ویرایش:
یکشنبه، 27 مرداد 1398
آخرین اخبار
خبر
12:45 - 1398/2/24

انیمیشن «مرز» به موضوع مهاجرت زنان می‌پردازد

انیمیشن «مرز» به کارگردانی هاجر آقایی و محمدعلی عباس که در مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی تهیه می‌شود، به موضوع مهاجرت اجباری زنان، دختران و کودکان به هنگام جنگ می‌پردازد.

به گزارش روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، در خلاصه داستان انیمیشن کوتاه «مرز» آمده است: «دختری به اجبار جنگ قصد عبور از مرز را دارد اما سربازی که دلبسته اوست بر حسب انجام وظیفه مانع رفتن او می‌شود...»

هاجر آقایی با بیان این که «مرز» با تکنیک دو بُعدی ساخته می‌شود، درباره‌ی مراحل تولید آن اظهار کرد: طراحی بک‌گراندهای این انیمیشن کامل شده اما هنوز انیمیت کار شروع نشده چرا که به خواست مرکز گسترش ممکن است تغییراتی در فیلمنامه داشته باشیم و اگر انجام این تغییرات در شورای انیمیشن مرکز تصویب شود، مدت زمان تولید «مرز» یک سال افزایش خواهد یافت.

وی درخصوص دلیل انتخاب این موضوع توضیح داد: محمدعلی عباس (کارگردان دیگر فیلم) خود درگیر جنگ و شاهد مشکلات زنان به هنگام مهاجرت اجباری بود و به همین دلیل تصمیم گرفتیم این سوژه را به انیمیشن تبدیل کنیم.

آقایی درباره‌ی عوامل تولید انیمیشن «مرز» گفت: لی‌آوت کار را رامین شرفی انجام داده و اجرای بک‌گراند برعهده محسن ملکوتی بوده است، اما هنوز دیگر عوامل تولید این انیمیشن قطعی نیستند.
   
خبر

گزارش

خبر

گفتگو

ترجمه

  • هشدارهاي پيونگ يانگ موجب اصلاح فیلم "مصاحبه" شد

    فيلم "مصاحبه" ست روگن كه در آن به ترور كيم جونگ اون رهبر كره شمالي پرداخته شده است، مورد انتقاد شديد حاكميت اين كشور قرار گرفت به گونه اي كه آمريكا و سازندگان اين فيلم را تهديد کرده و به آن ها هشدارهايي جدي در خصوص اكران "مصاحبه" دادند كه در نهايت اين هشدارها باعث شد تا اصلاحاتي در فيلم اعمال گردد.
  • ماريون كوتي يار از فرانسوی ها انتقاد فرهنگی کرد!

    ماريون كوتي يار، بازيگر سرشناس فرانسوي هاليوود و برنده اسكار، در يك مصاحبه كوتاه با مجله انگليسي "styliste" رفتار هم وطنان خود را در قبال ديگر مردم جهان زير سؤال برد و آرزو كرد بتواند به ساكنان كشور فرانسه درس كوچكي در باب آداب داني بياموزد.
  • فشار بر هنرمندان معترض به جنایات رژیم صهیونیستی در غزه

    خاوير باردم و همسرش پنلوپه كروز زوج بازيگر سرشناس اسپانيايي هاليوود در پي اعتراضات و انتقادات تندشان در دفاع از مردم بي گناه غزه و درخواست از جامعه جهاني براي محكوم كردن رژيم صهيونيستي، متحمل فشارهاي زيادي از سوي لابي هاي صهيونيستي شدند؛ به حدي كه مجبور به توضيح و تغيير سخنان خود شدند.