ویرایش:
پنجشنبه، 2 خرداد 1398
آخرین اخبار
خبر
14:21 - 1397/7/18

رقابت سه فیلم کوتاه ایرانی در جشنواره «اِرلی بِرد» بلغارستان

جشنواره فیلم کوتاه دانشجویی ارلی برد میزبان سه فیلم‌ کوتاه ایرانی: «آسمان آبی، زمین پاک»، «ذبح» و « نفس عمیق بکش» خواهد بود.

به گزارش روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران به نقل از فیدان، فیلم‌های کوتاه «آسمان آبی، زمین پاک» به کارگردانی مهیار ماندگار، «ذبح» به کارگردانی سامان حسین پور و انیمیشن کوتاه «نفس عمیق بکش» به کارگردانی زهرا صفدری شادلو نمایندگان ایرانی به بخش مسابقه چهاردهمین دوره جشنواره دانشجویی “early bird” راه یافتند.

جشنواره ارلی برد یک جشنواره دانشجویی است که تاکنون بیش از ۱۱۰۰ فیلم کوتاه از فیلم‌سازان جوانان ۸۴ کشور جهان را به نمایش گذاشته شده است.

چهاردهمین دوره این جشنواره از تاریخ ۱ تا ۵ نوامبر (۱۰ تا ۱۴ آبان) در بلغارستان برگزار می‌شود.   
خبر

گزارش

خبر

گفتگو

ترجمه

  • هشدارهاي پيونگ يانگ موجب اصلاح فیلم "مصاحبه" شد

    فيلم "مصاحبه" ست روگن كه در آن به ترور كيم جونگ اون رهبر كره شمالي پرداخته شده است، مورد انتقاد شديد حاكميت اين كشور قرار گرفت به گونه اي كه آمريكا و سازندگان اين فيلم را تهديد کرده و به آن ها هشدارهايي جدي در خصوص اكران "مصاحبه" دادند كه در نهايت اين هشدارها باعث شد تا اصلاحاتي در فيلم اعمال گردد.
  • ماريون كوتي يار از فرانسوی ها انتقاد فرهنگی کرد!

    ماريون كوتي يار، بازيگر سرشناس فرانسوي هاليوود و برنده اسكار، در يك مصاحبه كوتاه با مجله انگليسي "styliste" رفتار هم وطنان خود را در قبال ديگر مردم جهان زير سؤال برد و آرزو كرد بتواند به ساكنان كشور فرانسه درس كوچكي در باب آداب داني بياموزد.
  • فشار بر هنرمندان معترض به جنایات رژیم صهیونیستی در غزه

    خاوير باردم و همسرش پنلوپه كروز زوج بازيگر سرشناس اسپانيايي هاليوود در پي اعتراضات و انتقادات تندشان در دفاع از مردم بي گناه غزه و درخواست از جامعه جهاني براي محكوم كردن رژيم صهيونيستي، متحمل فشارهاي زيادي از سوي لابي هاي صهيونيستي شدند؛ به حدي كه مجبور به توضيح و تغيير سخنان خود شدند.