ویرایش:
شنبه، 28 فرودرین 1400
آخرین اخبار
خبر
17:38 - 1399/9/30

رویدادی برای توسعة اقتصاد خلاق و فناوری های فرهنگی

اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهر تهران با همکاری بنیاد ملی توسعه فناوری های فرهنگی و موسسه فرهنگ و هنر در محیط مجازی «نخستین رویداد جذب سرمایه در حوزه فناوری های فرهنگی» را برگزار می¬کند.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهر تهران مهندس اکبر شیرکوند دبیر رویداد و رئیس اداره ارشاد شهر تهران، هدف از برگزاری این رویداد را شناسایی کسب و کارهای نوپا در حوزه فناوری های فرهنگی بعنوان منابع خلاق سرمایه¬پذیر و اتصال آنها به سرمایه¬گذاران تخصصی بیان کرد.


شیرکوند گفت: از ویژگی¬های این رویداد، حضور سرمایه¬گذاران معتبر و مراکز مهم حمایتی صنایع خلاق است که امید به نتایج مطلوب رویداد را بسیار تقویت می¬کند. سرمایه¬گذاران بخش خصوصی، صندوق اعتباری هنر، صندوق کارآفرینی امید، مدیران مراکز رشد، مدیران شتابدهنده¬های تخصصی، مدیران صندوق¬های خطرپذیر، مدیران ارشد دولتی از دستگاه¬های ستادی و اجرایی کشور و... به میدان آمده¬اند تا شاهد رویدادی موثر باشیم.رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهر تهران در ادامه گفت: فراخوان شناسایی ایده¬های نوآورانه و فناورانه با محوریت فناوری¬های نوین دیجیتال سرمایه¬پذیر در محورهای سینما، پویانمایی و تئاتر، چاپ و نشر و رسانه¬های خبری، هنرهای تجسمی، مد و لباس، تبلیغات، دکوراسیون و معماری، موسیقی، بازی¬های رایانه¬های و صنایع سرگرمی تنظیم شده و اطلاع¬رسانی گسترده¬ای در حال انجام است.

علاقه¬مندان برای ثبت¬نام در این رویداد می¬توانند به وبسایت www.abrezendegi.ir مراجعه کنند و اطلاعات تکمیلی لازم را نیز دریافت نمایند. همچنین، دبیرخانه رویداد به کسب¬وکارهای منتخب، مشاوره¬های تخصصی ارائه خواهد داد. دبیر رویداد اضافه کرد؛کسب¬وکارهای متقاضی، در طی فرایند داوری توسط اساتید و متخصصان امر، مورد ارزیابی قرار گرفته و نهایتاً بهترین¬ها به مرحلة نهایی راه می¬یابند تا در موعد برگزاری رویداد، ایده¬های کارآفرینی و طرح¬های کسب¬وکار خود را به سرمایه¬گذاران معرفی کنند.

برنامه¬های ویژه¬ای برای بازتاب رویداد تدارک دیده شده تا عموم علاقه¬مندان بتوانند در جریان رویداد قرار گیرند. همچنین با هماهنگی به¬عمل آمده، چند کسب¬وکار منتخب رویداد به برنامة تلویونی «میدون» معرفی خواهند شد. یادآور می¬شود زمان ثبت نام از 30 آذر تا 30 دی ماه 1399 و زمان برگزاری رویداد بهمن ماه 1399 در محل «آسمان نمای گنبد مینا» در تهران خواهد بود.
   
خبر

گزارش

خبر

گفتگو

ترجمه

  • هشدارهاي پيونگ يانگ موجب اصلاح فیلم "مصاحبه" شد

    فيلم "مصاحبه" ست روگن كه در آن به ترور كيم جونگ اون رهبر كره شمالي پرداخته شده است، مورد انتقاد شديد حاكميت اين كشور قرار گرفت به گونه اي كه آمريكا و سازندگان اين فيلم را تهديد کرده و به آن ها هشدارهايي جدي در خصوص اكران "مصاحبه" دادند كه در نهايت اين هشدارها باعث شد تا اصلاحاتي در فيلم اعمال گردد.
  • ماريون كوتي يار از فرانسوی ها انتقاد فرهنگی کرد!

    ماريون كوتي يار، بازيگر سرشناس فرانسوي هاليوود و برنده اسكار، در يك مصاحبه كوتاه با مجله انگليسي "styliste" رفتار هم وطنان خود را در قبال ديگر مردم جهان زير سؤال برد و آرزو كرد بتواند به ساكنان كشور فرانسه درس كوچكي در باب آداب داني بياموزد.
  • فشار بر هنرمندان معترض به جنایات رژیم صهیونیستی در غزه

    خاوير باردم و همسرش پنلوپه كروز زوج بازيگر سرشناس اسپانيايي هاليوود در پي اعتراضات و انتقادات تندشان در دفاع از مردم بي گناه غزه و درخواست از جامعه جهاني براي محكوم كردن رژيم صهيونيستي، متحمل فشارهاي زيادي از سوي لابي هاي صهيونيستي شدند؛ به حدي كه مجبور به توضيح و تغيير سخنان خود شدند.