ویرایش:
چهار شنبه، 12 آذر 1399
آخرین اخبار
خبر
08:56 - 1399/7/28

جدیدترین اخبار از سی و هفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهرانهیات انتخاب بخش پویانمایی جشنواره فیلم کوتاه تهران معرفی شدند محمدرضا کریمی‌صارمی، سعادت رحیم‌زاده و معین صمدی به عنوان اعضای هیات انتخاب بخش پویانمایی سی و هفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران معرفی شدند.
به گزارش ستاد خبری سی و هفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران، هیات انتخاب بخش پویانمایی این رویداد سینمایی معرفی شدند. محمدرضا کریمی‌صارمی، سعادت رحیم‌زاده و معین صمدی آثار پویانمایی سی و هفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران را انتخاب کرده‌اند.

فیلم کوتاه در بحران کرونا هم مخاطبان خود را حفظ کرد/ تأکید بر پخش آنلاین فیلم‌ها
محمدرضا کریمی‌صارمی متولد 1343 و دانش آموخته ادبیات نمایشی و دارای درجه هنری از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مولف و مدرس دانشگاه است. وی طراح و بنیان‌گذار جشنواره بین‌المللی پویانمایی تهران و دبیر 12 دوره آن عهده دار بوده است.

سعادت رحیم‌زاده متولد 1353 كارشناس ارشد كارگردانی انیمیشن است. او كارگردان انیمیشن، مدرس دانشگاه و عضو رسمی انجمن آسیفا ایران و بین الملل است.

معین صمدی متولد 1358 در کرمانشاه و کارشناس گرافیک است. وی برنده بیش از 19 جایزه از جشنواره‌های معتبر داخلی و خارجی برای ساخت و کارگردانی آثار مختلف انیمیشن بوده است.


دبیرخانه جشنواره فیلم کوتاه تهران اعلام کرد؛

4 آبان؛ اعلام اسامی فیلم‌های مسابقه سینمای ایران


 


اسامی آثار راه یافته به بخش مسابقه سی و هفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران در بخش «سینمای ایران» 4 آبان ماه منتشر می‌شود.

به گزارش ستاد خبری سی و هفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران؛ عناوین فیلم های راه یافته به بخش مسابقه «سینمای ایران» سی و هفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران، یکشنبه چهارم آبان اعلام می‌شود.
 

این رویداد به دبیری سیدصادق موسوی در دو بخش اصلی «سینمای ایران» و «سینمای بین‌الملل» از 7 آبان آغاز می‌شود.
 

مسابقه سینمای ایران سی و هفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران شامل 4 بخش فیلم‌های داستانی، مستند، پویانمایی و تجربی تولید شده از سال1398 تاکنون است.فیلم کوتاه در بحران کرونا هم مخاطبان خود را حفظ کرد

تأکید بر پخش آنلاین فیلم‌ها
بیژن میرباقری نویسنده و کارگردان سینما معتقد است که فیلم کوتاه در شرایط بحران کرونا نسبت به حوزه‌‌های دیگر کمتر آسیب دید و توانست مخاطبان خود را حفظ کند.
به گزارش ستاد خبری سی و هفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران به نقل از خبرگزارس فارس، بیژن میرباقری کارگردان سینما با اشاره به جایگاه فیلم کوتاه در سینما و اهمیت توجه به آن به خبرنگار سینمایی خبرگزاری فارس گفت: در چند ماه اخیر به دلیل شیوع ویروس کرونا، شرایط مساعد نبوده و نیست اما نمی‌گویم که فیلم کوتاه آسیب دیده است. زیرا جشنواره‌ها دستاورد و فرایند مالی برای فیلم کوتاه نداشته‌اند و محل ارایه آثار کوتاه همیشه تلویزیون، جشنواره‌های خارجی و اکران‌های محدود و دانشگاهی بوده است. بنابراین فیلم کوتاه توانسته تا حدی از این آسیب دور باشد.

وی افزود: از سویی سینمای بلند و بدنه صدمه دیده و دامنه این صدمات به سال آینده هم خواهد کشید. با این حال فیلم کوتاه می‌تواند خودنمایی کرده و مخاطب خود را همچنان حفظ کند.

میرباقری با اشاره به سی و هفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران به دبیری سیدصادق موسوی که از ۷ تا ۱۳ آبان برگزار می‌شود، ادامه داد: به نظرم مدیریت سی و هفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران می‌تواند از وضعیت این دوران برای ورود به عرصه ارایه آثار در حوزه آنلاین استفاده کند. این نکته می‌تواند مهمترین دستاورد این دوره از جشنواره باشد و آن را در ابعاد بزرگ‌تری از یک یا دو سینما مطرح کند. به نظرم اگر جشنواره به صورت آنلاین برگزار شود، فیلم‌های کوتاه می‌توانند در دسترس همه قرار بگیرند.

این کارگردان با اشاره به درخشش و موفقیت‌های بین‌المللی فیلم‌های کوتاه ایرانی توضیح داد: از زمانی که برای ساخت فیلم‌ها، موسسات دولتی به طور صد درصد سرمایه‌گذاری می‌کردند تا امروز که تقریبا ۸۰ درصد فیلم‌ها در بخش خصوصی ساخته می‌شوند، فیلم کوتاه ایرانی همیشه بیشترین جوایز را در جشنواره‌های خارجی به خود اختصاص داده است. همچنین بزرگترین دستاورد فیلم کوتاه این است که باعث شده حدود ۷۰ درصد از تولیدات در بخش خصوصی تهیه شود‌.


هیات انتخاب بخش تجربی جشنواره فیلم کوتاه تهران معرفی شدندفرهاد غلامی، محمد اسماعیلی و بنیامین هفت لنگ به عنوان اعضای هیات انتخاب سی و هفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران معرفی شدند.
به گزارش ستاد خبری سی و هفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران، فرهاد غلامی، محمد اسماعیلی و بنیامین هفت لنگ به عنوان اعضای هیات انتخاب بخش تجربی، سی و هفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران را همراهی می‌کنند.

فرهاد غلامی متولد سال 1358 در اصفهان کارگردان و فیلمنامه نویس سینماست. او مدرک لیسانس سینما از دانشگاه سوره دارد و ساخت فیلم‌های کوتاهی چون «کابوس نامه» را در کارنامه خود دارد.

محمد اسماعیلی متولد 1361 کارگردان و نویسنده فیلم کوتاه است. وی در جشنواره‌های مختلف خارجی و داخلی موفق به دریافت جوایز متعددی شده است.

بنیامین هفت لنگ متولد 1368 بوده و در رشته کارگردانی سینما تحصیل کرده است. این کارگردان و نویسنده فیلم کوتاه در جشنواره‌های مختلفی موفق به دریافت جایزه شده است. تعطیلی سینماها و محدودیت های ستاد مقابله با کرونا؛

نمایش آثار جشنواره فیلم کوتاه تهران را به تعویق انداخت


دبیرخانه سی و هفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران به دنبال محدودیت‌ها ستاد ملی مقابله با کرونا و تعطیلی مراکز فرهنگی تا ۲ آبان اعلام کرد بر اساس تصمیم شورای سیاستگذاری این رویداد برنامه نمایش حضوری و آنلاین فیلم‌های ایرانی و بین‌المللی جشنواره تا زمان بهبود اوضاع به تعویق افتاده و زمان دقیق آن اعلام خواهد شد.
به گزارش ستاد خبری سی و هفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران، بنابر اعلام وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مبنی بر ادامه تعطیلی مراکز فرهنگی و سالن‌های سینما به دنبال محدودیت‌های اعمال شده در پایتخت توسط ستاد مقابله با کرونا، برنامه نمایش فیلم‌های سی و هفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران به تعویق می‌افتد.

زمان و مراکز برگزاری نامتمرکز جشنواره جهت مقابله با شیوع ویروس، برنامه و جدول نمایش‌های این رویداد که به صورت حضوری و آنلاین صورت خواهد گرفت، متعاقبا از سوی دبیرخانه جشنواره اعلام خواهد شد.

همچنین در جلسه شورای سیاست‌گذاری سی و هفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران مقرر شد کارگاه‌ها و برنامه‌های آموزشی این دوره از جشنواره که توسط اساتید ایرانی و غیرایرانی پیش از این به صورت آنلاین هماهنگ شده است، طبق برنامه ریزی قبلی و در تاریخ مقرر جشنواره برگزار شود.

سی و هفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران به دبیری سیدصادق موسوی از 7 آبان آغاز می‌شود.


خبر

گزارش

خبر

گفتگو

ترجمه

  • هشدارهاي پيونگ يانگ موجب اصلاح فیلم "مصاحبه" شد

    فيلم "مصاحبه" ست روگن كه در آن به ترور كيم جونگ اون رهبر كره شمالي پرداخته شده است، مورد انتقاد شديد حاكميت اين كشور قرار گرفت به گونه اي كه آمريكا و سازندگان اين فيلم را تهديد کرده و به آن ها هشدارهايي جدي در خصوص اكران "مصاحبه" دادند كه در نهايت اين هشدارها باعث شد تا اصلاحاتي در فيلم اعمال گردد.
  • ماريون كوتي يار از فرانسوی ها انتقاد فرهنگی کرد!

    ماريون كوتي يار، بازيگر سرشناس فرانسوي هاليوود و برنده اسكار، در يك مصاحبه كوتاه با مجله انگليسي "styliste" رفتار هم وطنان خود را در قبال ديگر مردم جهان زير سؤال برد و آرزو كرد بتواند به ساكنان كشور فرانسه درس كوچكي در باب آداب داني بياموزد.
  • فشار بر هنرمندان معترض به جنایات رژیم صهیونیستی در غزه

    خاوير باردم و همسرش پنلوپه كروز زوج بازيگر سرشناس اسپانيايي هاليوود در پي اعتراضات و انتقادات تندشان در دفاع از مردم بي گناه غزه و درخواست از جامعه جهاني براي محكوم كردن رژيم صهيونيستي، متحمل فشارهاي زيادي از سوي لابي هاي صهيونيستي شدند؛ به حدي كه مجبور به توضيح و تغيير سخنان خود شدند.