزه سینمای ایران بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی موزه سینمای ایران، ابوالفضل رواقی مدیر موزه بانک ملی ایران امروز دوم مهرماه به همراه دامون منزوی و زهرا بیدقی؛ کارشناسان این موزه، میهمان موزه سینما بودند و از بخش‌های مختلف این مکان تاریخی و فرهنگی بازدید کردند.

مدیر موزه بانک ملی ایران پس از بازدید از موزه سینما با اشاره به زیبایی بنای تاریخی این موزه، درباره اختصاص جایگاه ویژه به یادگارها و گنجینه سینمای ایران گفت: عمارت موزه سینما بسیار زیباست و اینکه توانسته‌اید برپایی موزه سینما را با این بنای تاریخی هماهنگ کنید و به مخاطبان نشان دهید، کار با ارزشی است.

رواقی افزود: از چیدمان آثار و مسیر حرکت در موزه سینما بسیار لذت بردم چراکه در روایت تاریخ سینما موفق عمل کرده‌اید. در این بازدید، طی دقایقی خاطرات و بخش‌های مهم تاریخ سینمای ایران مرور می‌شود.

مدیر موزه بانک ملی ایران درباره جوایز بین‌المللی سینمای ایران گفت: من تصوری از این همه جوایز و افتخارات جهانی برای سینمای ایران نداشتم. جوایزی که در معرض دید عموم گذاشته شده‌است، نشان می‌دهد که سینمای ایران در جهان رتبه ارزنده‌ای دارد و این باعث افتخار ماست.

در پایان این بازدید، علیرضا قاسم‌خان مدیرعامل موزه سینمای ایران و ابوالفضل رواقی مدیر موزه بانک ملی ایران در نشستی صمیمی پیرامون بنای تاریخی موزه سینما، مسائل مربوط به سینمای ایران و همچنین همکاری‌های دوجانبه موزه سینما و موزه بانک ملی، با یکدیگر گفت‌وگو کردند.


   
خبر

گزارش

خبر

گفتگو

ترجمه

  • هشدارهاي پيونگ يانگ موجب اصلاح فیلم "مصاحبه" شد

    فيلم "مصاحبه" ست روگن كه در آن به ترور كيم جونگ اون رهبر كره شمالي پرداخته شده است، مورد انتقاد شديد حاكميت اين كشور قرار گرفت به گونه اي كه آمريكا و سازندگان اين فيلم را تهديد کرده و به آن ها هشدارهايي جدي در خصوص اكران "مصاحبه" دادند كه در نهايت اين هشدارها باعث شد تا اصلاحاتي در فيلم اعمال گردد.
  • ماريون كوتي يار از فرانسوی ها انتقاد فرهنگی کرد!

    ماريون كوتي يار، بازيگر سرشناس فرانسوي هاليوود و برنده اسكار، در يك مصاحبه كوتاه با مجله انگليسي "styliste" رفتار هم وطنان خود را در قبال ديگر مردم جهان زير سؤال برد و آرزو كرد بتواند به ساكنان كشور فرانسه درس كوچكي در باب آداب داني بياموزد.
  • فشار بر هنرمندان معترض به جنایات رژیم صهیونیستی در غزه

    خاوير باردم و همسرش پنلوپه كروز زوج بازيگر سرشناس اسپانيايي هاليوود در پي اعتراضات و انتقادات تندشان در دفاع از مردم بي گناه غزه و درخواست از جامعه جهاني براي محكوم كردن رژيم صهيونيستي، متحمل فشارهاي زيادي از سوي لابي هاي صهيونيستي شدند؛ به حدي كه مجبور به توضيح و تغيير سخنان خود شدند.