ویرایش:
شنبه، 10 آبان 1399
آخرین اخبار
خبر
10:53 - 1399/6/29

«خانه خاموش» به بخش جذب سرمایه جشنواره «دی.ام.زد» کره‌جنوبی راه یافت

«خانه خاموش» فیلم مستند بلند فرناز و محمدرضا جورابچیان، به بخش جذب سرمایه‌ی جشنواره بین‌الملی فیلم مستند دی ام زد DMZ کره‌جنوبی راه پیدا کرد.

این فیلم که تهیه‌کنندگی آن را «الهه نوبخت» به عهده دارد، تنها نماینده ایران در این دوره از رقابت‌های جذب سرمایه تولید فیلم مستند این رویداد معتبر آسیایی است.

در این بخش جشنواره Docs DMZ شانزده پروژه‌ی آسیایی از کشورهای ایران، کره‌جنوبی، هند، اندونزی، هنگ‌کنگ، افغانستان و قزاقستان انتخاب شده‌اند که برای جذب سرمایه با یکدیگر به رقابت می‌پردازند.
«خانه خاموش» پرتره‌ی خانواده‌ای در شهر تهران است که زندگی آنها در چند دهه به تصویر کشیده می‌شود.

فرنار و محمدرضا جورابچیان پیش از این، فیلم مستند نیمه‌بلند «اعتراض وارد نیست» را کارگردانی و تهیه کرده بودند که موفقیت­های بین‌المللی زیادی را برای آنها رقم زد و چندی پیش در گروه هنر و تجربه نیز اکران شد.

گفتنی است: جشنواره مستند «دی‌ام‌زد داکس» یکی از مهم‌ترین رویدادهای شناخته شده‌ی سینمای مستند آسیا و بزرگ‌ترین جشنواره‌ای است که در کشور کره‌جنوبی، مستندسازان را مورد حمایت مالی قرار می‌دهد. این جشنواره در سال ۲۰۰۹ بنیان‌گذاری شد و سالانه به مدت ۷ روز، از 17 تا 24 سپتامبر در شهر گویانگ برگزار می‌شود.


در بخش جذب سرمایه این جشنواره هر سال مبلغی برای تحقیق و تولید فیلم‌های مستند به فیلم‌سازان سراسر جهان اهدا می‌شود.
   
خبر

گزارش

خبر

گفتگو

ترجمه

  • هشدارهاي پيونگ يانگ موجب اصلاح فیلم "مصاحبه" شد

    فيلم "مصاحبه" ست روگن كه در آن به ترور كيم جونگ اون رهبر كره شمالي پرداخته شده است، مورد انتقاد شديد حاكميت اين كشور قرار گرفت به گونه اي كه آمريكا و سازندگان اين فيلم را تهديد کرده و به آن ها هشدارهايي جدي در خصوص اكران "مصاحبه" دادند كه در نهايت اين هشدارها باعث شد تا اصلاحاتي در فيلم اعمال گردد.
  • ماريون كوتي يار از فرانسوی ها انتقاد فرهنگی کرد!

    ماريون كوتي يار، بازيگر سرشناس فرانسوي هاليوود و برنده اسكار، در يك مصاحبه كوتاه با مجله انگليسي "styliste" رفتار هم وطنان خود را در قبال ديگر مردم جهان زير سؤال برد و آرزو كرد بتواند به ساكنان كشور فرانسه درس كوچكي در باب آداب داني بياموزد.
  • فشار بر هنرمندان معترض به جنایات رژیم صهیونیستی در غزه

    خاوير باردم و همسرش پنلوپه كروز زوج بازيگر سرشناس اسپانيايي هاليوود در پي اعتراضات و انتقادات تندشان در دفاع از مردم بي گناه غزه و درخواست از جامعه جهاني براي محكوم كردن رژيم صهيونيستي، متحمل فشارهاي زيادي از سوي لابي هاي صهيونيستي شدند؛ به حدي كه مجبور به توضيح و تغيير سخنان خود شدند.