ویرایش:
چهار شنبه، 12 آذر 1399
آخرین اخبار
خبر
17:56 - 1399/8/30

حضور 7 فیلم کوتاه ایرانی در جشنواره بین‌المللی اوشاک ‌ترکیه

هفت فیلم کوتاه ایرانی در بخش جنبی هفتمین‌ جشنواره بین‌المللی اوشاک‌ترکیه به نمایش در خواهند آمد.

به‌گزارش روابط‌عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، فیلم‌های کوتاه «حیوان» به‌کارگردانی بهمن و بهرام ‌ارک، «رورانس» اثر سوگل رضوانی، «گرگ‎ها» ساخته امیررضا جلالیان، «درخت سفید» به‌کارگردانی فریما خلیلی، «کافه کا» ساخته هادی امینی، «اِس» (S) اثر حامد اصلانی و «کلینر» به‌کارگردانی محمدرضا میقانی در بخش جنبی “صداهای متفاوت” هفتمین‌ جشنواره بین‌المللی اوشاک‌ترکیه به‌نمایش در می‌آیند.

International Usak Winged Seahorse Short Film Festival با شهرت به‌عنوان یکی از ایده‌آل‌ترین رویدادهای فیلم در میان هنرمندان فیلم کوتاه ترکیه، جشنواره‌ای برای فیلم‌های خاص است.

گفتنی است فیلم‌های این بخش با عنوان “صداهای متفاوت” توسط وحید نامی انتخاب شده است.

همچنین شایان ذکر است از میان این هفت فیلم کوتاه، «گرگ‎ها»، «اِس» (S) «کافه‌کا» و «کلینر» از تولیدات انجمن سینمای جوانان ایران است.هفتمین دوره این جشنواره ۱۲ تا ۲۰ دسامبر در ترکیه برگزار خواهد شد.   
خبر

گزارش

خبر

گفتگو

ترجمه

  • هشدارهاي پيونگ يانگ موجب اصلاح فیلم "مصاحبه" شد

    فيلم "مصاحبه" ست روگن كه در آن به ترور كيم جونگ اون رهبر كره شمالي پرداخته شده است، مورد انتقاد شديد حاكميت اين كشور قرار گرفت به گونه اي كه آمريكا و سازندگان اين فيلم را تهديد کرده و به آن ها هشدارهايي جدي در خصوص اكران "مصاحبه" دادند كه در نهايت اين هشدارها باعث شد تا اصلاحاتي در فيلم اعمال گردد.
  • ماريون كوتي يار از فرانسوی ها انتقاد فرهنگی کرد!

    ماريون كوتي يار، بازيگر سرشناس فرانسوي هاليوود و برنده اسكار، در يك مصاحبه كوتاه با مجله انگليسي "styliste" رفتار هم وطنان خود را در قبال ديگر مردم جهان زير سؤال برد و آرزو كرد بتواند به ساكنان كشور فرانسه درس كوچكي در باب آداب داني بياموزد.
  • فشار بر هنرمندان معترض به جنایات رژیم صهیونیستی در غزه

    خاوير باردم و همسرش پنلوپه كروز زوج بازيگر سرشناس اسپانيايي هاليوود در پي اعتراضات و انتقادات تندشان در دفاع از مردم بي گناه غزه و درخواست از جامعه جهاني براي محكوم كردن رژيم صهيونيستي، متحمل فشارهاي زيادي از سوي لابي هاي صهيونيستي شدند؛ به حدي كه مجبور به توضيح و تغيير سخنان خود شدند.