ویرایش:
پنجشنبه، 3 تیر 1400
آخرین اخبار
خبر
09:17 - 1399/4/11

بازگشایی سینماها و استقبالی که گرم‌تر می‌شود

استقبال از سینماها در چند روز اخیر نشان می‌دهد که هنر هفتم حالا یکی از معدود تفریحات سالمی است که با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی می‌توان با خانواده به استقبال آن رفت.

وقفه چهار ماهه اکران فیلم‌ها سرانجام روز یکشنبه هفته گذشته تمام شد تا فیلم‌های سینمایی بار دیگر رنگ پرده نقره‌ای را به خود ببینند.

البته این آغاز، کم حاشیه هم نداشت و ابتدا قرار شد دو فیلمی که به نظر می‌رسید پر مخاطب هم باشند همزمان با بازگشایی سینماها اکران شوند که بعد به دلیل فراهم نشدن برخی خواسته‌هایشان اکران آنها به تعویق افتاد و در نهایت در روز چهارشنبه هفته گذشته نمایش این فیلم‌ها هم آغاز شد.

اما حد فاصل بین آغاز به کار سینماها تا اکران دو فیلم جدید خوب بد جلف ۲ و شنای پروانه استقبال از سینماها آنقدر کم بود که برخی تیغ انتقاد را تیز کردند که آغاز اکران سینماها مورد استقبال قرار نگرفته است؛ حال آنکه به نظر برخی این بی میلی با توجه به اکران نشدن فیلم‌های جدید تا حد زیادی قابل پیش بینی بود.

حالا چند روزی است که دو فیلم جدید خوب بد جلف ۲ و شنای پروانه نمایش خود را در سینماهای سراسر کشور آغاز کرده‌اند و استقبال مخاطبان از هنر هفتم هم هر روز بهتر و بهتر می‌شود. به این ترتیب فیلم خوب بد جلف ۲ به عنوان نماینده سینمای کمدی برای علاقمندان این ژانر در کنار فیلم خوش ساخت شنای پروانه حالا حسابی حس کنجکاوی مخاطبان هنر هفتم را برانگیخته و آنان را واداشته تا بعد از ۴ ماه به تماشای فیلم سینمایی در سینماها بنشینند.

تا امروز یکه تازی قابل پیش بینی شنای پروانه رونق را به سینماها بازگردانده است و به دنبال این فیلم نیز خوب بد جلف ۲، طیف علاقه‌مندان به سینمای کمدی را دوباره به سینماها آورده تا پیش‌بینی‌ها از رونق گیشه باز هم قوت گیرد.

البته در کنار این دو فیلم تازه اکران شده، ۵ فیلم عطر داغ به کارگردانی علی ابراهیمی و تهیه کنندگی امیرشهاب رضویان، یادم تو را فراموش به کارگردانی و تهیه‌کنندگی علی عطشانی، جهان با من برقص! به کارگردانی سروش صحت و تهیه‌کنندگی محمدرضا تخت‌کشیان، فیلم چهل و هفت به کارگردانی مشترک احمد اطراقچی و علیرضا عطاءالله تبریزی و تهیه‌کنندگی ناهید دل آگاه و قطار آن شب به کارگردانی حمیدرضا قطبی و تهیه کنندگی بهروز رشاد نمایش خود را در سینماهای سراسر کشور آغاز کرده‌اند و هر کدام با توجه به ژانر متفاوت حتما می‌توانند طیف خاص مخاطبان خود را به سینماها بکشانند.

خبر جدید هم اینکه دبیر شورای صنفی نمایش در گفت‌وگویی اعلام کرده که فیلم‌های متقاضی اکران می‌توانند درخواست خود را به این شورا اعلام کنند تا بعد از پایان نمایش فیلم‌های در حال اکران جایگزین این آثار بر پرده نقره‌ای شوند.

بنا بر گفته مرتضی شایسته دبیر شورای صنفی نمایش، سه هفته اول اکران دو فیلم شنای پروانه و خوب، بد، جلف ۲ که پس از بازگشایی سینماها اولین فیلم‌های اکران شده در دوران شیوع کرونا بودند طبق قرار قبلی محاسبه نمی‌شود.

هر چند جولان کووید ۱۹ بار دیگر در ایران اوج گرفته است اما به نظر می‌رسد سینما با توجه به رعایت اصول بهداشتی فضای امنی برای تفریحات حداقلی مردم در دوران کرونا باشد و با اکران فیلم‌های جذاب در کنار آثار در حال نمایش تنور گیشه سینما را داغ تر کند.  


منبع: ایرنا

 
خبر

گزارش

خبر

گفتگو

ترجمه

  • هشدارهاي پيونگ يانگ موجب اصلاح فیلم "مصاحبه" شد

    فيلم "مصاحبه" ست روگن كه در آن به ترور كيم جونگ اون رهبر كره شمالي پرداخته شده است، مورد انتقاد شديد حاكميت اين كشور قرار گرفت به گونه اي كه آمريكا و سازندگان اين فيلم را تهديد کرده و به آن ها هشدارهايي جدي در خصوص اكران "مصاحبه" دادند كه در نهايت اين هشدارها باعث شد تا اصلاحاتي در فيلم اعمال گردد.
  • ماريون كوتي يار از فرانسوی ها انتقاد فرهنگی کرد!

    ماريون كوتي يار، بازيگر سرشناس فرانسوي هاليوود و برنده اسكار، در يك مصاحبه كوتاه با مجله انگليسي "styliste" رفتار هم وطنان خود را در قبال ديگر مردم جهان زير سؤال برد و آرزو كرد بتواند به ساكنان كشور فرانسه درس كوچكي در باب آداب داني بياموزد.
  • فشار بر هنرمندان معترض به جنایات رژیم صهیونیستی در غزه

    خاوير باردم و همسرش پنلوپه كروز زوج بازيگر سرشناس اسپانيايي هاليوود در پي اعتراضات و انتقادات تندشان در دفاع از مردم بي گناه غزه و درخواست از جامعه جهاني براي محكوم كردن رژيم صهيونيستي، متحمل فشارهاي زيادي از سوي لابي هاي صهيونيستي شدند؛ به حدي كه مجبور به توضيح و تغيير سخنان خود شدند.