ویرایش:
پنجشنبه، 2 خرداد 1398
آخرین اخبار
خبر
13:09 - 1397/12/21

درخشش سینمای اصفهان در سال 97

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان از درخشش برنامه هایی خبر داد که با محوریت هنر سینما در سال 97 در استان اصفهان برگزار شد .
 
به گزارش روابط عمومی سازمان امور سینمایی، سمعی و بصری، محمد علی انصاری با اشاره به رویدادهای سینمایی اصفهان در سال 97 گفت : برنامه های مختلفی با محوریت هنر سینما در سطح استان اصفهان انجام شده که از آن جمله  می توان به برگزاری سی و یکمین جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان ، جشنواره فیلم کوتاه حسنات ، جشنواره فیلم کوتاه مهر سلامت ، جشنواره فیلم فجر ، راه اندازی پاتوق فیلم کوتاه و اختصاص سالن اکران های گروه هنر و تجربه در پردیس سینمایی اصفهان سیتی سنتر اشاره کرد .
 
وی با اشاره به افتتاح پردیس سینمایی سیتی سنترادامه داد: این پردیس با 8 سالن و ظرفیت 1701 صندلی با آخرین متد ها و فناوری ها و مطابق با استاندارد های روز دنیا همچنین پردیس سینمایی ساحل با 9 سالن و ظرفیت 1025 صندلی پذیرای اهالی سینما در شهر اصفهان است  که با همکاری بخش خصوصی به بهره برداری رسیده است. در استان اصفهان با افتتاح سینمای شهرستان میمه و منطقه خوراسگان تعداد سینمای استان به 30 مورد سینمای فعال و 56 سالن فعال نمایش فیلم در سال 97 می توان اشاره کرد.   
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان همچنین درباره نهمین جشنواره فیلم فجر اصفهان گفت : از نکات قابل توجه جشنواره امسال میتوان به اکران تمامی فیلم های بخش سودای سیمرغ و نگاه ارزشی در برگزاری این جشنواره و پر رنگ نشان دادن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران اشاره کرد . در کنار آن تکریم هنرمندان و اصحاب رسانه ، اکران فیلم های فیلمسازان اصفهانی و استقبال چند برابری نسبت به سال های گذشته ازنکات شاخص این جشنواره بود و توانست اصفهان  شهر گنبدهای فیروزه ای را در سطح کشور سرآمد و پویا و درخشان نشان دهد .       
خبر

گزارش

خبر

گفتگو

ترجمه

  • هشدارهاي پيونگ يانگ موجب اصلاح فیلم "مصاحبه" شد

    فيلم "مصاحبه" ست روگن كه در آن به ترور كيم جونگ اون رهبر كره شمالي پرداخته شده است، مورد انتقاد شديد حاكميت اين كشور قرار گرفت به گونه اي كه آمريكا و سازندگان اين فيلم را تهديد کرده و به آن ها هشدارهايي جدي در خصوص اكران "مصاحبه" دادند كه در نهايت اين هشدارها باعث شد تا اصلاحاتي در فيلم اعمال گردد.
  • ماريون كوتي يار از فرانسوی ها انتقاد فرهنگی کرد!

    ماريون كوتي يار، بازيگر سرشناس فرانسوي هاليوود و برنده اسكار، در يك مصاحبه كوتاه با مجله انگليسي "styliste" رفتار هم وطنان خود را در قبال ديگر مردم جهان زير سؤال برد و آرزو كرد بتواند به ساكنان كشور فرانسه درس كوچكي در باب آداب داني بياموزد.
  • فشار بر هنرمندان معترض به جنایات رژیم صهیونیستی در غزه

    خاوير باردم و همسرش پنلوپه كروز زوج بازيگر سرشناس اسپانيايي هاليوود در پي اعتراضات و انتقادات تندشان در دفاع از مردم بي گناه غزه و درخواست از جامعه جهاني براي محكوم كردن رژيم صهيونيستي، متحمل فشارهاي زيادي از سوي لابي هاي صهيونيستي شدند؛ به حدي كه مجبور به توضيح و تغيير سخنان خود شدند.