ویرایش:
چهار شنبه، 7 اسفند 1398
آخرین اخبار
خبر
14:32 - 1398/8/14

اعلام اسامی نامزدهای مسابقه «داستان کوتاه برای اقتباس»

هیأت داوران «مسابقه داستان کوتاه برای اقتباس» اسامی ۱۲ اثر راه یافته به بخش نهایی را اعلام کردند.

به گزارش ستاد خبری سی‌و‌ششمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران، هیأت داوران این رویداد، متشکل از آقایان مهدی روشن‌روان، یزدان سلحشور و حمیدرضا منایی از میان ۶۵۰ داستان رسیده به دبیرخانه، آثار زیر را (به ترتیب حروف الفبای عنوان داستان) به عنوان نامزد معرفی کرد:

برفِ نو / ترانه دلاوری
پاسبان‌های بطنم / رقیه کبیری
توت‌فرنگی‌های یخی / سعیده کامرانی
جَنگِ مِهر / ندا رسولی
در سکوت مطلق طهماسب شرفی / مریم محمدی کلهری
درستش هِرات است / علی اکبری
سکوت / نسیم نعمت‌اللهی
شکار تنهایی / اردوان نیک‌نیا
شکلِ عبری کلمات / خسرو عباسی خودلان
گنج‌نامه / حجت مهرعلیزاده
ماه منظر / حدیث ناظری
میدان / علی جلائی

بر پایه این گزارش، اسامی برگزیدگان «مسابقه داستان کوتاه برای اقتباس» که حاصل همکاری بنیاد شعر و ادبیات داستانی و انجمن سینمای جوان ایران است، در مراسم اختتامیه سی‌وششمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران اعلام خواهد شد.

گفتنی است، بر اساس فراخوان این مسابقه، به نفر اول ۵۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال، نفر دوم ۳۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال و نفر سوم ۲۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال به عنوان جایزه اهدا خواهد شد و علاوه بر سه نفر اول، انجمن سینمای جوان ایران حقوق تصویری ۹ اثر منتخب دیگر را نیز هر کدام به مبلغ ۱۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال خریداری می‌کند.   
خبر

گزارش

خبر

گفتگو

ترجمه

  • هشدارهاي پيونگ يانگ موجب اصلاح فیلم "مصاحبه" شد

    فيلم "مصاحبه" ست روگن كه در آن به ترور كيم جونگ اون رهبر كره شمالي پرداخته شده است، مورد انتقاد شديد حاكميت اين كشور قرار گرفت به گونه اي كه آمريكا و سازندگان اين فيلم را تهديد کرده و به آن ها هشدارهايي جدي در خصوص اكران "مصاحبه" دادند كه در نهايت اين هشدارها باعث شد تا اصلاحاتي در فيلم اعمال گردد.
  • ماريون كوتي يار از فرانسوی ها انتقاد فرهنگی کرد!

    ماريون كوتي يار، بازيگر سرشناس فرانسوي هاليوود و برنده اسكار، در يك مصاحبه كوتاه با مجله انگليسي "styliste" رفتار هم وطنان خود را در قبال ديگر مردم جهان زير سؤال برد و آرزو كرد بتواند به ساكنان كشور فرانسه درس كوچكي در باب آداب داني بياموزد.
  • فشار بر هنرمندان معترض به جنایات رژیم صهیونیستی در غزه

    خاوير باردم و همسرش پنلوپه كروز زوج بازيگر سرشناس اسپانيايي هاليوود در پي اعتراضات و انتقادات تندشان در دفاع از مردم بي گناه غزه و درخواست از جامعه جهاني براي محكوم كردن رژيم صهيونيستي، متحمل فشارهاي زيادي از سوي لابي هاي صهيونيستي شدند؛ به حدي كه مجبور به توضيح و تغيير سخنان خود شدند.