ویرایش:
چهار شنبه، 7 اسفند 1398
آخرین اخبار
خبر
19:52 - 1398/10/25

جلسه هماهنگی مدیران سینماهای برگزار کننده جشنواره فجر38 برگزار شد

جلسه مدیران سینماهای برگزار کننده سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر با حضور محمدرضا فرجی مدیر امور سینماهای جشنواره و عزت‌الله علیزاده معاون اجرایی جشنواره روز چهارشنبه 25 دی در سالن نمایش سازمان سینمایی برگزار شد.

به گزارش ستاد خبری جشنواره فیلم فجر، در ابتدای جلسه محمدرضا فرجی با گرامیداشت یاد و خاطره شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی و همچنین جان‌باختگان حادثه کرمان و سانحه هوایی، از حضور مدیران سینماها قدردانی و تشکر کرد. او همچنین اظهار امیدواری کرد که امسال همچون سال‌های گذشته مدیران با همکاری و تعامل با نمایندگان مستقر در سینماهای جشنواره، فضایی امن و با نشاط برای مخاطبان جدی جشنواره فراهم آید.

در ادامه جلسه «محمدرضا فرجی» مدیر امور سینماهای جشنواره بیان داشت که امسال در جهت بهره‌مندی هرچه بیشتر مخاطبان از فیلم‌های جشنواره، سالن‌های بیشتری در پردیس‌های سینمایی به امر نمایش اختصاص داده شده است. او با تاکید بر اهمیت ایام برگزاری جشنواره به عنوان ویترین یک ساله سینمای ایران از مدیران خواست که در این راستا از حیث مسایل فنی و نمایشی و امکانات رفاهی سینما دقت لازم را داشته باشند.

همچنین علیزاده ضمن بیان مسائل فنی و تجهیزات سینمایی تاکید داشت حداکثر فروش بلیت سینماهای جشنواره از طریق سامانه انجام می‌گیرد.

او خاطرنشان کرد: مبلغ بهای بلیت چهار سینمای راگا، کیان، تماشا و فجر اسلامشهر نسبت به سایر سینماهای برگزار کننده جشنواره ارزان‌تر است. او همچنین توصیه‌های لازم را جهت برقراری امنیت آثار به نمایش درآمده در جشنواره ارائه کرد.

در این جلسه نماینده سازمان آتش‌نشانی نیز با تأکید بر لزوم رعایت مسائل ایمنی و آتش نشانی به نکات مهم در این زمینه اشاره کرد.

در ادامه مدیران حاضر در جلسه ضمن اعلام آمادگی کامل جهت برگزاری این دوره از جشنواره فیلم فجر، به بیان نظرات و دیدگاه‌های خود پرداختند و در زمینه مسائل مختلف جشنواره، راهکارهای لازم را اتخاذ کردند.

در پایان جلسه از «علی رضایی» مدیر سینما فلسطین که به‌تازگی بازنشسته شده، به‌پاس حضور شایسته و پرتلاش در سینما قدردانی شد و لوحی به رسم یادگار از سوی سازمان سینمایی به او اهدا شد.   
خبر

گزارش

خبر

گفتگو

ترجمه

  • هشدارهاي پيونگ يانگ موجب اصلاح فیلم "مصاحبه" شد

    فيلم "مصاحبه" ست روگن كه در آن به ترور كيم جونگ اون رهبر كره شمالي پرداخته شده است، مورد انتقاد شديد حاكميت اين كشور قرار گرفت به گونه اي كه آمريكا و سازندگان اين فيلم را تهديد کرده و به آن ها هشدارهايي جدي در خصوص اكران "مصاحبه" دادند كه در نهايت اين هشدارها باعث شد تا اصلاحاتي در فيلم اعمال گردد.
  • ماريون كوتي يار از فرانسوی ها انتقاد فرهنگی کرد!

    ماريون كوتي يار، بازيگر سرشناس فرانسوي هاليوود و برنده اسكار، در يك مصاحبه كوتاه با مجله انگليسي "styliste" رفتار هم وطنان خود را در قبال ديگر مردم جهان زير سؤال برد و آرزو كرد بتواند به ساكنان كشور فرانسه درس كوچكي در باب آداب داني بياموزد.
  • فشار بر هنرمندان معترض به جنایات رژیم صهیونیستی در غزه

    خاوير باردم و همسرش پنلوپه كروز زوج بازيگر سرشناس اسپانيايي هاليوود در پي اعتراضات و انتقادات تندشان در دفاع از مردم بي گناه غزه و درخواست از جامعه جهاني براي محكوم كردن رژيم صهيونيستي، متحمل فشارهاي زيادي از سوي لابي هاي صهيونيستي شدند؛ به حدي كه مجبور به توضيح و تغيير سخنان خود شدند.