ویرایش:
جمعه، 15 آذر 1398
آخرین اخبار
خبر
13:17 - 1398/5/20

«انتظار» و «ساز دهنی» امیر نادری در باشگاه هنروتجربه به نمایش در می‎آید

فیلم‌های «انتظار» و «ساز دهنی» به کارگردانی امیر نادری چهارشنبه ۲۳ مرداد در باشگاه فیلم هنروتجربه نمایش داده می‌شود.

ششمین برنامه «تابستانه» باشگاه فیلم هنروتجربه به نمایش دو فیلم از امیر نادری اختصاص دارد. در این برنامه که با همکاری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان روز چهارشنبه ۲۳ مرداد ساعت ۲۰ در پردیس چارسو برگزار می‌شود، نسخه‌های ترمیم شده دو فیلم «انتظار» و «ساز دهنی» به نمایش درمی‌آید. این برنامه همچنین به صورت همزمان ساعت ۲۰ در هنر شهر آفتاب شیراز و ساعت ۱۹ در پردیس سیتی سنتر اصفهان برپا می‌شود.

«انتظار» فیلم کوتاه ۴۶ دقیقه‌ای به کارگردانی امیر نادری محصول سال ۱۳۵۳ است. فیلم‌برداری این فیلم برعهده فیروز ملک‌زاده بود و حسین صدری آن را تدوین کرد. حسین حیدری، زهره قهرمانی و فرزانه یوسفی بازیگران آن هستند. داستان آن نیز در یکی از شهرهای ساحلی جنوب ایران می‌گذرد و درباره پسر نوجوانی است که باید برای زن و مرد مسنی هر روز ظرف بلوری پر از یخی را ببرد.

«ساز دهنی» هم فیلمی محصول سال ۱۳۵۲ است که علیرضا زرین‌دست فیلم‌برداری و سهراب شهیدثالث تدوین آن را انجام داده‌اند. داستان آن درباره امیرو پسری است که در حوالی بوشهر زندگی می‌کند. عبدالله یکی از بچه‌های محله آن‌ها یک سازدهنی دارد. بچه‌های بندر به ساز عبدالله علاقه‌مند می‌شوند و او در ازای کولی گرفتن از بچه‌ها سازش را در اختیار آن‌ها می‌گذارد. امیرو اما بیش از دیگران به ساز علاقه‌مند است.

ورود برای علاقه‌مندان به برنامه باشگاه هنروتجربه آزاد و رایگان است اما با توجه به محدودیت سالن نمایش متقاضیان می‎توانند یک ساعت زودتر از محل گیشه بلیت دریافت کنند. 

منبع: سایت هنر و تجربه  
خبر

گزارش

خبر

گفتگو

ترجمه

  • هشدارهاي پيونگ يانگ موجب اصلاح فیلم "مصاحبه" شد

    فيلم "مصاحبه" ست روگن كه در آن به ترور كيم جونگ اون رهبر كره شمالي پرداخته شده است، مورد انتقاد شديد حاكميت اين كشور قرار گرفت به گونه اي كه آمريكا و سازندگان اين فيلم را تهديد کرده و به آن ها هشدارهايي جدي در خصوص اكران "مصاحبه" دادند كه در نهايت اين هشدارها باعث شد تا اصلاحاتي در فيلم اعمال گردد.
  • ماريون كوتي يار از فرانسوی ها انتقاد فرهنگی کرد!

    ماريون كوتي يار، بازيگر سرشناس فرانسوي هاليوود و برنده اسكار، در يك مصاحبه كوتاه با مجله انگليسي "styliste" رفتار هم وطنان خود را در قبال ديگر مردم جهان زير سؤال برد و آرزو كرد بتواند به ساكنان كشور فرانسه درس كوچكي در باب آداب داني بياموزد.
  • فشار بر هنرمندان معترض به جنایات رژیم صهیونیستی در غزه

    خاوير باردم و همسرش پنلوپه كروز زوج بازيگر سرشناس اسپانيايي هاليوود در پي اعتراضات و انتقادات تندشان در دفاع از مردم بي گناه غزه و درخواست از جامعه جهاني براي محكوم كردن رژيم صهيونيستي، متحمل فشارهاي زيادي از سوي لابي هاي صهيونيستي شدند؛ به حدي كه مجبور به توضيح و تغيير سخنان خود شدند.