ویرایش:
چهار شنبه، 7 اسفند 1398
آخرین اخبار
خبر
21:30 - 1398/10/25

قم به استقبال برگزاری پرشور جشنواره فیلم فجر می‌‌رود

سومین نشست هم‌اندیشی شورای فرهنگی صنعت فیلم و تصویر استان قم با دستورکار برگزاری جشنواره فیلم فجر در قم برگزار شد.

به گزارش ستاد خبری جشنواره فیلم فجر ، نشست هم‌اندیشی شورای فرهنگی صنعت فیلم و تصویر استان قم با حضور سید موسی حسینی کاشانی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم و اعضای این شورا در سالن جلسات شهید مرتضی آوینی برگزار شد.

در ابتدای این نشست که با دستور کار برگزاری پرشور جشنواره فیلم فجر در قم برگزار شد، اعضای حاضر در جلسه، دیدگاه‌ها و پیشنهادات خود را بیان کردند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم از تلاش برای برگزاری مطلوب‌تر اکران فیلم‌های سی‌وهشتمین ‎جشنواره فیلم فجر در استان خبر داد و گفت: در حال پیگیری هستیم تا تمامی فیلم‌های جشنواره با توجه به فضای فرهنگی قم اکران شود.

محمد کاظم رضوانی رئیس اداره سینمایی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم، با اشاره به اکران فیلم‌های سی‌وهشتمین جشنواره فیلم فجر در قم، گفت: تمام عواید مالی حاصل از فروش بلیت این جشنواره در قالب برنامه «همت عالی» به تولید محصولات هنری و سینمایی کنگره ملی شهدای قم اختصاص پیدا می‌کند.

گفتنی است اعضای این نشست متشکل از نمایندگان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان قم، حوزه هنری قم، دفتر تبلیغات اسلامی، سازمان مدیریت و برنامه ریزی قم، مدرسه اسلامی هنر، انجمن پویانمایی قم، خانه سینمای مستند قم، آموزشگاه‌های سینمایی، مؤسسات فرهنگی و هنری، انجمن سینمای جوانان قم، اداره کل ورزش و جوانان قم، سازمان فرهنگی هنری شهرداری قم، ستاد کنگره شهدای استان قم، انجمن صنفی تبلیغات قم، سازمان بسیج هنرمندان قم، دانشکده صداوسیما، معاونت اجتماعی فرماندهی انتظامی قم، صداوسیمای مرکز قم، انجمن سینماداران قم، مرکز پژوهش‌های اسلامی رسانه و سه تن از هنرمندان استان بودند.

رضوانی هم چنین از تلاش برای اکران فیلم‌های مستند جشنواره در قم خبر داد و گفت: در صورت تحقق این امر، فیلم‌های مستند با فاصله زمانی محدودی بعد از اکران فیلم‌های جشنواره، به روی پرده می‌روند.   
خبر

گزارش

خبر

گفتگو

ترجمه

  • هشدارهاي پيونگ يانگ موجب اصلاح فیلم "مصاحبه" شد

    فيلم "مصاحبه" ست روگن كه در آن به ترور كيم جونگ اون رهبر كره شمالي پرداخته شده است، مورد انتقاد شديد حاكميت اين كشور قرار گرفت به گونه اي كه آمريكا و سازندگان اين فيلم را تهديد کرده و به آن ها هشدارهايي جدي در خصوص اكران "مصاحبه" دادند كه در نهايت اين هشدارها باعث شد تا اصلاحاتي در فيلم اعمال گردد.
  • ماريون كوتي يار از فرانسوی ها انتقاد فرهنگی کرد!

    ماريون كوتي يار، بازيگر سرشناس فرانسوي هاليوود و برنده اسكار، در يك مصاحبه كوتاه با مجله انگليسي "styliste" رفتار هم وطنان خود را در قبال ديگر مردم جهان زير سؤال برد و آرزو كرد بتواند به ساكنان كشور فرانسه درس كوچكي در باب آداب داني بياموزد.
  • فشار بر هنرمندان معترض به جنایات رژیم صهیونیستی در غزه

    خاوير باردم و همسرش پنلوپه كروز زوج بازيگر سرشناس اسپانيايي هاليوود در پي اعتراضات و انتقادات تندشان در دفاع از مردم بي گناه غزه و درخواست از جامعه جهاني براي محكوم كردن رژيم صهيونيستي، متحمل فشارهاي زيادي از سوي لابي هاي صهيونيستي شدند؛ به حدي كه مجبور به توضيح و تغيير سخنان خود شدند.