ویرایش:
چهار شنبه، 7 خرداد 1399
آخرین اخبار
خبر
21:26 - 1398/5/31

در دومین روز جشنواره اتفاق افتاد: 34 نمایش ویژه با سینما سیار در 20 استان کشور

روز 30 مرداد سینما سیار در 20 استان و 31 منطقه کشور به نمایش فیلم های خاطره انگیز برای کودکان مناطق محروم و سیل زده پرداخت.

به گزارش ستاد اطلاع رسانی سی و دومین جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان، طرح سینما سیار با هدف نمایش فیلم های خاطره انگیز برای کودکان مناطق محروم و سیل زده در26 استان و 143 نقطه کشور از آغاز جشنواره تا به امروز در حال برگزاری است.

روز چهارشنبه 30 مرداد و در دومین روز جشنواره هم این روند با نمایش فیلم ها در 20 استان و 31 منطقه کشور دنبال شد. در این روز همچنین 34 اکران فیلم برای کودکان برگزار شد.

اسامی شهرها و مناطقی که در روز گذشته مهمان سینما سیار جشنواره بودند عبارتند از ارومیه (پیرانشهر)، کاشان (ابوزید)، مشهد (چناران، شهراباد، خرم آباد، جوکار)، شیراز (قیر، کازرین)، تنکابن (کوده، شهیداباد)، شهرکرد (سردشت)، ایلام (هانیوان)، اهواز(زیدون)، تربت حیدریه (حیدراباد)، کرمانشاه (سرپل ذهاب ۲ اکران، ابراهیم اباد، شهید رجایی)، سمنان (چنداب، چشمه نادی)، قشم (طولابخش مرکزی ۲ اکران)، مشکین شهر (محله دکتر بهشتی)، کردستان (نای سر)، لرستان (ناوکش چگینی)، هشترود (زردین علیا)، بیرجند (زیرکوه)، تهران (صالح آباد، حسن اباد۲ اکران، گلحصار)، خوزستان (عین دو)، یزد (بهاباد) و کرمان (بم).

سی و دومین جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان تا چهارم شهریور به دبیری علیرضا تابش در شهر اصفهان در حال برگزاری است.

   
خبر

گزارش

خبر

گفتگو

ترجمه

  • هشدارهاي پيونگ يانگ موجب اصلاح فیلم "مصاحبه" شد

    فيلم "مصاحبه" ست روگن كه در آن به ترور كيم جونگ اون رهبر كره شمالي پرداخته شده است، مورد انتقاد شديد حاكميت اين كشور قرار گرفت به گونه اي كه آمريكا و سازندگان اين فيلم را تهديد کرده و به آن ها هشدارهايي جدي در خصوص اكران "مصاحبه" دادند كه در نهايت اين هشدارها باعث شد تا اصلاحاتي در فيلم اعمال گردد.
  • ماريون كوتي يار از فرانسوی ها انتقاد فرهنگی کرد!

    ماريون كوتي يار، بازيگر سرشناس فرانسوي هاليوود و برنده اسكار، در يك مصاحبه كوتاه با مجله انگليسي "styliste" رفتار هم وطنان خود را در قبال ديگر مردم جهان زير سؤال برد و آرزو كرد بتواند به ساكنان كشور فرانسه درس كوچكي در باب آداب داني بياموزد.
  • فشار بر هنرمندان معترض به جنایات رژیم صهیونیستی در غزه

    خاوير باردم و همسرش پنلوپه كروز زوج بازيگر سرشناس اسپانيايي هاليوود در پي اعتراضات و انتقادات تندشان در دفاع از مردم بي گناه غزه و درخواست از جامعه جهاني براي محكوم كردن رژيم صهيونيستي، متحمل فشارهاي زيادي از سوي لابي هاي صهيونيستي شدند؛ به حدي كه مجبور به توضيح و تغيير سخنان خود شدند.