ویرایش:
شنبه، 27 بهمن 1397
آخرین اخبار
گزارش
15:43 - 1396/11/17

استقبال از «سیمرغ و پروانه‌ها» در سراسر کشور/درخواست تمدید طرح

جشن «سیمرغ و پروانه‌ها» با حضور پرشور دانش آموزان در استان های سراسر کشور در حال برگزاری است.

به گزارش روابط عمومی سی و ششمین جشنواره فیلم فجر، جشن «سیمرغ و پروانه‌ها» در استان های سراسر کشور با اقبال خوبی از سوی دانش آموزان روبرو شده و بسیاری از استان ها به دلیل بهره مندی هرچه بیشتر دانش آموزان درخواست تمدید طرح را دارند.

همچنین استان هایی کم بهره از امکانات نیز این روزها به استقبال جشن سیمرغ و پروانه ها رفتند.

جشن سیمرغ و پروانه ها تاکنون در سینماهایی همچون سینما قدس و فجر اردبیل،کاپری گرگان،اصفهان، همدان، سینما شیدا سنندج، سینما شهید آوینی بوشهر، ساویز رجایی شهر،
مازندران، اکسین اهواز، سینمال گلشن خراسان شمالی، نخل خرمشهر، کرمانشاه، لرستان، اروند اهواز، زاهدان با استقبال بسیار زیادی همراه بوده است.

حبیب ایل بیگی قائم مقام بنیاد سینمایی فارابی درباره استقبال دانش آموزان از ۵ فیلم کودک در جشن «سیمرغ و پروانه‌ها» توضیح داد: استقبال خوب بچه ها از فیلم های کودک و نوجوان نشان از ظرفیت های بسیار گسترده استقبال از آثار سینمایی کودک و نوجوان در سراسر کشور دارد.

وی یادآور شد: امیدوارم جشن سیمرغ و جشنواره ها بتواند آغازی بر اکران هرچه بهتر فیلم های سینمایی کودک و نوجوان باشد و این حجم استقبال از این آثار نشان از ظرفیت فرهنگی و اقتصادی تولید و نمایش فیلم های کودک دارد.

قائم مقام بنیاد سینمایی فارابی اظهار امیدواری کرد جشن سیمرغ و پروانه ها و در ادامه تولید فیلم های جذاب و اثرگذار برای کودک و نوجوان به افزایش سرمایه گذاری در سینمای کودک و نوجوان منجر شود.

جشن بزرگ «سیمرغ و پروانه‌ها» به همت کارگروه تخصصی سینمای کودک بنیاد سینمایی فارابی و همکاری تشکل تازه تاسیس «مرکز توسعه سینمای کودک و نوجوان» که توسط جمعی از فعالان سینمای کودک شکل گرفته و همچنین مرکز مردم نهاد «سامانه اردویی مدارس» و نیز مشارکت ادارات کل آموزش و پرورش و فرهنگ و ارشاد اسلامی استان های سراسر کشور در حال برگزاری است.

«قهرمانان کوچک»، «دنیای کیف‌ها»، «فیلشاه»، «دزد و پری ۲» و «شکلاتی» به مدت پنج روز از۱۴ تا ۱۸ بهمن سال جاری در سالن‌های اصلی سینماهای مردمی جشنواره فیلم فجر در تهران شامل سینماهای: تماشا، کیان، راگا، ماندانا، استقلال، اریکه ایرانیان، مگامال ۱، جوان، چهارسو۱، فرهنگ۱، گراند سینما کوروش و سالن اصلی سینما آزادی و همچنین سینماهای منتخب نمایش دهنده فیلم‌های جشنواره در مراکز استان‌ها نمایش داده می‌شود.

مدارس استان تهران برای استفاده از این برنامه و انجام هماهنگی حضور دانش آموزان خود در سالن‌های سینما می بایست از طریق شماره تلفن: ۷۵۲۵۹۰۰۰-۰۲۱ اقدام کنند.   
گزارش

گزارش

خبر

گفتگو

ترجمه

  • هشدارهاي پيونگ يانگ موجب اصلاح فیلم "مصاحبه" شد

    فيلم "مصاحبه" ست روگن كه در آن به ترور كيم جونگ اون رهبر كره شمالي پرداخته شده است، مورد انتقاد شديد حاكميت اين كشور قرار گرفت به گونه اي كه آمريكا و سازندگان اين فيلم را تهديد کرده و به آن ها هشدارهايي جدي در خصوص اكران "مصاحبه" دادند كه در نهايت اين هشدارها باعث شد تا اصلاحاتي در فيلم اعمال گردد.
  • ماريون كوتي يار از فرانسوی ها انتقاد فرهنگی کرد!

    ماريون كوتي يار، بازيگر سرشناس فرانسوي هاليوود و برنده اسكار، در يك مصاحبه كوتاه با مجله انگليسي "styliste" رفتار هم وطنان خود را در قبال ديگر مردم جهان زير سؤال برد و آرزو كرد بتواند به ساكنان كشور فرانسه درس كوچكي در باب آداب داني بياموزد.
  • فشار بر هنرمندان معترض به جنایات رژیم صهیونیستی در غزه

    خاوير باردم و همسرش پنلوپه كروز زوج بازيگر سرشناس اسپانيايي هاليوود در پي اعتراضات و انتقادات تندشان در دفاع از مردم بي گناه غزه و درخواست از جامعه جهاني براي محكوم كردن رژيم صهيونيستي، متحمل فشارهاي زيادي از سوي لابي هاي صهيونيستي شدند؛ به حدي كه مجبور به توضيح و تغيير سخنان خود شدند.