ویرایش:
چهار شنبه، 12 آذر 1399
آخرین اخبار
خبر
09:17 - 1399/8/6

بسته مجموعه آثار «ابراهیم فروزش» و «کامبوزیا پرتوی» رونمایی شد

بسته مجموعه آثار «ابراهیم فروزش» و «کامبوزیا پرتوی» به مناسبت سی و سومین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان رونمایی شد.

به گزارش ستاد اطلاع‌رسانی جشنواره فیلم‌های کودکان و نوجوانان، بسته مجموعه آثار دو سینماگر سینمای کودک و نوجوان «ابراهیم فروزش» و «کامبوزیا پرتوی» در قالب برنامه بزرگداشت آنها در سالن زنده‌یاد عباس کیارستمی بنیاد سینمایی فارابی رونمایی شد

بسته مجموعه مجموعه آثار «ابراهیم فروزش» شامل سه فیلم مستند ارگ بم (1351)، نگاه (1362) و نخل (1374) و فیلم‌های بلند سینمایی کلید (1364)، خمره (1370)، بچه‌های نفت (1387)، مرد کوچک (1376)، هامون و دریا (1386)، زمانی برای دوست داشتن (1386)، هامون و دریا (1386)، سنگ اول (1388) و شیر تو شیر (1390) است.

همچنین در بسته آثار «کامبوزیا پرتوی»، هفت فیلم بلند سینمایی او شامل ماهی (1366)، گربه آوازخوان (1369)، گلنار (1367)، افسانه دو خواهر (1373)، ننه‌لالا و فرزندانش (1375)، بازی بزرگان (1369) و کافه ترانزیت (1383) که عمده آنها در سینمای کودک و نوجوان قرار می‌گیرد، ارائه شده است.

بسته مجموعه آثار «ابراهیم فروزش» و «کامبوزیا پرتوی» توسط انتشارات بنیاد سینمایی فارابی با حمایت شهرداری تهران منتشر شده و برای اولین بار در قالب فلش مموری (حافظه جانبی) ارائه شده است.   
خبر

گزارش

خبر

گفتگو

ترجمه

  • هشدارهاي پيونگ يانگ موجب اصلاح فیلم "مصاحبه" شد

    فيلم "مصاحبه" ست روگن كه در آن به ترور كيم جونگ اون رهبر كره شمالي پرداخته شده است، مورد انتقاد شديد حاكميت اين كشور قرار گرفت به گونه اي كه آمريكا و سازندگان اين فيلم را تهديد کرده و به آن ها هشدارهايي جدي در خصوص اكران "مصاحبه" دادند كه در نهايت اين هشدارها باعث شد تا اصلاحاتي در فيلم اعمال گردد.
  • ماريون كوتي يار از فرانسوی ها انتقاد فرهنگی کرد!

    ماريون كوتي يار، بازيگر سرشناس فرانسوي هاليوود و برنده اسكار، در يك مصاحبه كوتاه با مجله انگليسي "styliste" رفتار هم وطنان خود را در قبال ديگر مردم جهان زير سؤال برد و آرزو كرد بتواند به ساكنان كشور فرانسه درس كوچكي در باب آداب داني بياموزد.
  • فشار بر هنرمندان معترض به جنایات رژیم صهیونیستی در غزه

    خاوير باردم و همسرش پنلوپه كروز زوج بازيگر سرشناس اسپانيايي هاليوود در پي اعتراضات و انتقادات تندشان در دفاع از مردم بي گناه غزه و درخواست از جامعه جهاني براي محكوم كردن رژيم صهيونيستي، متحمل فشارهاي زيادي از سوي لابي هاي صهيونيستي شدند؛ به حدي كه مجبور به توضيح و تغيير سخنان خود شدند.