ویرایش:
پنجشنبه، 12 تیر 1399
آخرین اخبار
خبر
12:21 - 1398/11/22

در انتخاب‌های ما ارتباط با تماشاگر و تاثیرگذار بودن مهم است

کارشناس اداره کل امور هنری بنیاد شهید و امور ایثارگران با اعتقاد به اینکه فیلمنامه نقطه ضعف سینمای ماست، بیان کرد: مشکل فیلمنامه سینمای ایران برمی‌گردد به مضامین بسیار زیادی که وجود دارد اما نمی‌توانیم آن‌ها را به فیلمنامه خوب تبدیل کنیم.

فرزاد مولازاده در گفت‌وگو با روابط عمومی جشنواره فیلم فجر با اشاره به حضور این بنیاد در بخش تجلی اراده ملی جشنواره اظهار کرد: اگر از زاویه بنیاد شهید به فیلم‌ها نگاه کنیم انتخاب‌هایمان را در جوایز و تقدیرها انعکاس می‌دهیم.

مولازاده با اعتقاد به اینکه فیلمنامه نقطه ضعف سینمای ماست، بیان کرد: مشکل فیلمنامه سینمای ایران برمی‌گردد به مضامین بسیار زیادی که وجود دارد اما نمی‌توانیم آن‌ها را به فیلمنامه خوب تبدیل کنیم.

او همچنین اظهار کرد: در بخش تجلی اراده ملی، موضوع ایثار و از خودگذشتگی برای بنیاد شهید اهمیت دارد و ما در فیلم‌ها دنبال این مضمون بودیم. تعداد فیلم‌هایی که با این مضمون کار شده بود زیاد نبود اما این فیلم‌ها نسبت به سال گذشته کیفیت بهتری داشتند.

مولازاده گفت: در انتخاب‌های ما ارتباط با تماشاگر و تاثیرگذار بودن مهم است، ما هیچ‌وقت فرم را فدای مضمون نمی‌کنیم. همچنین اینکه شعار در فیلم داده شود به منزله این نیست که توجه ما را جلب می‌کند.   
خبر

گزارش

خبر

گفتگو

ترجمه

  • هشدارهاي پيونگ يانگ موجب اصلاح فیلم "مصاحبه" شد

    فيلم "مصاحبه" ست روگن كه در آن به ترور كيم جونگ اون رهبر كره شمالي پرداخته شده است، مورد انتقاد شديد حاكميت اين كشور قرار گرفت به گونه اي كه آمريكا و سازندگان اين فيلم را تهديد کرده و به آن ها هشدارهايي جدي در خصوص اكران "مصاحبه" دادند كه در نهايت اين هشدارها باعث شد تا اصلاحاتي در فيلم اعمال گردد.
  • ماريون كوتي يار از فرانسوی ها انتقاد فرهنگی کرد!

    ماريون كوتي يار، بازيگر سرشناس فرانسوي هاليوود و برنده اسكار، در يك مصاحبه كوتاه با مجله انگليسي "styliste" رفتار هم وطنان خود را در قبال ديگر مردم جهان زير سؤال برد و آرزو كرد بتواند به ساكنان كشور فرانسه درس كوچكي در باب آداب داني بياموزد.
  • فشار بر هنرمندان معترض به جنایات رژیم صهیونیستی در غزه

    خاوير باردم و همسرش پنلوپه كروز زوج بازيگر سرشناس اسپانيايي هاليوود در پي اعتراضات و انتقادات تندشان در دفاع از مردم بي گناه غزه و درخواست از جامعه جهاني براي محكوم كردن رژيم صهيونيستي، متحمل فشارهاي زيادي از سوي لابي هاي صهيونيستي شدند؛ به حدي كه مجبور به توضيح و تغيير سخنان خود شدند.