ویرایش:
چهار شنبه، 7 اسفند 1398
آخرین اخبار
خبر
17:37 - 1398/11/21

استقبال پرشور اراکی‌ها از سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر

استقبال مردمی از سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر در استان مرکزی از سوی شهروندان اراکی مختص به یک فیلم نیست و از همه فیلم های این جشنواره به گرمی و پرشور استقبال کردند

به گزارش ستاد خبری جشنواره فیلم فجر ، امسال و در راستای نمایش فیلم های سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر، به صورت همزمان با سراسر کشور، اراک میزبان نمایش فیلم های این جشنواره است؛ طبق برنامه اعلام شده 18 فیلم از 15 تا 21 بهمن ماه سال جاری در ساعت های 10 صبح و 16:30، 19 و 21 در سینما ستارگان اراک اکران شد و علاقمندان از نزدیک فیلم های این جشنواره را دنبال کردند.

در این راستا پای صحبت‌های حجت الاسلام «عباس دانشی» مدیر کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان مرکزی و رئیس جشنواره فیلم فجر استان مرکزی نشستیم تا در خصوص نحوه برگزاری و استقبال مردم اراک از فیلم های جشنواره سی و هشتم برایمان بگوید.

حجت الاسلام دانشی سخنانش را با استقبال بی نظیر مردم از سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر آغاز می کند و می گوید: در ایام اکران فیلم های سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر در استان مرکزی مردمان خونگرم دیار آفتاب همچنان به گرمی از فیلم های این جشنواره استقبال می کنند تا این استقبال بی نظیر و به یادمانی در تاریخ برگزاری جشنواره سی و هشتم به یادگار بماند و یکه تازی مردم فرهنگ دوست دیار مفاخر در استقبال از فیلم های جشنواره بدون رقیب ادامه داشته باشد.

او گفت: استان مرکزی با اکران 18 فیلم از 15 تا 21 بهمن توانست از لحاظ استقبال مردمی یکه‌تاز میدان باشد؛ سینما ستارگان تاکنون این حجم از علاقمندان و فرهنگ‌دوستان به هنر هفتم را به خود ندیده بود. استقبال مردمی از سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر در استان مرکزی از سوی شهروندان اراکی مختص به یک فیلم نیست و از همه فیلم های این جشنواره به گرمی و پرشور استقبال کردند، به طور مثال است فیلم آبادان یازده 60 به کارگردانی مهرداد خوشبخت علاوه بر دو سانس اکران در روز ششم برگزاری جشنواره، در روز سوم این جشنواره نیز اکران شد که در همه اکران‌ها مورد استقبال فوق‌العاده علاقمندان قرار گرفت یا فیلم در اکران فیلم منطقه پرواز ممنوع به کارگردانی امیر داساگر بیش از 1000 نفر از علاقمندان به تماشای این فیلم نشستند به طوری که تمام ظرفیت مجتمع فرهنگی هنری و سینمایی ستارگان اراک مملو از جمعیتی بود که برای تماشای این فیلم آمده بودند.

در اکران فیلم «شنای پروانه» بیش از 1000 نفر به تماشای این فیلم نشستند و علاوه بر آن تعداد زیادی از علاقمندان که برای تهیه بلیت به محل مجتمع فرهنگی هنری و سینمایی ستارگان و سینمایی ستارگان آمده بودند پشت در ماندند و خواهان اکران ویژه این فیلم شدند.

او سالجاری را سالی به یادمانی برای جشنواره فیلم فجر در استان مرکزی دانست و افزود: استقبال شهروندان اراکی ازفیلم های سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر در استان مرکزی در روزهای پایانی جشنواره پرشورتر شد و رکوردشکنی اراکی‌ها را در استقبال از فیلم فجر رقم زد و این مهم نشان داد که علی‌رغم پیشرفت تکنولوژی و وجود رسانه‌های متعدد مجازی و حقیقی سینما توانسته مخاطبین خود را داشته باشد و جشنواره سی و هشتم فیلم فجر در دیار آفتاب متفاوت‌تر از سال‌های قبل روزهای خوشی را سپری کند.
رئیس جشنواره فیلم فجر استان مرکزی معتقد است: آنچه مخاطبین سینما را به محل اکران فیلم‌ها می‌کشاند وجود فیلم‌های با محتوا بر اساس واقعیت‌های موجود و معیارهای علمی و اخلاقی است که می‌طلبد دست‌اندرکاران امر به این موضوع توجه جدی داشته باشند همچنین سطح بالای فیلم‌های سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر ‌در استان مرکزی، اطلاع‌رسانی درست و به موقع برگزاری جشنواره، برنامه‌ریزی مناسب عوامل اجرایی جشنواره در دبیر
خانه و مجتمع فرهنگی هنری و سینمایی ستارگان از جمله عواملی بود که باعث استقبال اراکی‌های خونگرم از فیلم‌های سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر در استان مرکزی شد.
حال و هوای این روزهای سینما نشان می‌دهد با سیاست‌گذاری‌های انجام شده و شناسایی نقاط ضعف سال گذشته جشنواره امسال باکیفیت و رضایت بیشتری همراه بوده است تا با اکران فیلم‌های شاخص روزهای پررونق‌تری را شاهد باشیم.

این جشنواره که از 15 بهمن ماه با اکران فیلم قطار آن شب آغاز و امروز 21 بهمن با اکران خروج حاتمی کیا به کار خود پایان می‌دهد که شواهد و آمارها نشان می‌دهد علاقمندان به فیلم و سینما در استان مرکزی برای دیدن فیلم‌ خروج که در سانس های دوم و چهارم اکران می‌شود، لحظه‌شماری می‌کنند و این فیلم را به یک رکوردشکنی نردیک می‌کنند و این یک رکورد تاریخی از خود در این جشنواره به جای گذاشت؛ همچنین از روزهای قبل بلیتهای فیلم خروج به فروش رفت اما پیگیری علاقمندان اعم از اقشار مختلف مردم، ادارات و نهادها جهت تهیه بلیت این فیلم حکایت از آن دارد که به نظر می‌رسد استقبالی بی‌سابقه از خروج در استان مرکزی به عمل خواهد آمد.

سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر با هدف معرفی و تقدیر از آثار برگزیده یک سال تلاش سینمای ایران و اعتلای تولیدات ملی و حمایت از آثار برگزار می شود و امید است با استقبال گرم مردم فرهیخته و فرهنگ دوست، شاهد تدوام این جشنواره در سال های آتی باشیم.

جشنواره فیلم فجر مهمترین جشنواره سینمایی ایران است که از سال 1361 تاکنون بهمن ماه هر سال در کشور برگزار می شود و استان مرکزی توانسته همراه با سایر نقاط کشور از امتیاز همزمان پخش این آثار برخوردار شود.   
خبر

گزارش

خبر

گفتگو

ترجمه

  • هشدارهاي پيونگ يانگ موجب اصلاح فیلم "مصاحبه" شد

    فيلم "مصاحبه" ست روگن كه در آن به ترور كيم جونگ اون رهبر كره شمالي پرداخته شده است، مورد انتقاد شديد حاكميت اين كشور قرار گرفت به گونه اي كه آمريكا و سازندگان اين فيلم را تهديد کرده و به آن ها هشدارهايي جدي در خصوص اكران "مصاحبه" دادند كه در نهايت اين هشدارها باعث شد تا اصلاحاتي در فيلم اعمال گردد.
  • ماريون كوتي يار از فرانسوی ها انتقاد فرهنگی کرد!

    ماريون كوتي يار، بازيگر سرشناس فرانسوي هاليوود و برنده اسكار، در يك مصاحبه كوتاه با مجله انگليسي "styliste" رفتار هم وطنان خود را در قبال ديگر مردم جهان زير سؤال برد و آرزو كرد بتواند به ساكنان كشور فرانسه درس كوچكي در باب آداب داني بياموزد.
  • فشار بر هنرمندان معترض به جنایات رژیم صهیونیستی در غزه

    خاوير باردم و همسرش پنلوپه كروز زوج بازيگر سرشناس اسپانيايي هاليوود در پي اعتراضات و انتقادات تندشان در دفاع از مردم بي گناه غزه و درخواست از جامعه جهاني براي محكوم كردن رژيم صهيونيستي، متحمل فشارهاي زيادي از سوي لابي هاي صهيونيستي شدند؛ به حدي كه مجبور به توضيح و تغيير سخنان خود شدند.