ویرایش:
شنبه، 10 آبان 1399
آخرین اخبار
خبر
11:49 - 1399/7/6

آمار ایده‌ها و فیلم‌های رسیده به چهارمین المپیاد فیلمسازی نوجوانان اعلام شد

آمار ایده‌ها و فیلم‌های رسیده به چهارمین المپیاد فیلمسازی نوجوانان ایران، بر اساس مشارکت نوجوانان دختر و پسر و به تفکیک استان‌ها اعلام شد.

به گزارش ستاد اطلاع‌رسانی جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان، بنا بر اعلام دبیرخانه المپیاد فیلمسازی نوجوانان، در دوره چهارم المپیاد، در بخش ایده ۵۶ درصد آثار متعلق به دخترها و ۴۴ درصد متعلق به پسرها بوده است.

همچنین در بخش فیلم ۴۳درصد آثار متعلق به کارگردانان دختر و ۵۷ درصد متعلق به کارگردانان پسر به ثبت رسیده است.

بر اساس آمار ایده‌های رسیده به چهارمین المپیاد فیلمسازی نوجوانان به تفکیک استان‌ها، در بخش فیلم ۱۳ درصد شرکت کنندگان از تهران و ۸۷ درصد از سایر استان‌ها بوده‌اند.
بر این اساس، در بخش ایده، (به ترتیب): خراسان رضوی با 120، اصفهان با 62، همدان با 36، تهران با 25، خوزستان با 27، اردبیل و یزد با 19، آذربایجان شرقی با 18، البرز با 15، هرمزگان با 11، فارس با 9، کهگیلویه و بویراحمد، گیلان، مازندران و کردستان با 8، سمنان با 7، کرمان، قم، خراسان شمالی با 5، مرکزی با 3، آذربایجان غربی، بوشهر و لرستان با 2، قزوین و گلستان با 1 ایده در المپیاد شرکت کرده‌اند.

همچنین بر اساس آمار فیلم‌های رسیده به چهارمین المپیاد فیلمسازی نوجوانان به تفکیک استان‌ها، (به ترتیب) عبارتند از: خراسان رضوی با 94، تهران با 56، اصفهان با 42، البرز با 23، فارس با 22، مازندران و کرمان با 16، آذربایجان شرقی با 15، همدان با 12، بوشهر، گیلان و خوزستان با 11، یزد و کردستان با 10، هرمزگان با 9، اردبیل با 8، قزوین با 7، چهارمحال و بختیاری با 5، قم، لرستان و آذربایجان غربی با 3، زنجان، گلستان، مرکزی و سمنان با 2، خراسان شمالی، سیستان و بلوچستان، کرمانشاه و کهگیلویه و بویراحمد 1 فیلم.
«چهارمین المپیاد فیلمسازی نوجوانان ایران» به دبیری «علیرضا تابش» همزمان با سی و سومین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان از ۲۷ مهر تا ۲ آبان ۱۳۹۹ به صورت آنلاین و نمایش مجازی برگزار خواهد شد.

   
خبر

گزارش

خبر

گفتگو

ترجمه

  • هشدارهاي پيونگ يانگ موجب اصلاح فیلم "مصاحبه" شد

    فيلم "مصاحبه" ست روگن كه در آن به ترور كيم جونگ اون رهبر كره شمالي پرداخته شده است، مورد انتقاد شديد حاكميت اين كشور قرار گرفت به گونه اي كه آمريكا و سازندگان اين فيلم را تهديد کرده و به آن ها هشدارهايي جدي در خصوص اكران "مصاحبه" دادند كه در نهايت اين هشدارها باعث شد تا اصلاحاتي در فيلم اعمال گردد.
  • ماريون كوتي يار از فرانسوی ها انتقاد فرهنگی کرد!

    ماريون كوتي يار، بازيگر سرشناس فرانسوي هاليوود و برنده اسكار، در يك مصاحبه كوتاه با مجله انگليسي "styliste" رفتار هم وطنان خود را در قبال ديگر مردم جهان زير سؤال برد و آرزو كرد بتواند به ساكنان كشور فرانسه درس كوچكي در باب آداب داني بياموزد.
  • فشار بر هنرمندان معترض به جنایات رژیم صهیونیستی در غزه

    خاوير باردم و همسرش پنلوپه كروز زوج بازيگر سرشناس اسپانيايي هاليوود در پي اعتراضات و انتقادات تندشان در دفاع از مردم بي گناه غزه و درخواست از جامعه جهاني براي محكوم كردن رژيم صهيونيستي، متحمل فشارهاي زيادي از سوي لابي هاي صهيونيستي شدند؛ به حدي كه مجبور به توضيح و تغيير سخنان خود شدند.