ویرایش:
دوشنبه، 6 خرداد 1398
آخرین اخبار
خبر
08:46 - 1397/8/27

جایزه بهترین انیمیشن جشنواره آمریکایی به «چشم انداز خالی» از ایران رسید

انیمیشن «چشم‌انداز خالی» ساخته علی زارع‌قنات‌نوی جایزه بهترین انیمیشن جشنواره استراسبورگ آمریکا را از آن خود کرد.

به گزارش روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، در این دوره از جشنواره استراسبورگ که میزبان بیش از ۵۵۰۰ فیلم از سراسر دنیا بود، انیمیشن «چشم‌انداز خالی» به نویسندگی و کارگردانی علی زارع قنات‌نوی عنوان بهترین انیمیشن این رویداد را به نام خود ثبت کرد. این جشنواره هفدهم تا بیستم آبان‌ماه در ایالت ویرجینیای آمریکا برگزار شد.

این فیلم پیش تر منتخب جشنواره ادمونتون کانادا (از جشنواره‌های دارای نشان آکادمی اسکار) شده و تاکنون در بیش از شصت جشنواره بین‌المللی به عنوان نماینده ایران حضور داشته است.

«چشم‌انداز خالی» همچنین در سی و پنجمین جشنواره فیلم کوتاه تهران، جایزه و دیپلم افتخار بهترین فیلم با موضوع دفاع مقدس را به خود اختصاص داد.   
خبر

گزارش

خبر

گفتگو

ترجمه

  • هشدارهاي پيونگ يانگ موجب اصلاح فیلم "مصاحبه" شد

    فيلم "مصاحبه" ست روگن كه در آن به ترور كيم جونگ اون رهبر كره شمالي پرداخته شده است، مورد انتقاد شديد حاكميت اين كشور قرار گرفت به گونه اي كه آمريكا و سازندگان اين فيلم را تهديد کرده و به آن ها هشدارهايي جدي در خصوص اكران "مصاحبه" دادند كه در نهايت اين هشدارها باعث شد تا اصلاحاتي در فيلم اعمال گردد.
  • ماريون كوتي يار از فرانسوی ها انتقاد فرهنگی کرد!

    ماريون كوتي يار، بازيگر سرشناس فرانسوي هاليوود و برنده اسكار، در يك مصاحبه كوتاه با مجله انگليسي "styliste" رفتار هم وطنان خود را در قبال ديگر مردم جهان زير سؤال برد و آرزو كرد بتواند به ساكنان كشور فرانسه درس كوچكي در باب آداب داني بياموزد.
  • فشار بر هنرمندان معترض به جنایات رژیم صهیونیستی در غزه

    خاوير باردم و همسرش پنلوپه كروز زوج بازيگر سرشناس اسپانيايي هاليوود در پي اعتراضات و انتقادات تندشان در دفاع از مردم بي گناه غزه و درخواست از جامعه جهاني براي محكوم كردن رژيم صهيونيستي، متحمل فشارهاي زيادي از سوي لابي هاي صهيونيستي شدند؛ به حدي كه مجبور به توضيح و تغيير سخنان خود شدند.