ویرایش:
چهار شنبه، 29 خرداد 1398
آخرین اخبار
خبر
09:38 - 1397/10/19

پای فیلم‌های جشنواره فجر به بیرجند و قائن باز می‌شود

معاون امور هنری و سینمایی فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خراسان جنوبی از اکران همزمان فیلم‌های منتخب سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر در بیرجند و قاین خبر داد.

به گزارش ستاد خبری سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر، سید علی زمزم با اشاره به اکران فیلم‌های جشنواره فیلم فجر در استان خراسان جنوبی گفت: فیلم‌های جشنواره فجر قرار است برای پنجمین سال در بیرجند مرکز استان و برای اولین بار در شهرستان قائن همزمان با سراسر کشور اکران شوند.

او گفت: از آنجا که جشنواره فیلم فجر با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی همزمان شده است، پیش‌بینی می‌کنیم با همکاری مسئولان نهادهای فرهنگی و حضور مردم، این دوره بسیار پرشورتر از سال‌های قبل برگزار شود.

معاون امور هنری و سینمایی فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خراسان جنوبی با بیان اینکه از 12 تا 22 بهمن ماه سال جاری فیلم های منتخب سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر در بیرجند و قاین اکران می‌شوند، یادآور شد: اطلاعات مربوط به اکران فیلم‌های جشنواره امسال به محض مشخص شدن در اختیار رسانه‌ها قرار می‌گیرد.

زمزم ادامه داد: براساس تدابیر اندیشیده شده و رایزنی با دبیرخانه جشنواره، در تلاش هستیم بهترین فیلم‌های جشنواره را برای مخاطبان استانی به نمایش بگذاریم تا فرصت تماشای بهترین فیلم‌های روز برای مردم استان فراهم شود.

او یادآور شد: علاقه‌مندان حوزه فیلم و سینما در استان خراسان جنوبی می‌توانند جهت اطلاع از نحوه و زمان اکران فیلم‌های سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر در استان به کانال تلگرامی fajrfilmfestivalkhj@ مراجعه کنند.

بخش استانی سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر از 12 تا 22 بهمن‌ماه 1397 همزمان با گرامیداشت چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی به دبیری ابراهیم داروغه زاده در 31 ناحیه استانی کشور برگزار می‌شود.   
خبر

گزارش

خبر

گفتگو

ترجمه

  • هشدارهاي پيونگ يانگ موجب اصلاح فیلم "مصاحبه" شد

    فيلم "مصاحبه" ست روگن كه در آن به ترور كيم جونگ اون رهبر كره شمالي پرداخته شده است، مورد انتقاد شديد حاكميت اين كشور قرار گرفت به گونه اي كه آمريكا و سازندگان اين فيلم را تهديد کرده و به آن ها هشدارهايي جدي در خصوص اكران "مصاحبه" دادند كه در نهايت اين هشدارها باعث شد تا اصلاحاتي در فيلم اعمال گردد.
  • ماريون كوتي يار از فرانسوی ها انتقاد فرهنگی کرد!

    ماريون كوتي يار، بازيگر سرشناس فرانسوي هاليوود و برنده اسكار، در يك مصاحبه كوتاه با مجله انگليسي "styliste" رفتار هم وطنان خود را در قبال ديگر مردم جهان زير سؤال برد و آرزو كرد بتواند به ساكنان كشور فرانسه درس كوچكي در باب آداب داني بياموزد.
  • فشار بر هنرمندان معترض به جنایات رژیم صهیونیستی در غزه

    خاوير باردم و همسرش پنلوپه كروز زوج بازيگر سرشناس اسپانيايي هاليوود در پي اعتراضات و انتقادات تندشان در دفاع از مردم بي گناه غزه و درخواست از جامعه جهاني براي محكوم كردن رژيم صهيونيستي، متحمل فشارهاي زيادي از سوي لابي هاي صهيونيستي شدند؛ به حدي كه مجبور به توضيح و تغيير سخنان خود شدند.