ویرایش:
پنجشنبه، 3 مهر 1399
آخرین اخبار
خبر
15:09 - 1399/6/26

پردیس سینمایی امید استان چهار محال و بختیاری در شهر لردگان احداث می شود


به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان چهار محال و بختیاری حیدری خلیلی معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان امورسینمایی در جلسه امضا تفاهم نامه احداث پردیس سینمایی امید که با حضور فرماندار ، شهردار و اعضای شورای اسلامی لردگان و مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان برگزار شد ، عنوان کرد :

* در راستای شعار ایران ، تهران نیست ؛ حضور جدی تری در استان ها خواهیم داشت.

* احداث سینماهای جدید بویژه در شهرهای فاقد سینما ، موجب توسعه و تقویت بازار سینمای کشور خواهد شد.

* با استقبال شهرداریها برای احداث سینما در شهرهای فاقد سالن سینما مواجه هستیم و تا امروز تفام نامه احداث پردیس سینمایی با شهرداران ۲۶ شهر در ۲۶ استان کشور با ظرفیت ۸۴ سالن امضا شده است.

* پردیس سینمایی امید در راستای کلان برنامه «عمومی سازی دسترسی فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی» و افزایش توان زیرساختی سینمای کشور در شهرهای فاقد سالن سینما که دارای جمعیت بیشتری هستند با محوریت شهرداریها احداث می شود.

* به در خواست مسئولان استان ، محل اجرای پردیس سینمایی امید از شهر فارسان به شهر لردگان تغییر کرد.

* لردگان به جهت شاخصه های فرهنگی و جمعیتی و دومین شهر پرجمعیت استان به عنوان شهر منتخب استان برای اجرای پردیس سینمایی امید انتخاب شد.

* تامین زمین و اجرای عملیات پروژه بر عهده شهرداری لردگان می باشد.

* ۷۰۰ میلیون تومان توسط سازمان امورسینمایی به صورت بلاعوض برای احداث پردیس سینمایی امید لردگان پرداخت می شود و نقشه و طراحی سازه سینما تحویل شهرداری شده است.

* ۵۰۰ میلیون تومان توسط سازمان شهرداری های وزارت کشور به شهرداری لردگان برای اجرای پروژه پردیس سینمایی امید پرداخت خواهد شد.

* پردیس سینمایی امید لردگان با ۳ سالن و پیش بینی ۲۷۰ صندلی در بلوار ولیعصر جنب شهرداری لردگان با محوریت شهرداری احداث خواهد شد.


* در حال حاضر بیش از ۲۰۰ سالن سینما با سرمایه گذاری بخش خصوصی و ۸۴ سالن سینما تحت عنوان پردیس سینمایی امید با مشارکت شهرداریها در سطح کشور در حال احداث است.

* تقویت زیرساخت های فرهنگی باعث توسعه فرهنگی مناطق و کاهش آسیب های اجتماعی خواهد شد.

* احداث پردیس سینمایی امید ادامه خواهد داشت و استانهای باقیمانده نیز مقصد پردیس سینمایی امید خواهند بود.

   
خبر

گزارش

خبر

گفتگو

ترجمه

  • هشدارهاي پيونگ يانگ موجب اصلاح فیلم "مصاحبه" شد

    فيلم "مصاحبه" ست روگن كه در آن به ترور كيم جونگ اون رهبر كره شمالي پرداخته شده است، مورد انتقاد شديد حاكميت اين كشور قرار گرفت به گونه اي كه آمريكا و سازندگان اين فيلم را تهديد کرده و به آن ها هشدارهايي جدي در خصوص اكران "مصاحبه" دادند كه در نهايت اين هشدارها باعث شد تا اصلاحاتي در فيلم اعمال گردد.
  • ماريون كوتي يار از فرانسوی ها انتقاد فرهنگی کرد!

    ماريون كوتي يار، بازيگر سرشناس فرانسوي هاليوود و برنده اسكار، در يك مصاحبه كوتاه با مجله انگليسي "styliste" رفتار هم وطنان خود را در قبال ديگر مردم جهان زير سؤال برد و آرزو كرد بتواند به ساكنان كشور فرانسه درس كوچكي در باب آداب داني بياموزد.
  • فشار بر هنرمندان معترض به جنایات رژیم صهیونیستی در غزه

    خاوير باردم و همسرش پنلوپه كروز زوج بازيگر سرشناس اسپانيايي هاليوود در پي اعتراضات و انتقادات تندشان در دفاع از مردم بي گناه غزه و درخواست از جامعه جهاني براي محكوم كردن رژيم صهيونيستي، متحمل فشارهاي زيادي از سوي لابي هاي صهيونيستي شدند؛ به حدي كه مجبور به توضيح و تغيير سخنان خود شدند.