ویرایش:
پنجشنبه، 31 خرداد 1397
آخرین اخبار
خبر
14:22 - 1395/10/22

جشنواره «ماه سينماي ايران» در بلغارستان برگزار مي‌شود

جشنواره «ماه سينماي ايران» از 25 دي ماه به مدت بيست روز به همت بنياد سينماي فارابي و همكاري رایزنی فرهنگی كشورمان در صوفيه، برگزار مي‌شود.

به گزارش اداره‌كل روابط عمومي و اطلاع‌رساني سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي، در آستانه فرارسيدن دهه مبارک فجر و سی‌وهشتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، جشنواره «ماه سینما و فیلم ایران»، به همت بنياد سينماي فارابي و با مشارکت رایزنی فرهنگی كشورمان و جشنواره بین‌المللی «خاورمیانه و شمال آفریقا (منار)» در صوفيه، برگزار مي‌شود.

اين جشنواره روز شنبه 25 دي‌ماه با نمايش فیلم «نفس» به کارگردانی نرگس آبیار، آغاز به کار خواهد كرد.

در اين جشنواره فیلم‌هاي طعم گیلاس، باد ما را خواهد برد، زیر درختان زیتون، به كارگرداني مرحوم عباس كيارستمي، مستند 76 دقیقه و 15 ثانبه با كيارستمي و .... نمايش داده مي‌شود.

فيلم‌هاي منتخب اين جشنواره با زیرنویس بلغاری و انگلیسی به مدت 20 روز تا 15 بهمن‌ماه در تعداد 5 سینمای بزرگ شهر صوفیه به نمايش گذاشته مي‌شوند.

همچنين، در مراسم افتتاحيه اين جشنواره، محمدعلی کیانی، رایزن فرهنگی كشورمان در بلغارستان به ارائه توضيحاتي در خصوص معرفی فیلم و سينمای ایران خواهد پرداخت.


 
خبر

یادداشت

گزارش

خبر

گفتگو

ترجمه

  • هشدارهاي پيونگ يانگ موجب اصلاح فیلم "مصاحبه" شد

    فيلم "مصاحبه" ست روگن كه در آن به ترور كيم جونگ اون رهبر كره شمالي پرداخته شده است، مورد انتقاد شديد حاكميت اين كشور قرار گرفت به گونه اي كه آمريكا و سازندگان اين فيلم را تهديد کرده و به آن ها هشدارهايي جدي در خصوص اكران "مصاحبه" دادند كه در نهايت اين هشدارها باعث شد تا اصلاحاتي در فيلم اعمال گردد.
  • ماريون كوتي يار از فرانسوی ها انتقاد فرهنگی کرد!

    ماريون كوتي يار، بازيگر سرشناس فرانسوي هاليوود و برنده اسكار، در يك مصاحبه كوتاه با مجله انگليسي "styliste" رفتار هم وطنان خود را در قبال ديگر مردم جهان زير سؤال برد و آرزو كرد بتواند به ساكنان كشور فرانسه درس كوچكي در باب آداب داني بياموزد.
  • فشار بر هنرمندان معترض به جنایات رژیم صهیونیستی در غزه

    خاوير باردم و همسرش پنلوپه كروز زوج بازيگر سرشناس اسپانيايي هاليوود در پي اعتراضات و انتقادات تندشان در دفاع از مردم بي گناه غزه و درخواست از جامعه جهاني براي محكوم كردن رژيم صهيونيستي، متحمل فشارهاي زيادي از سوي لابي هاي صهيونيستي شدند؛ به حدي كه مجبور به توضيح و تغيير سخنان خود شدند.