ویرایش:
چهار شنبه، 7 اسفند 1398
آخرین اخبار
خبر
11:42 - 1398/8/13

با همکاری بنیاد سینمایی فارابی و با نمایش ۶ فیلم از سینمای ایران؛ جشنواره فیلم ایرانی در ویتره فرانسه برپا می‌شود

با نمایش شش فیلم از سینمای ایران، نخستین دوره جشنواره فیلم‌های ایرانی با عنوان «نسل نوین سینمای ایران»، اواخر آذر در شهر ویتره فرانسه برگزار خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد سینمایی فارابی، در این جشنواره که با هدف معرفی سینمای نوین ایران و دعوت از کارگردانان مستقل سینمای کشورمان برگزار می‌شود، برای ترسیم چشم‌اندازی نو از شرایط کنونی سینمای ایران، شش فیلم یه‌وا (آناهید آباد)، آپاندیس (حسین نمازی)، ویلایی‌ها (منیر قیدی)، برگ جان (ابراهیم مختاری)، مادری (رقیه توکلی) و خانه‌ای در خیابان چهل و یکم (حمیدرضا قربانی) به نمایش درخواهد آمد.

این رویداد با همکاری و مساعدت ابوالفضل جلیلی، کارگردان به نام کشورمان صورت گرفته است.

همچنین قرار است در مراسم پایانی، از کارگردان فیلم منتخب این جشنواره بر اساس آرای تماشاگران تقدیر شود.

در حاشیه این جشنواره و در بخش غیررقابتی که با حضور متخصصین سینمای ایران و فرانسه و علاقمندان به فرهنگ و هنر ایرانی برگزار می‌شود، چند فیلم مستند و چند فیلم کوتاه با حضور «علی نظری» فیلمساز ایرانی به‌نمایش در خواهد آمد.

این رویداد فرهنگی و هنری به ابتکار «مرکز ایران و فرانسه» و با مشارکت و حمایت شهرداری شهرویتره (واقع در استان بروتاین فرانسه)، انجمن فرهنگی گارومدیا، شورای استان بروتاین، بنیاد سینمایی فارابی و «خانه فرهنگ‌های جهان» ۲۰ تا ۲۴ آذر ۱۳۹۸ (۱۱ تا ۱۵ دسامبر ۲۰۱۹ ) در شهر ویتره برگزار خواهد شد.   
خبر

گزارش

خبر

گفتگو

ترجمه

  • هشدارهاي پيونگ يانگ موجب اصلاح فیلم "مصاحبه" شد

    فيلم "مصاحبه" ست روگن كه در آن به ترور كيم جونگ اون رهبر كره شمالي پرداخته شده است، مورد انتقاد شديد حاكميت اين كشور قرار گرفت به گونه اي كه آمريكا و سازندگان اين فيلم را تهديد کرده و به آن ها هشدارهايي جدي در خصوص اكران "مصاحبه" دادند كه در نهايت اين هشدارها باعث شد تا اصلاحاتي در فيلم اعمال گردد.
  • ماريون كوتي يار از فرانسوی ها انتقاد فرهنگی کرد!

    ماريون كوتي يار، بازيگر سرشناس فرانسوي هاليوود و برنده اسكار، در يك مصاحبه كوتاه با مجله انگليسي "styliste" رفتار هم وطنان خود را در قبال ديگر مردم جهان زير سؤال برد و آرزو كرد بتواند به ساكنان كشور فرانسه درس كوچكي در باب آداب داني بياموزد.
  • فشار بر هنرمندان معترض به جنایات رژیم صهیونیستی در غزه

    خاوير باردم و همسرش پنلوپه كروز زوج بازيگر سرشناس اسپانيايي هاليوود در پي اعتراضات و انتقادات تندشان در دفاع از مردم بي گناه غزه و درخواست از جامعه جهاني براي محكوم كردن رژيم صهيونيستي، متحمل فشارهاي زيادي از سوي لابي هاي صهيونيستي شدند؛ به حدي كه مجبور به توضيح و تغيير سخنان خود شدند.