ویرایش:
پنجشنبه، 2 خرداد 1398
آخرین اخبار
خبر
11:10 - 1397/12/24

گاو آمریکایی انجمن سینمای جوانان ایران در ابرهاوزن


فیلم کوتاه «گاو آمریکایی» ساخته فاطمه طوسی به عنوان تنهای نماینده ایران پس از ۵ سال در جشنواره بین المللی فیلم ابرهاوزن آلمان به نمایش در خواهد آمد.

به گزارش روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، فیلم کوتاه «گاو آمریکایی» محصول انجمن سینمای جوانان دفتر آبادان و به کارگردانی فاطمه طوسی در بخش مسابقه کودک و نوجوان شصت و پنجمین دوره جشنواره بین المللی فیلم ابرهاوزن آلمان به نمایش در خواهد آمد.

گفتنی است جشنواره اوبرهاون از باسابقه ترین جشنواره فیلم کوتاه جهان و واجد شرایط معرفی به آکادمی اسکار است و در کنار جشنواره هایی چون کلرمون فرانسه و تامپره فنلاند، از مهمترین رویدادهای فیلم کوتاه جهان به شمار می رود.

لازم به ذکر است در شصت و پنجمین دوره جشنواره ابرهاوزن حدود ۷هزار فیلم کوتاه از سراسر جهان متقاضی شرکت در این جشنواره بوده اند.

«گاو آمریکایی»قصه پسر بچه‌ای را روایت می‌کند که مالک تنها گاو نر از نژاد گاوهای آمریکایی‌است و رابطه بسیار خوبی با گاوش دارد و از طریق قدرت جنسی این گاو و کرایه داده گاوش برای نسل گیری ارتزاق می‌کند.

دیگر عوامل این فیلم کوتاه ۱۴ دقیقه‌ای عبارتند از:
نویسنده و کارگردان: فاطمه طوسی، فیلم‌برداران: رضا عبیات و حامد بقاییان، صدابرداران: حسن شبانکاره و بهشاد مطیعی، تدوین‌گر: پویان شعله‌ور، اصلاح رنگ: محسن خیرآبادی، صدا گذار: بهروز شهامت،آهنگساز: سهند نیک نژاد, مجری طرح: مجید عیدان، نویسنده و کارگردان: فاطمه طوسی، گرافیست: امیرحسن نوری، بازیگر: علی اکبر شرهان‌زاده،پخش بین المللی :مانا نجاران و مجموعه میرانا پیکچرز ، تهیه کننده: انجمن سینمای جوانان دفتر آبادان

شصت و پنجمین دوره جشنواره اوبرهاوزن از تاریخ ۱ تا ۶ می در آلمان برگزار خواهد شد.   
خبر

گزارش

خبر

گفتگو

ترجمه

  • هشدارهاي پيونگ يانگ موجب اصلاح فیلم "مصاحبه" شد

    فيلم "مصاحبه" ست روگن كه در آن به ترور كيم جونگ اون رهبر كره شمالي پرداخته شده است، مورد انتقاد شديد حاكميت اين كشور قرار گرفت به گونه اي كه آمريكا و سازندگان اين فيلم را تهديد کرده و به آن ها هشدارهايي جدي در خصوص اكران "مصاحبه" دادند كه در نهايت اين هشدارها باعث شد تا اصلاحاتي در فيلم اعمال گردد.
  • ماريون كوتي يار از فرانسوی ها انتقاد فرهنگی کرد!

    ماريون كوتي يار، بازيگر سرشناس فرانسوي هاليوود و برنده اسكار، در يك مصاحبه كوتاه با مجله انگليسي "styliste" رفتار هم وطنان خود را در قبال ديگر مردم جهان زير سؤال برد و آرزو كرد بتواند به ساكنان كشور فرانسه درس كوچكي در باب آداب داني بياموزد.
  • فشار بر هنرمندان معترض به جنایات رژیم صهیونیستی در غزه

    خاوير باردم و همسرش پنلوپه كروز زوج بازيگر سرشناس اسپانيايي هاليوود در پي اعتراضات و انتقادات تندشان در دفاع از مردم بي گناه غزه و درخواست از جامعه جهاني براي محكوم كردن رژيم صهيونيستي، متحمل فشارهاي زيادي از سوي لابي هاي صهيونيستي شدند؛ به حدي كه مجبور به توضيح و تغيير سخنان خود شدند.