ویرایش:
چهار شنبه، 29 خرداد 1398
آخرین اخبار
خبر
12:08 - 1398/1/27

در پی بروز حادثه سیل در کشور؛ جشنواره فیلم شهر با موضوع «بی قرار تو اَم» فراخوان داد

به دنبال بروز حادثه سیل در اقصی نقاط کشور، هفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم شهر به فیلم‌های کوتاه موبایلی یا حرفه‌ای با عنوان «بی قرار تو اَم» جایزه ویژه اهدا می‌کند.

به گزارش ستاد خبری جشنواره، به دنبال حادثه اخیر سیل در شهرهای مختلف کشور، شورای برگزاری جشنواره فیلم شهر به منظور ترویج مبانی انسان دوستانه و فرهنگ سازی، خدمت رسانی، همدلی و همراهی آحاد جامعه با مصبیت دیدگان این حادثه، جایزه‌ ویژه‌ای را برای فیلم‌های کوتاه با مدت زمان حداکثر تا 5 دقیقه و با موضوع : مشارکت مردمی، مبانی انسان دوستانه، خدمت رسانی، همدلی و همراهی، از خودگذشتگی و ایثار، عملیات امداد و نجات و ... در نظر گرفته است.

این فیلم‌ها می توانند در قالب مستند گزارشی،کلیپ و نماهنگ و با دوربین تلفن همراه و یا دوربین‌های تصویربرداری تولید شده باشند که مربوط به هر یک از شهرهای ایران بوده و محدودیتی در این زمینه وجود ندارد.

اعضای هیات داوری بخش محله جشنواره شهر از میان آثار راه یافته به بخش مسابقه در زیر مجموعه «بی قرار تو اَم» یک اثر را به عنوان بهترین اثر معرفی نموده و لوح تقدیر و جایزه نقدی به کارگردان اهدا خواهد کرد.

علاقمندان می‌توانند آثار خود را تا پایان اردیبهشت ماه از طریق سایت جشنواره به نشانی www.shahrfilmfest.com در بخش محله ثبت‌نام و اصل فیلم را به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.

هفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم شهر در تابستان سال جاری توسط موسسه تصویر شهر و به دبیری هاشم میرزاخانی در تهران برگزار می‌شود.


   
خبر

گزارش

خبر

گفتگو

ترجمه

  • هشدارهاي پيونگ يانگ موجب اصلاح فیلم "مصاحبه" شد

    فيلم "مصاحبه" ست روگن كه در آن به ترور كيم جونگ اون رهبر كره شمالي پرداخته شده است، مورد انتقاد شديد حاكميت اين كشور قرار گرفت به گونه اي كه آمريكا و سازندگان اين فيلم را تهديد کرده و به آن ها هشدارهايي جدي در خصوص اكران "مصاحبه" دادند كه در نهايت اين هشدارها باعث شد تا اصلاحاتي در فيلم اعمال گردد.
  • ماريون كوتي يار از فرانسوی ها انتقاد فرهنگی کرد!

    ماريون كوتي يار، بازيگر سرشناس فرانسوي هاليوود و برنده اسكار، در يك مصاحبه كوتاه با مجله انگليسي "styliste" رفتار هم وطنان خود را در قبال ديگر مردم جهان زير سؤال برد و آرزو كرد بتواند به ساكنان كشور فرانسه درس كوچكي در باب آداب داني بياموزد.
  • فشار بر هنرمندان معترض به جنایات رژیم صهیونیستی در غزه

    خاوير باردم و همسرش پنلوپه كروز زوج بازيگر سرشناس اسپانيايي هاليوود در پي اعتراضات و انتقادات تندشان در دفاع از مردم بي گناه غزه و درخواست از جامعه جهاني براي محكوم كردن رژيم صهيونيستي، متحمل فشارهاي زيادي از سوي لابي هاي صهيونيستي شدند؛ به حدي كه مجبور به توضيح و تغيير سخنان خود شدند.