ویرایش:
دوشنبه، 7 بهمن 1398
آخرین اخبار
خبر
14:20 - 1398/8/1

«اِکسُدوس» برنده جایزه ویژه هیات داوران جشنواره «نیواورلئان» آمریکا شد

فیلم مستند «اِکسُدوس» به کارگردانی و تهیه‌کنندگی بهمن کیارستمی، برنده جایزه ویژه هیات داوران سی‌اُمین دوره جشنواره فیلم «نیواورلئان» آمریکا شد.

به گزارش روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، سی‌اُمین دوره جشنواره فیلم‌ نیواورلئان از 24 تا 30 مهرماه 1398 در ایالت لوئیزیانای آمریکا برگزار ‌شد و مستند «اِکسُدوس» ساخته بهمن کیارستمی، ضمن نمایش در بخش مسابقه مستندهای بلند جشنواره، موفق به دریافت جایزه ویژه هیات داوران این رویداد شد.

جشنواره فیلم نیواورلئان که همه‌ساله پذیرای 200 فیلم از سراسر دنیا می‌شود، از جشنواره‌های مورد تایید آکادمی اسکار است و فیلم‌های منتخب در صورت دریافت جایزه، شرایط حضور در جوایز آکادمی علوم و هنرهای سینمایی اسکار را پیدا می‌کنند.

هفته گذشته مستند «اِکسُدوس» جایزه‌ی موسوم به «جایزه تعالی» Award of Excellence بخش «جریان‌های نو آسیا» شانزدهمین دوره جشنواره «یاماگاتا» ژاپن را نیز دریافت کرده بود.

موضوع این فیلم درباره‌ی مرکز بازگشت مهاجران افغان است که توسط اداره اتباع خارجی وزارت کشور گردانده می‌شود. این مرکز مسئولیت ثبت‌نام و اعزام مهاجران افغان که بصورت غیرقانونی وارد ایران شده‌اند را برعهده دارد...

پخش بین‌المللی «اِکسُدوس» برعهده‌ی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی است.   
خبر

گزارش

خبر

گفتگو

ترجمه

  • هشدارهاي پيونگ يانگ موجب اصلاح فیلم "مصاحبه" شد

    فيلم "مصاحبه" ست روگن كه در آن به ترور كيم جونگ اون رهبر كره شمالي پرداخته شده است، مورد انتقاد شديد حاكميت اين كشور قرار گرفت به گونه اي كه آمريكا و سازندگان اين فيلم را تهديد کرده و به آن ها هشدارهايي جدي در خصوص اكران "مصاحبه" دادند كه در نهايت اين هشدارها باعث شد تا اصلاحاتي در فيلم اعمال گردد.
  • ماريون كوتي يار از فرانسوی ها انتقاد فرهنگی کرد!

    ماريون كوتي يار، بازيگر سرشناس فرانسوي هاليوود و برنده اسكار، در يك مصاحبه كوتاه با مجله انگليسي "styliste" رفتار هم وطنان خود را در قبال ديگر مردم جهان زير سؤال برد و آرزو كرد بتواند به ساكنان كشور فرانسه درس كوچكي در باب آداب داني بياموزد.
  • فشار بر هنرمندان معترض به جنایات رژیم صهیونیستی در غزه

    خاوير باردم و همسرش پنلوپه كروز زوج بازيگر سرشناس اسپانيايي هاليوود در پي اعتراضات و انتقادات تندشان در دفاع از مردم بي گناه غزه و درخواست از جامعه جهاني براي محكوم كردن رژيم صهيونيستي، متحمل فشارهاي زيادي از سوي لابي هاي صهيونيستي شدند؛ به حدي كه مجبور به توضيح و تغيير سخنان خود شدند.