ویرایش:
پنجشنبه، 31 خرداد 1397
آخرین اخبار
خبر
14:56 - 1395/10/22

با داوری طباطبایی‌نژاد؛ نخستین جشنواره مستند «زنده رود» در اصفهان برگزار می‌شود

نخستین جشنواره ملی فیلم کوتاه مستند «زنده رود» به منظور اعتلای تولیدات سینمای مستند ایران و ارزش‌گذاری و تقدیر از تولیدات برتر سینمای مستند کشور، طی روزهای 27 تا 30 دی‌ماه 1395 با داوری «سیّدمحمدمهدی طباطبایی‌نژاد» مدیرعامل مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، در شهر اصفهان برگزار خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری- تحلیلی سینماتجربی، از اهداف برگزاری جشنواره مستند «زنده رود» می‌توان به تقویت سینمای ملی از طریق ارتقای سطح آکادمی و ایجاد زمینه کسب تجربه برای فیلمسازان خلاق، متفکر و خوش ذوق؛ تثبیت جایگاه فیلم مستند کوتاه به عنوان سینمای مستقل و آینده‌گرا؛ بازاریابی، بازارسازی و عرضه اقتصادی فیلم به نفع تولیدکنندگان فیلم کوتاه؛ توسعه و رونق بخشیدن به بازار کسب و کار داخلی با تکیه بر نیروی انسانی بومی و ایرانی اشاره کرد.
این جشنواره در بخش ملی با موضوع آزاد، بخش‌ ویژه با موضوع گفتمان‌سازی و فرهنگ‌سازی اقتصاد مقاومتی، نقش اقتصاد دانش‌بنیان در رونق اقتصادی، نقش و جایگاه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در ایجاد اشتغال پایدار و رونق اقتصادی، بخش سینمای مهاجرت با موضوع فیلم‌های مستند مربوط به فیلمسازان مهاجر و بخش بین‌الملل (غیر رقابتی) با هدف شناسایی آثار ارزشمند سینمای مستند جهان و ایجاد روابط موثر برون‌مرزی به منظور ایجاد تعاملات مشترک، برگزار می‌شود.
طبق اعلام دبیرخانه جشنواره، آقایان سیّدمحمدمهدی طباطبایی‌نژاد، محمدحسین لطیفی، شادمهر راستین، خشایار محمودآبادی و کوهیار کلاری، داوری آثار این دوره از جشنواره را برعهده دارند.
گفتنی است که نخستین جشنواره فیلم کوتاه «زنده رود» از صبح دوشنبه ۲۷ دی ماه ۹۵ در گلستان شهدای اصفهان افتتاح شده و در روزهای ۲۸ و ۲۹ به اکران آثار منتخب جشنواره می‌پردازد. مراسم اختتامیه این رویداد هم عصر ۳۰ دی ماه در اتاق بازرگانی اصفهان برگزار می‌شود.
   
خبر

یادداشت

گزارش

خبر

گفتگو

ترجمه

  • هشدارهاي پيونگ يانگ موجب اصلاح فیلم "مصاحبه" شد

    فيلم "مصاحبه" ست روگن كه در آن به ترور كيم جونگ اون رهبر كره شمالي پرداخته شده است، مورد انتقاد شديد حاكميت اين كشور قرار گرفت به گونه اي كه آمريكا و سازندگان اين فيلم را تهديد کرده و به آن ها هشدارهايي جدي در خصوص اكران "مصاحبه" دادند كه در نهايت اين هشدارها باعث شد تا اصلاحاتي در فيلم اعمال گردد.
  • ماريون كوتي يار از فرانسوی ها انتقاد فرهنگی کرد!

    ماريون كوتي يار، بازيگر سرشناس فرانسوي هاليوود و برنده اسكار، در يك مصاحبه كوتاه با مجله انگليسي "styliste" رفتار هم وطنان خود را در قبال ديگر مردم جهان زير سؤال برد و آرزو كرد بتواند به ساكنان كشور فرانسه درس كوچكي در باب آداب داني بياموزد.
  • فشار بر هنرمندان معترض به جنایات رژیم صهیونیستی در غزه

    خاوير باردم و همسرش پنلوپه كروز زوج بازيگر سرشناس اسپانيايي هاليوود در پي اعتراضات و انتقادات تندشان در دفاع از مردم بي گناه غزه و درخواست از جامعه جهاني براي محكوم كردن رژيم صهيونيستي، متحمل فشارهاي زيادي از سوي لابي هاي صهيونيستي شدند؛ به حدي كه مجبور به توضيح و تغيير سخنان خود شدند.