ویرایش:
سه شنبه، 6 آبان 1399
آخرین اخبار
خبر
12:43 - 1399/5/6

مستند کرونایی A_B_C_D روی میز تدوین باقری رفت

تدوین پروژه‌ی مستند کرونایی A_B_C_D محسن خان‌جهانی توسط مهدی باقری آغاز شد. این فیلم در مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی تهیه می‌شود.

به گزارش روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، این فیلم مستند به کارگردانی محسن خان‌جهانی، درباره‌ی تاثیرات اجتماعی شیوع ویروس کرونا بر جامعه است که این مستندساز از روزهای ابتدایی شیوع ویروس کرونا با گروه کوچکی به ثبت این لحظات خاص در جامعه پرداخته است.

وی که به تازگی فیلمبرداری این مستند را به پایان برده است، تدوین آن را به «مهدی باقری» از کارگردانان نام‌آشنای سینمای مستند سپرده که در عرصه‌ی تدوین هم فعال است.
مهدی باقری کارگردانی و تدوین مستندهایی چون اهمیت عارف بودن، پیر پسر، اهالی خیابان یک‌طرفه، مهربانو، ناگهان تو گمشدی، ایران‌شهر، مرغ سحر و... را در کارنامه فیلمسازی خود ثبت کرده است.

محسن خان‌جهانی که جدیدترین مستندش را به تهیه‌کنندگی کاوه احمدی می‌سازد، امیدوار است در شرایطی این فیلم به نمایش درآید که ویروس کرونا ریشه‌کن شده باشد و مخاطبان با آرامش کامل به سینما بیایند.

مستند A_B_C_D محصول مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی است که امیر جغتایی (مدیر فیلمبرداری)، احمدرضا طایی (صدابردار)، مهیار میرجلالی و محمد حسنی (فیلمبرداران) و امیرمهدی صادقی (مدیر تولید) با این پروژه همکاری داشتند.

محسن خان‌جهانی پیش از این، ساخت مستندهای آزادراه، کلید، صندلی 257‌، یاردبستانی را در کارنامه کاری‌اش داشته است.
   
خبر

گزارش

خبر

گفتگو

ترجمه

  • هشدارهاي پيونگ يانگ موجب اصلاح فیلم "مصاحبه" شد

    فيلم "مصاحبه" ست روگن كه در آن به ترور كيم جونگ اون رهبر كره شمالي پرداخته شده است، مورد انتقاد شديد حاكميت اين كشور قرار گرفت به گونه اي كه آمريكا و سازندگان اين فيلم را تهديد کرده و به آن ها هشدارهايي جدي در خصوص اكران "مصاحبه" دادند كه در نهايت اين هشدارها باعث شد تا اصلاحاتي در فيلم اعمال گردد.
  • ماريون كوتي يار از فرانسوی ها انتقاد فرهنگی کرد!

    ماريون كوتي يار، بازيگر سرشناس فرانسوي هاليوود و برنده اسكار، در يك مصاحبه كوتاه با مجله انگليسي "styliste" رفتار هم وطنان خود را در قبال ديگر مردم جهان زير سؤال برد و آرزو كرد بتواند به ساكنان كشور فرانسه درس كوچكي در باب آداب داني بياموزد.
  • فشار بر هنرمندان معترض به جنایات رژیم صهیونیستی در غزه

    خاوير باردم و همسرش پنلوپه كروز زوج بازيگر سرشناس اسپانيايي هاليوود در پي اعتراضات و انتقادات تندشان در دفاع از مردم بي گناه غزه و درخواست از جامعه جهاني براي محكوم كردن رژيم صهيونيستي، متحمل فشارهاي زيادي از سوي لابي هاي صهيونيستي شدند؛ به حدي كه مجبور به توضيح و تغيير سخنان خود شدند.