ویرایش:
پنجشنبه، 12 تیر 1399
آخرین اخبار
خبر
11:18 - 1398/2/24

شهریور امسال در شیراز برگزار می‌شود: جشنواره منطقه‌ای «سروناز» و نخستین جشنواره ملی سینما ادبیات

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس درنشست خبری اعلام کرد: شصت و سومین جشنواره منطقه‌ای سینمای جوان با عنوان «سروناز» و نخستین جشنواره ملی سینما ادبیات به میزبانی شیراز برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، نشست خبری شصت و سومین جشنواره منطقه‌ای سینمای جوان ظهر دوشنبه با حضور معاون سیاسی امنیتی استانداری فارس، معاون اداری-‌مالی و مدیرامورجشنواره‌های انجمن سینمای جوانان، مدیرعامل خانه کتاب ایران، رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری شیراز و مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.

صابر سهرابی در این نشست گفت: انجمن سینمای جوان تلاش کرده که رویدادهای در بُعد کشوری و با اهداف ملی را دنبال کند و بالطبع استان‌هایی که توانمندی برگزاری این گونه جشنواره‌ها را دارند، آمادگی خود را به ظهور می‌رسانند. استان فارس هم با وجود هنرمندان سینما می‌تواند پیش‌گام و میزبان خوبی برای این جشنواره‌ها باشد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس اضافه کرد: جشنواره منطقه‌ای سینمای جوان برای نخستین بار در بخش سینما ادبیات به طور ملی برگزار خواهد شد و این اتفاق پس از ۲۳ سال با همت انجمن سینمای جوان در استان فارس رقم می‌خورد.

وی ابراز امیدواری کرد که با این رویداد که در شهریورماه در فارس رخ خواهد داد، رویدادهای ملی به این استان سرازیر شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد فارس با اعلام این‌که این استان شهریورماه میزبان فیلم‌سازان و عکاسان ۱۱ استان کشور است، افزود: در جریان شصت و سومین جشنواره منطقه‌ای سینمای جوان با عنوان «سروناز» برنامه‌های جنبی در رابطه با فیلم و عکس و کارگاه‌های ادبیات و سینما برگزار خواهد شد.

در این نشست همچنین از پوستر شصت و سومین جشنواره منطقه‌ای سینمای جوان با عنوان «سروناز» و نخستین جشنواره ملی سینما ادبیات رونمایی شد.

شصت وسومین جشنواره منطقه‌ای سینمای جوان «سروناز»، شهریورماه امسال به میزبانی شیراز برگزار خواهد شد.   
خبر

گزارش

خبر

گفتگو

ترجمه

  • هشدارهاي پيونگ يانگ موجب اصلاح فیلم "مصاحبه" شد

    فيلم "مصاحبه" ست روگن كه در آن به ترور كيم جونگ اون رهبر كره شمالي پرداخته شده است، مورد انتقاد شديد حاكميت اين كشور قرار گرفت به گونه اي كه آمريكا و سازندگان اين فيلم را تهديد کرده و به آن ها هشدارهايي جدي در خصوص اكران "مصاحبه" دادند كه در نهايت اين هشدارها باعث شد تا اصلاحاتي در فيلم اعمال گردد.
  • ماريون كوتي يار از فرانسوی ها انتقاد فرهنگی کرد!

    ماريون كوتي يار، بازيگر سرشناس فرانسوي هاليوود و برنده اسكار، در يك مصاحبه كوتاه با مجله انگليسي "styliste" رفتار هم وطنان خود را در قبال ديگر مردم جهان زير سؤال برد و آرزو كرد بتواند به ساكنان كشور فرانسه درس كوچكي در باب آداب داني بياموزد.
  • فشار بر هنرمندان معترض به جنایات رژیم صهیونیستی در غزه

    خاوير باردم و همسرش پنلوپه كروز زوج بازيگر سرشناس اسپانيايي هاليوود در پي اعتراضات و انتقادات تندشان در دفاع از مردم بي گناه غزه و درخواست از جامعه جهاني براي محكوم كردن رژيم صهيونيستي، متحمل فشارهاي زيادي از سوي لابي هاي صهيونيستي شدند؛ به حدي كه مجبور به توضيح و تغيير سخنان خود شدند.