ویرایش:
پنجشنبه، 2 خرداد 1398
آخرین اخبار
گزارش
12:42 - 1396/8/3

برگزاری نخستین جلسه داوری پژوهش‌های معاونت توسعه فناوری و مطالعات سینمایی

نخستین جلسه داوری پژوهش­های انجام شده توسط معاونت توسعه فناوری و مطالعات سینمایی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان امور سینمایی،سمعی و بصری؛ نخستین جلسه داوری پژوهش‌های انجام شده توسط معاونت توسعه فناوری و مطالعات سینمایی ، عصر روز گذشته به منظور مترادف سازی تولیدات پژوهشی با نیازهای علمی سینماگران، در معاونت توسعه فناوری و مطالعات سینمایی برگزار شد.

 بنابراین گزارش، در این نشست که به مدیریت دکتر محمود اربابی معاون توسعه فناوری و مطالعات سینمایی سازمان امور سینمایی برگزار شد،پس از ارائه مجریان در سه محور حقوق رقابت، حقوق صنفی و سازمان­های مدیریت جمعی(مبحث حقوق کار به دلیل عدم حضور یکی دیگر از پژوهشگران این موسسه ارائه نشد)، سینماگران دیدگاه­های خود را نسبت به یافته­های پژوهشگران بیان کردند.

یکی از موضوعات واگذار شده «بررسی تطبیقی روابط حقوقی میان سینماگران در چهار کشور آمریکا، هند، فرانسه و انگلستان» بود که به موسسه حقوق تطبیقی دانشگاه تهران واگذار شد و پس از اتمام طرح از پژوهشگران این موسسه که به عنوان مجریان آن بودند، خواسته شد تا یافته­های خود را با سینماگران در میان بگذارند و برآیند دیدگاه­های سینماگران به عنوان نتیجه ارزیابی این معاونت به آنها اعلام شود.

در این نشست علاوه بر مدیران معاونت توسعه فناوری و مطالعات سینمایی و پژوهشگران علمی، سینماگرانی همچون دکتر محمدعلی حسین­نژاد، دکتر کامبیز نوروزی، مصطفی شایسته، بهمن اردلان، علیرضا رئیسیان، و محمد آفریده نیز حضور داشتند.

براساس این گزارش، معاونت توسعه فناوری و مطالعات سینمایی پس از آنکه در طول سال 1395 طی نشست­هایی که با اکثر انجمن­های سینمایی برگزار کرد، اولویت­های پژوهشی سازمان را احصاء و با در میان گذاشتن با پژوهشگاه­ها، دانشگاه­ها و مراکز علمی و تحقیقاتی مختلف، در قالب طرح­های پژوهشی به آنها واگذار کرده است.

 
گزارش

گزارش

خبر

گفتگو

ترجمه

  • هشدارهاي پيونگ يانگ موجب اصلاح فیلم "مصاحبه" شد

    فيلم "مصاحبه" ست روگن كه در آن به ترور كيم جونگ اون رهبر كره شمالي پرداخته شده است، مورد انتقاد شديد حاكميت اين كشور قرار گرفت به گونه اي كه آمريكا و سازندگان اين فيلم را تهديد کرده و به آن ها هشدارهايي جدي در خصوص اكران "مصاحبه" دادند كه در نهايت اين هشدارها باعث شد تا اصلاحاتي در فيلم اعمال گردد.
  • ماريون كوتي يار از فرانسوی ها انتقاد فرهنگی کرد!

    ماريون كوتي يار، بازيگر سرشناس فرانسوي هاليوود و برنده اسكار، در يك مصاحبه كوتاه با مجله انگليسي "styliste" رفتار هم وطنان خود را در قبال ديگر مردم جهان زير سؤال برد و آرزو كرد بتواند به ساكنان كشور فرانسه درس كوچكي در باب آداب داني بياموزد.
  • فشار بر هنرمندان معترض به جنایات رژیم صهیونیستی در غزه

    خاوير باردم و همسرش پنلوپه كروز زوج بازيگر سرشناس اسپانيايي هاليوود در پي اعتراضات و انتقادات تندشان در دفاع از مردم بي گناه غزه و درخواست از جامعه جهاني براي محكوم كردن رژيم صهيونيستي، متحمل فشارهاي زيادي از سوي لابي هاي صهيونيستي شدند؛ به حدي كه مجبور به توضيح و تغيير سخنان خود شدند.