ویرایش:
دوشنبه، 6 خرداد 1398
آخرین اخبار
خبر
09:34 - 1397/9/13

«آریو والیبال» بر سکوی نخست فستیوال فیلم‌های ورزشی کنیا ایستاد

جایزه بهترین فیلم کوتاه فستیوال فیلم‌های ورزشی کنیا (KISFF) به فیلم کوتاه «آر یو والیبال» ساخته محمد بخشی رسید.

به گزارش روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، در تنها جشنواره فیلم‌های ورزشی افریقا، فیلم کوتاه «آر یو والیبال» به کارگردانی محمد بخشی توانست رتبه اول وجایزه بهترین فیلم کوتاه را از آن خود کند.

این جشنواره از ۲۲ تا ۲۵ نوامبر (۱ تا ۴ آذر) در نایروبی برگزار شد و از میان ۱۹۱ فیلم منتخب، برترین آثار در بخش های مختلف معرفی شدند.

«آریو والیبال» که یکی از پرافتخارترین آثار کوتاه سینمای ایران در جشنواره های بین المللی است، در بیش از ۲۰۰ جشنواره جهانی به رقابت پرداخته است. این فیلم همچنین تا به حال توانسته مهم ترین جوایز جشنواره فیلم‌های ورزشی از جمله جایزه بزرگ فستیوال فیلم‌های ورزشی میلان، جایزه بزرگ فستیوال ورزشی بارسلون و دو جایزه بهترین فیلم و بهترین کارگردانی را از جشنواره فیلم‌های ورزشی تهران کسب کند.

«آر یو والیبال» درباره گروهی پناهجوی عرب زبان است که به مرزهای یک کشور انگلیسی زبان می‌رسند. مرز بسته است و هر روز پناهجویان با سربازهای مرزی درگیر می‌شوند تا اینکه چند کودک راه را برای ارتباط این دو گروه باز می‌کنند.

   
خبر

گزارش

خبر

گفتگو

ترجمه

  • هشدارهاي پيونگ يانگ موجب اصلاح فیلم "مصاحبه" شد

    فيلم "مصاحبه" ست روگن كه در آن به ترور كيم جونگ اون رهبر كره شمالي پرداخته شده است، مورد انتقاد شديد حاكميت اين كشور قرار گرفت به گونه اي كه آمريكا و سازندگان اين فيلم را تهديد کرده و به آن ها هشدارهايي جدي در خصوص اكران "مصاحبه" دادند كه در نهايت اين هشدارها باعث شد تا اصلاحاتي در فيلم اعمال گردد.
  • ماريون كوتي يار از فرانسوی ها انتقاد فرهنگی کرد!

    ماريون كوتي يار، بازيگر سرشناس فرانسوي هاليوود و برنده اسكار، در يك مصاحبه كوتاه با مجله انگليسي "styliste" رفتار هم وطنان خود را در قبال ديگر مردم جهان زير سؤال برد و آرزو كرد بتواند به ساكنان كشور فرانسه درس كوچكي در باب آداب داني بياموزد.
  • فشار بر هنرمندان معترض به جنایات رژیم صهیونیستی در غزه

    خاوير باردم و همسرش پنلوپه كروز زوج بازيگر سرشناس اسپانيايي هاليوود در پي اعتراضات و انتقادات تندشان در دفاع از مردم بي گناه غزه و درخواست از جامعه جهاني براي محكوم كردن رژيم صهيونيستي، متحمل فشارهاي زيادي از سوي لابي هاي صهيونيستي شدند؛ به حدي كه مجبور به توضيح و تغيير سخنان خود شدند.