ویرایش:
چهار شنبه، 12 آذر 1399
آخرین اخبار
خبر
14:19 - 1399/9/1

فراخوان چهارمین دوره جایزه پژوهش سال سینمای ایران منتشر شد

معاونت توسعه فناوری و مطالعات سینمایی سازمان امور سینمایی» با همکاری خانه سینما، فراخوان چهارمین دوره این رویداد را منتشر کرد.
به گزارش روابط عمومیِ جایزه پژوهش سال سینمای ایران، در این فراخوان از استادان، سینماگران، دانشجویان و پژوهشگران حوزه سینمای ایران اعم از داخلی و خارجی دعوت به عمل آمده تا در این رویداد پژوهشی، شرکت نمایند.

از جمله شرایط درج شده در فراخوان این است که آثار نبايد در دوره های قبل این رویداد ارائه شده باشند و برای ثبت نام لازم است «عنوان پژوهش» و «چکیده آثار» از تاریخ اول آذرماه 1399 تا اول دی ماه 1399 از طریق وب سایت www.nicra.ir به دبیرخانه ارسال شوند. .

نسخه کامل آثاری که چکیده آنها پذیرفته شود باید تا تاریخ 10 اسفندماه 1399 به ایمیل اختصاصی دبیرخانه به آدرسinfo@nicra.ir ارسال شوند. .

در این رویداد علاوه بر تندیس و لوح تقدیر برای آثار برتر، جوایز و امتیازاتی به شرخ ذیل در نظر گرفته شده است:

- «برترین طرح پژوهشی»: مبلغ ۰۰۰/۰۰۰/350 ریال
- «برترین رساله دکتری»: مبلغ ۰۰۰/۰۰۰/20۰ ریال
- «برترین پایان نامه کارشناسی ارشد»: مبلغ ۰۰۰/۰۰۰/140 ریال
- «برترین مقاله علمی»: مبلغ ۰۰۰/۰۰۰/200 ریال
- «برترین پژوهش بصری»: مبلغ ۰۰۰/۰۰۰/200 ریال
- «طرح نامه پژوهشی (پروپوزال) برتر»: حمایت از سه طرح نامه، هر اثر تا سقف 000/000/350 ریال جهت اجرا
- «برترین یادداشت تحلیلی» برای پاسخِ به پرسشِ «مهم ترین مسئله سینمای ایران و راه حل آن چیست؟»: جایزه ویژۀ هیات داوران

گفتنی است، چکیده آثار برگزیده در یک «کتابچه» و مقالات دارای بالاترین امتیاز که قبلاً منتشر نشده باشند در یک «مجله علمی» یا «کتاب مجموعه مقالات جایزه» توسط یک ناشر داخلی و یا خارجی، منتشر خواهند شد.

برای کسب اطلاعات بیشتر، به وب سایت جایزه پژوهش سال سینمایی به آدرس www.nicra.ir مراجعه شود.


   
خبر

گزارش

خبر

گفتگو

ترجمه

  • هشدارهاي پيونگ يانگ موجب اصلاح فیلم "مصاحبه" شد

    فيلم "مصاحبه" ست روگن كه در آن به ترور كيم جونگ اون رهبر كره شمالي پرداخته شده است، مورد انتقاد شديد حاكميت اين كشور قرار گرفت به گونه اي كه آمريكا و سازندگان اين فيلم را تهديد کرده و به آن ها هشدارهايي جدي در خصوص اكران "مصاحبه" دادند كه در نهايت اين هشدارها باعث شد تا اصلاحاتي در فيلم اعمال گردد.
  • ماريون كوتي يار از فرانسوی ها انتقاد فرهنگی کرد!

    ماريون كوتي يار، بازيگر سرشناس فرانسوي هاليوود و برنده اسكار، در يك مصاحبه كوتاه با مجله انگليسي "styliste" رفتار هم وطنان خود را در قبال ديگر مردم جهان زير سؤال برد و آرزو كرد بتواند به ساكنان كشور فرانسه درس كوچكي در باب آداب داني بياموزد.
  • فشار بر هنرمندان معترض به جنایات رژیم صهیونیستی در غزه

    خاوير باردم و همسرش پنلوپه كروز زوج بازيگر سرشناس اسپانيايي هاليوود در پي اعتراضات و انتقادات تندشان در دفاع از مردم بي گناه غزه و درخواست از جامعه جهاني براي محكوم كردن رژيم صهيونيستي، متحمل فشارهاي زيادي از سوي لابي هاي صهيونيستي شدند؛ به حدي كه مجبور به توضيح و تغيير سخنان خود شدند.