ویرایش:
دوشنبه، 7 بهمن 1398
آخرین اخبار
خبر
11:00 - 1398/8/1

هیأت انتخاب بخش پویانمایی جشنواره فیلم کوتاه تهران معرفی شدند

اعضای هیأت انتخاب بخش پویانمایی سی‌و ششمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران معرفی شدند.

به گزارش ستاد خبری سی‌وششمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران؛ «امیرمحمد دهستانی»، «شیوا صادق‌اسدی» و «پرستو کاردگر» اعضای هیأت انتخاب بخش پویانمایی هستند که در روزهای گذشته 133 اثر رسیده را بررسی و از این میان 26 اثر را برای رقابت در بخش پویانمایی انتخاب کردند.

امیرمحمد دهستانی، متولد 1348 تهران، دانش آموخته کارشناسی سینما و کارشناسی ارشد انیمیشن از دانشگاه هنر تهران بوده و مدیر گروه انیمیشن دانشگاه هنر تهران است. وی فعالیت حرفه­ای در زمینه کارگردانی انیمیشن را از سال 1372 آغاز کرده است.

شیوا صادق اسدی، متولد1362 تهران، دارای مدرک لیسانس گرافیک از دانشگاه الزهرا و فوق لیسانس انیمیشن از دانشگاه هنر تهران است. او ساخت چند فیلم پویانمایی از جمله انیمیشن‌های «بچه گربه» و«یال و کوپال» را در کارنامه دارد که در چندین جشنواره معتبر بین‌المللی برگزیده یا تحسین شده‌اند.

پرستو کاردگر، متولد 1365 تهران، فارغ‌التحصیل کارشناسی ارشد کارگردانی انیمیشن است که در چندین جشنواره معتبر داخلی از جمله جشنواره پویانمایی تهران، جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران، جشن مستقل انیمیشن، جشنواره حسنات اصفهان و... موفق به دریافت جایزه شده است. از آثار موفق وی می‌توان به «ایکی» اشاره کرد.

سی‌وششمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران به‌دبیری سیدصادق موسوی، 18 تا 24 آبان‌ماه سال جاری در پردیس سینماگالری ملت برگزار می‌شود.   
خبر

گزارش

خبر

گفتگو

ترجمه

  • هشدارهاي پيونگ يانگ موجب اصلاح فیلم "مصاحبه" شد

    فيلم "مصاحبه" ست روگن كه در آن به ترور كيم جونگ اون رهبر كره شمالي پرداخته شده است، مورد انتقاد شديد حاكميت اين كشور قرار گرفت به گونه اي كه آمريكا و سازندگان اين فيلم را تهديد کرده و به آن ها هشدارهايي جدي در خصوص اكران "مصاحبه" دادند كه در نهايت اين هشدارها باعث شد تا اصلاحاتي در فيلم اعمال گردد.
  • ماريون كوتي يار از فرانسوی ها انتقاد فرهنگی کرد!

    ماريون كوتي يار، بازيگر سرشناس فرانسوي هاليوود و برنده اسكار، در يك مصاحبه كوتاه با مجله انگليسي "styliste" رفتار هم وطنان خود را در قبال ديگر مردم جهان زير سؤال برد و آرزو كرد بتواند به ساكنان كشور فرانسه درس كوچكي در باب آداب داني بياموزد.
  • فشار بر هنرمندان معترض به جنایات رژیم صهیونیستی در غزه

    خاوير باردم و همسرش پنلوپه كروز زوج بازيگر سرشناس اسپانيايي هاليوود در پي اعتراضات و انتقادات تندشان در دفاع از مردم بي گناه غزه و درخواست از جامعه جهاني براي محكوم كردن رژيم صهيونيستي، متحمل فشارهاي زيادي از سوي لابي هاي صهيونيستي شدند؛ به حدي كه مجبور به توضيح و تغيير سخنان خود شدند.